Boven je eigen huis vliegen is voor ouderen een leuk uitje 6 Art House Zeeland begint Kunstwinkel Kwalitatief goede en hedendaagse kunst van kunstenaars uit Vlissingen en omgeving hoeft niet langer verloren te gaan als de makers overlijden. Art House Zeeland begint volgende maand een Kunstwinkel in de Sint Jacobsstraat in Vlissingen. In de winkel is werk te koop uit de nala tenschap van overleden kunste naars. „Kunst waar erven of derden geen aanspraak op maken, waar door prachtig werk verloren gaat", zegt woordvoerder Leon Riekwell. „In het project 'Kunst met Toe komst' willen wij geïnteresseerden in contact brengen met de werken en hen de gelegenheid geven tegen sterk gereduceerde prijzen kunst aan te kopen." Art House De vereniging Art House Zeeland is opgericht om mensen uit verschil lende kunstdisciplines (beeldende kunst, architectuur, film, literatuur, vormgeving en theater) met elkaar in contact te brengen om eventueel gezamenlijke projecten uit te voe ren. De Kunstwinkel wil 'als het ware vogelvrij verklaarde' kunst aan de man brengen bij liefhebbers, ook als die normaal niet zo makke lijk een chique galerie binnenstap pen. Ondanks het overlijden van de makers blijft hun werk voortleven: Kunst met toekomst. Bij het op poten zetten van de Kunstwinkel heeft Art House bij dragen ontvangen uit het 'aanjaag- fonds' van de gemeente Vlissingen, de Frits Lensvelt Stichting en Rabo bank. Met de opbrengst van de te verkopen kunstwerken hoopt Art House kunstinitiatieven te onder steunen die het zonder subsidie moeten rooien, betoogt Leon Rie kwell. De voormalig beleidsmedewer ker beeldende kunst van de ge meente Vlissingen benadrukt dat Kunst met Toekomst kwalitatief hoogstaand werk in de Kunstwin kel te koop zet. „We hebben al zo'n honderd werken in bezit. De na druk ligt bij de opening zondag 4 november op kunst van vier be kende kunstenaars, die furore maakten in Vlissingen. Onder hen Jan Zembsch, Peter Terhorst en Kees Roovers. De laatste is recent overleden. Als eerbetoon aan zijn oeuvre van maquettes, objecten en schilderijen, met als overkoepelend thema 'architectuur van de verbeel ding', zetten we hem extra in het zonnetje." Openingstijden De Vlissingse cultuurwethouder Rens Reijnierse opent de Kunst winkel zondag 4 november om 15.00 uur. De winkel is daarna elke donderdag-, vrijdag- en zaterdag middag open van 13.00 tot 17.00 uur. Ook op koopzondagen geldt die openingstijd. Vrijwilligers van Art House runnen de Kunstwinkel en in overleg met hen kan de win kel ook op afspraak op een andere dag of andere tijd worden bezocht. Na enig oponthoud - piloot met twee lekke banden - vlogen de ne gen inzittenden, verdeeld over drie vluchten over Zeeland. In samenspraak met de piloot werd een route uitgestippeld. De een zou graag de Yerseke Moer eens van boven willen zien, de ander maakt het niet veel uit. „Ik woon hier pas zeven jaar en ken Zeeland nog niet zo goed", zegt Toke Thomas. „Het lijkt me alle maal mooi. Of trouwens... Middel burg van boven, dat lijkt me wel wat. Daar woon ik nu. Zo mooi met die smalle straatjes. Voor mij is het toch een soort mini-Haarlem." Ilse Duzan - Oudkerk wil wel eens vanuit de lucht zien hoe Zee land is veranderd. „Nieuwe wijken, de industrie, dat soort dingen. Eens goed kijken wat er hier de laatste vijftig jaar allemaal is gebeurd." „Gapinge" oppert Hetty van Bijl. „Daar woon ik. Maar daar is in vijf tig jaar niks veranderd. Ik twijfel trouwens of de piloot weet waar dat ligt. Weet u het wel?" IN DE REGIO Cabaret over depressie Herfstdiner bij RestoRank Rommelmarkt MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 18 oktober 2018 WA Werken overleden kunstenaars gered René Hoonhorst Vlissingen Installatie van de in juni 2018 overleden kunstenaar Kees Roovers FOTO FRANK VIERGEVER Met een vliegtuig boven je eigen huis vliegen. WVO-Zorg liet gis termiddag zien dat uitjes voor ouderen niet per se naar De Keukenhof voeren. Guido van der Heijden Arnemuiden Cliënten van WVO-Zorg zijn opgetogen over de rondvlucht boven hun eigen huis. foto lex de meester RITTHEM 'Ik zie de bui al han gen' heet de nieuwe show van cabare tière Marjolijn van Kooten. Ze vertelt over depressie, suï cidegedachten en de angst voor een terugval. De show komt naar Hein- kenszand en Ritt- hem. Marjolijn van Kooten leed jaren lang aan een angst stoornis, maar heeft die nu onder con trole. Nu wil ze an deren met angst klachten laten zien dat er hoop is. De voorstelling is van daag te zien in De Stenge in Hein- kenszand en mor gen in De Verwach ting in Ritthem. Kaarten reserveren kan via: www.thea- tersaanzee.com. OOST-SOUBURG RestoRank organi seert een herfstdi ner. Morgen is ie dereen die alleen is of het financieel moeilijk heeft wel kom voor een warme maaltijd. Het diner vindt plaats in De Rank in de Ka naalstraat in Oost- Souburg. De zaal opent om 17.00 uur en om 18.00 uur be gint de maaltijd. Opgave vooraf is noodzakelijk en kan via 0118 465978, 0118465132 of via restorank@gmail.co m. De onkosten be dragen 2,50 euro per persoon. MIDDELBURG Bij de Nieuwe Kerk onder de Lange Jan in Middelburg wordt zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. Er wor den spullen te koop aangeboden voor het interieur. Om 15.00 uur is er een veiling van kunst, huisvlijt en antiek. OOST-SOUBURG Binnenkort kappen medewerkers van so ciale dienst Orionis in opdracht van corporatie Zeeuwland en kele bomen en struiken in de brandgang tussen de Poortu- gaal- en Kanaalstraat in Oost-Souburg. Als er nog wat tegels los of scheef liggen, wordt dat euvel ook verholpen, belooft Saskia van der Nat, medewerkster klant en omgeving van Zeeuwland. Op verzoek van Rudi Hamers (foto) liet ze een paar maanden terug ook al eens wat snoeiwerk doen. „Maar het is eigenlijk een taak van de bewoners. Dat laat ik ze in een mailbericht nog weten. Maar als corporatie vinden we het be langrijk dat de bewoners een veilige woonomgeving hebben." ARNEMUIDEN Radermacherstraat 32,19.30- 22.00 uur: Internationale vo geltentoonstelling; BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerkplein, 09.30- 12.00 uur: Inloopochtend met koffie of thee en mogelijkheid boeken te lenen; MIDDELBURG Marktplein, 09.00-16.30 uur: Weekmarkt; 't Zwin 1,10.00- 12.30 uur: Gratis inloopspree kuur Budgetcoach Zeeland; Cinema Middelburg, vanaf 13.00 uur: 'Cinekid on Tour' met vertoning 'Beestenboel' en 'Koningin van Niendorf'; Kruitmolen, 14.00-16.00 uur: Bowlen voor senioren 50+; Doopsgezinde Kerk, 19.30 uur: Thema-avond met theoloog Alain Verheij 'Goed en ik'; NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de Wegwijzer, 20.30 uur: Optreden Marcel de Groot; OOSTKAPELLE Kantine Voetbalvereniging, Magnolialaan 33,13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 km; VEERE Kerkstraat 6,10.00-12.00 uur: Wekelijks evenement 'Koffie Korenmaat', om buurtbewo ners bij elkaar te brengen; VLISSINGEN Mercuriusweg 19,10.00-12.00 uur: Spreekuur Sociale cliën tenraad; Wijkcentrum De Bur gerij, 10.30-11.30 uur: Sport en spelactiviteit voor 70+; Gymzaal De Houttuijn, Slan genburg 1,16.00 uur: Kleuter- gym; WESTKAPELLE Polderhuis, 10.00-17.00 uur: Expositie Duitse fotograaf Wil Albertz. KAPPEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34