U r HEMA Trein Dag retour koffie of thee en tompouce Joyce wil de bankjes aan het Jaagpad graag terug Grote drukte bij opening vernieuwde Albert Heijn 7 KANAAL HANDTEKENINGENACTIE Workshops Welkom Bouwen Wonenplein nu exclusief bij HEMA ]r oyce Ramgatie betreurt de I gang van zaken. De Middel- I burgse is - met vele andere I wandelaars - boos, omdat f ze niet meer vanaf de bank- van het uitzicht over het ka naal kan genieten. Er komt één bankje op een andere plek, heeft de provincie beloofd. Maar dat vindt Joyce niet genoeg. Ze over weegt nog of ze een handteke ningenactie begint. Joyce loopt er bijna dagelijks. Alleen of samen met haar partner Fred Irving. Tijdens het gesprek wordt ze regelmatig toegeroepen door langskomende fietsers. Ze kennen haar allemaal. Joyce Ramgatie is een betrokken bur ger; ze houdt van de stad. Daarom zit de kwestie haar ook zo hoog. Blikjes Sinds de afvalbakken zijn wegge haald, ligt er meer vuil langs het pad. Ze vindt regelmatig blikjes en stukgegooide glazen flessen op de betonnen trap. Onkruid tiert welig tussen de stenen van de uitlaat van het gemaal. Ramgatie is erbij als in juni de bankjes worden weggehaald. Me dewerkers van de provincie repa reren eerst de gevaarlijke scheu ren in het fietspad met repen groengekleurd asfalt. Een paar da gen later halen ze twee bankjes en twee afvalbakken langs het Jaag pad weg, wegens bezuinigingen wordt haar verteld. Als ze de provincie belt, krijgt ze te horen dat de bankjes weg moesten omdat er brandvlekken op zaten. En dat er een picknick tafel voor in de plaats komt. Als Joyce nu toch wil zitten, moet ze dat op het betonnen trapje doen. Een woordvoerster van de Pro vincie Zeeland licht toe dat de drie bankjes en de bijbehorende afvalbakken vooral weg moesten vanwege de overlast van hang jongeren. Eén van de bankjes is zodanig vernield dat het niet her steld kan worden. De andere twee zouden worden terugge plaatst. Maar één bank staat inmiddels in Zeeuws-Vlaanderen, langs de N253 bij Oostburg. De bedoeling is dat de tweede bank op een zichtbare plek wordt terugge plaatst. Overleg over de defini tieve plek is nog niet ingepland. Binnenkeersluis De volledig vernielde bank stond bij de Binnenkeersluis in Vlissin- gen. Aan de overkant van het ka naal staat wél een bank met af valbak, en de provincie bekijkt nog of daar fietsbeugels bij wor den geplaatst. Dit zal niet voor begin volgend jaar zijn. Joyce is nog helemaal niet te vreden. Ambtenaren moeten niet bepalen waar de bankjes komen; dat moet de burgers worden ge vraagd, vindt ze. Zij weten als ge bruikers waar de bankjes nut hebben. Als de provincie niet naar haar pleidooi wil luisteren, zet ze een handtekeningenactie op touw. t/mza. 27 oktober do. 14 tmc, Schrijf je in voor een workshop via de website zeeuwsewoonmarkt.nl geldig van maandag t/m vrijdag vanaf 9:00 uur en op zaterdag en zondag Oe hele dag koop je Trein Dagretour t/m 28 oktober 2018 in een HEMA winkel of via hema.nl/tickels kijk op hema.nl/tickets voor Oe volledige actievoorwaarden donderdag 18 oktober 2018 WA Middelburg Joyce Ramgatie en haar vriend Fred Irving bij het gemaal aan het Kanaal door Walcheren, foto lex de meester Heel veel creatieve workshops! Schrijf je snel in via zeeuwsewoonmarkt.nl (vol is vol) De 6e Zeeuwse Woonmarkt gaat weer van start! Nieuwbouw, huizen, tuinen, interieur en nog veel meer! Meer dan 35 Zeeuwse bedrijven tonen alles over en voor wonen. Dit alles natuurlijk onder het genot van hapjes en drankjes en natuurlijk de gratis wijn- en bierproeverij met uitleg van o.a. Jens van Stee, de bekende stadsbrouwer van het Slot Oostende. Met o.a. makelaars, gemeenten, aannemers, architecten en een hypotheekverstrekker. Met het actuele woonaanbod en nieuwbouwmogelijkheden. VLISSINGEN De eer was niet aan een wethouder, een burge meester of een andere notabele. Mevrouw Ter Weer, al heel lang een vaste klant, mocht het lint voor de verbouwde Albert Heijn XL doorknippen. Ter Weer schreef bedrijfsleider Jack van Oers een brief waarin ze schreef hoe de winkel voor haar een soort stamkroeg was geworden. Als dank mocht ze de winkel openen. Plattegrond Koud was het lint voor de ver bouwde AH XL doorgeknipt, of de massa wachtende klanten stroomde binnen. Alsof Vlissin- gen wekenlang helemaal geen supermarkt had. Wie in de oude winkel blind naar de pindakaas en cervelaat kon lopen, moest flink wennen. Vandaar dat klan ten een plattegrond kregen. Niet alleen de supermarkt heeft een facelift gekregen. Ook de Etos en de Blokker kregen tijdens de verbouwing een flinke make- over. Voor AHXL-bedrijfsleider Jack van Oers komt er een einde aan een hectische tijd. Te vreden kijkt hij naar het binnen stromende volk. „Drie en halve week, dat is lang voor Albert Heijn-begrippen maar als je dit ziet... Voor ons is het een tien plus." De grote Albert Heijn is nog iets groter geworden. Een zes meter brede reep van de buurman Blokker is bij de winkel gevoegd. Het houten plafond is vervangen door metaal. Straks komen er 1676 zonnepanelen op het dak en is de winkel klimaatneutraal. De bankjes aan het Jaagpad langs het Kanaal door Walche ren zijn weggehaald, omdat een aantal hangjongeren overlast veroorzaakte. Theo Rietveld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35