10 ZE BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Coke van Cor Cor de Jonge maakt schitterende cartoons. Ik heb er zelfs een van hem gekochteen binnenko mend schip vol Chiquita bana nen nadat Kloosterboer als be drijf gekozen was als de aanvoer- haven voor Chiquita bananen in Europa in 2015. Nu tekent Cor een cartoon zater dag over een banaan tussen de coke met een Chiquita logo en als tekst: cokequita. Jammer om zo'n goed merk, aankomend in Vlis singen bij ons bedrijf, te associë ren met cocaïne. Voor elke kilo welke ooit gevon den is op een schip, in een contai ner of in de dozen van Chiquita, stort ik €1000,- in een fonds voor opvang drugsverslaafden. Ik heb een koopje dan. Ik hoef namelijk niets over te maken. Ik zal toch €1000,- overmaken voor de opvang, maar niet van wege aankomsten van drugs in de haven van Vlissingen bij Kloos terboer op schepen of in dozen bananen van Chiquita. Want er zijn nog nooit op de schepen of in de producten van Chiquita drugs gevonden. Jammer Cor....graag volgende keer een ander stickertje op de doos tekenen. Jack Kloosterboer Breeweg 4 B Koudekerke Veilige vlucht De WHO noemt fijnstof en stik stofdioxide het grootste milieuri sico in de Europese Unie en vindt de Europese norm verouderd, staat in de krant van 15 oktober. Deze stoffen worden voorname lijk uitgestoten door het verkeer. Er wordt gesteld dat 10 procent van de longkankers gerelateerd lijkt aan luchtvervuiling. Ultra- fijnstof komt in de bloedbaan en kan voor hart en vaatziekten zor gen. Nu kabinetten Rutte niets aan het bijstellen van deze norm doen, is het fantastisch dat er plaatselijk initiatieven ontstaan, met name in Amsterdam, waar ook een milieuzone voor de meest vervuilende scooters is in gevoerd. Helaas nog niet voor personenauto 's. Een scooter is een grote vervuiler die overal rijdt, ook op het fietspad. Als fiet ser adem je door de inspanning die je levert vaker en dieper in en adem je veel verontreiniging in. Zeeuwse bestuurders, toon lef en volg Amsterdam. Iedereen ademt, iedereen hoopt gezond te blijven. Willem Osterman, huisarts De Kempenaerst 2 Vlissingen Cadzand-Bad huisjes Baron Lippens, de burgemeester van Knokke heeft het maar ge troffen met zijn goede buur Sluis! Tussen pot en pint zoals de Vla mingen dat noemen heeft hij van de ooit puur Zeeuws Vlaamse pa rel Cadzand-Bad een filiaal van zijn inmiddels onbetaalbaar mondaine Knokke gemaakt (krant van 16 oktober.) Misschien moet onze defensieminister eens met hem een klapke doen of hij ook geen interesse heeft om de marinierskazerne in de buurt van het Zwin onderdak te geven. Met de verwachte stijging van de zeespiegel is het wel handig als je als buurman van je miljoenenin vestering een beroep kan doen op ervaren mariniers! Moet over te praten vallen. Niet meer tijdens een etentje in het Oud Sluis van Sergio Herman. Maar restaurant De Kromme Wa tergang lijkt me alleen al qua naam het ideale eethuisje om het daar onderling met elkaar over eens te worden. Ik bied me graag aan als gespreksleider mede om dat ik vloeiend West-Vlaams spreek. Sjaak Oosterling Europalaan 56 Goes Dividendbelasting Premier Rutte en de zijnen schij nen gedacht te hebben dat als we de dividendbelasting maar af schaffen, Unilever wel voor Rot terdam in plaats van Londen kiest (krant 6 oktober). Unilever schijnt gedacht te hebben: wij be talen de dividendbelasting toch niet zelf, maar onze aandeelhou ders. Dus andere, belangrijkere argumenten, hebben ten gunste van Londen gewerkt. Jan Seij Jan van Galenstraat 84 Terneuzen. Aardgas Het artikel over aardgas (4 okto ber), het vloeibaar maken om zo makkelijker te kunnen transpor teren, zet bij mij vraagtekens bij het overheidsbeleid om aardgas gebruik snel in te dammen in Ne derland. Was de lobby van Shell en/of BP zo sterk, dat men elders nu meer winst weet te maken en hebben ze de overheid slim voor het karretje gespannen? Emiel Mostert Dierkensteenweg 3-006 Oostburg Afschieten katten Geen kogel voor de verwilderde huiskat, maar sterilisatie- en identificatieplicht. De dieren asiels vangen nu jaarlijks 35.000 katten op per jaar. Echter afschie ten van huiskatten is geen oplos sing. Je ziet het verschil niet tussen een huiskat en een verwilderde kat, dus moet je geen kat gaan af schieten. Dit veroorzaakt veel leed bij de baasjes die hun kat kwijt zijn. Sterilisatie- en identi ficatieplicht heeft in België ge zorgd voor een reductie van 80%. Pak de eigenaren aan, en zet in op gedragsverandering bij de eige naren. Dat zet echt zoden aan de dijk. Daarbij zorgt de huidige land bouwmethode en de klimaatver andering voor vermindering van de weidevogels, niet de verwil derde huiskat. Corrie Akkermans Opaal 6 Middelburg Aanlijngebod 'Honden mogen nooit los op het Vlissingse strand', een artikel van donderdag 4 oktober, dierendag nota bene. Er moet staanHon den mogen nooit los op de Vlis singse Glooiing. Er staan duide lijk borden (en dat is al jaren zo) dat tussen 16 april en 16 septem ber we met de honden op het strand mogen zodat ze daar kun nen spelen en achter een bal het water in kunnen rennen. In de zomer mag dat tussen 19.00 en 7.00 uur (ook daar hangt een bordje van). Lekker makkelijk om ons naar de strandjes van Ritt- hem te sturen! Schaf dan ook maar de hondenbelasting af, want renveldjes zijn nergens meer te vinden! R.Y. Beumer-Fonteyne Boulevard de Ruyter 200 Vlissingen Russische spionnen Natuurlijk knap staaltje Neder lands speurwerk om die spion nen op heterdaad te betrappen. Maar Poetin weet natuurlijk al lang wie achter deze ontmaske ring zit! Dat moet welhaast zeker ene Halbe Zijlstra zijnDie dek selse oud-minister die hij destijds op wodka trakteerde in zijn Datsja en die daar meer gehoord heeft dan hij aan ons kabinet op biechtte. Het zal Blok weer zijn die overal moet gaan uitleggen wat er nu écht aan de hand was en de diplomatieke brokken bij Poetin moet zien te lijmen. En wij Nederlanders moeten voortaan een blik op de hoeden- plank van iedere grijze Citroën X werpen of er geen paraplu's met uit stekende draden te bespeuren zijn! Het lijkt me een koude oorlog te worden in de zo warm gestarte herfst. Sjaak Oosterling Europalaan 56 Goes Too good togo Jaren geleden zag ik iedere avond na sluitingstijd in de binnenstad van Vlissingen dat heel veel bro den en broodjes in rode plastic zakken in een container werden gegooid. Wat vreselijk vond ik dat, want er kan nog zoveel ge daan worden met brood van een dag oud. Instanties heb ik daar over aangesproken zoals bv. Het Leger des Heils en nog wat an dere zodat ze wellicht met de bakker afkunnen spreken om na sluitingstijd de broden op te ko men halen. Maar niets is minder waar, er gebeurde jaren niets. Nu vind ik het daarom geweldig dat er al 8 ondernemers zijn met een heel goed initiatief onder de naam 'Too good to go' (te goed om weg te gooien) om aan deze situatie iets te doen. Dat men niet zo maar eten weg moet gooien dat nog goed bruikbaar is. Nu ho pen de 8 ondernemers in Zeeland nog meer bijval te krijgen van an dere ondernemers en dat zou echt heel erg goed zijn. Succes jullie. EUy van der Bliek Zeemanserve 30 Vlissingen Drugsafval De inmiddels grootschalige pro ductie van synthetische drugs gaat gepaard met het lozen van zeer gevaarlijke en schadelijke reststoffen. Volgens de media staat de politie machteloos(l). De producenten van de grondstof fen voor deze synthetische drugs zijn geregistreerde bedrijven en de distributeurs daarvan even eens. Gezien de productie- en distri butie hoeveelheid (bronis het toch niet zo ingewikkeld om deze grondstoffenstroom te vol gen en de afnemers (doel) te identificeren? Het lijkt mij een kwestie van deze stromen in kaart te brengen en het principe 'follow the money' toe te passen. Tevens wordt dan ook het on zichtbare geld in dit circuit weer fiscaal nuttig. D.LW. Van Zanen Anna Blamanlaan 137 Vlissingen donderdag 18 oktober 2018 Hondenbezitters protesteerden voor het Vlissingse stadhuis tegen een dreigend aanlijngebod. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38