II Reünie bewoners Molukse woonoorden 5 INFLUENCER KATTENDIJKE Een tuintje in haar wenkbrauw. Glanzend zwarte lippen, omrand met gouden spikes. Bloemen in haar ooghoek, wolken op haar lippen. Rebekka Theenaart (24) uit Kattend ij ke kan wel wat met een make- upkwast, en haar ontwerpen knallen van het scherm. Onlangs stond ze in Monaco, om de Influ- encer Award in de ca tegorie 'New Hope' op te pikken. „Dat betekent eigenlijk dus beste nieuwkomer", vertaalt Theenaart even vrij. Die award mocht ze mee naar huis nemen op basis van haar Instagram-pagina, die vol staat met opgemaakte ogen, mon den, en af en toe een neus of een heel hoofd. En een nieuwkomer is ze zeker: dat Instagramprofiel is zo ongeveer een jaartje oud, schat ze in. De teller op die pagina staat in middels op 42,4k volgers. Een dikke 42.400 mensen die de posts van Rebekka bekijken, dus. Dat lijkt heel erg veel. Andere Zeeuwse Instagrammers komen daar nau- welijk aan. Bardame van voetbal programma Veronica Inside en playmate Escha Tanihatu staat op 12,sk, de bands Racoon en BL0F noteren respectievelijk 11,7k en 26,6k, en van origine Zeeuwse YouTuber Bradley Braafhart komt tot 28k. Om maar eens een greep te doen. „Oh, ja, als je het zo bekijkt, dan is het wel veel, ja", zegt Re bekka, bijna achteloos. Ze meet zichzelf met anderen, met mensen die hetzelfde doen als zij. Ze noemt in dat verband Nikkietuto- rials (Nikkie de Jager): een dikke 11 miljoen volgers. Maar wat doet ze dan eigenlijk precies? Influencer „Ik ben een influencer", legt ze uit. Ze krijgt producten opge stuurd om te gebruiken in haar posts, die zo dus onder de aan dacht van die volgers worden ge bracht. En dan niet van de minste bedrijven. Ze noemt make-upgi- gant L'Oreal. „Dat soort bedrij ven, die betalen... tja, het loopt heel erg uiteen, maar grote bedrij ven betalen zo ongeveer 500 euro per post", legt ze uit. Voor een fo tootje op het internet? „Ja, voor hen is dat een koopje", legt Re bekka uit. „Een fotoshoot voor een traditionele advertentiecam pagne kost al gauw 50.000 euro." En, relativeert ze: „Ik heb ook niet elke dag dat soort posts, hoor. Ik kan er nog niet van leven. Daar ben ik nog niet groot genoeg voor. Al zit dat er wel aan te komen." Rebekka is 24. Ze studeert in Tilburg voor docent Beeldende Kunst, en woont gewoon in een studentenhuis. „De buren begin nen me geloof ik we een beetje te haten", lacht ze. „Want elke dag staat er wel een bezorger aan de deur met een pakje van een cos meticabedrijf, en ik ben natuur- Ik kan er nog niet van leven. Al zit dat er wel aan te komen lijk niet altijd thuis." Hoe ziet het er dan binnen wel niet uit? „Ik heb laatst een grote ladekast aan geschaft... die zit helemaal vol met make-up." Verbouwen Make-up is heel mooi en interes sant, vindt ze, maar het is meer dan dat. „Het is bedoeld om men sen wat meer zelfvertrouwen te geven, maar ik vind make-up een kunstvorm. Ik vind het fascine rend om te zien hoe ik mezelf met make-up kan... verbouwen." Het is niet dat ze niet tevreden is met zichzelf, dat zeker niet. „Als ik 's morgens in de spiegel kijk, dan denk ik gewoon 'ja, prima zo', maar met make-up op, dat is ge woon... anders. Niet beter of slechter, gewoon anders." Haar stijl noemt ze 'avant- garde'. „Ik heb een vrij eigen stijl. Iets wat je bijvoorbeeld wel ziet in Vogue. Dat spreekt veel mensen aan, daar zoeken veel mensen ook op." Die stijl wijst ze aan als een mogelijke verklaring voor haar succes. Even terug nog naar Monaco. Daar ontmoette ze een van haar grote idolen, Mario Dedivanovic. Die kent u niet, maar zijn werk kent u waarschijnlijk wel. Dedi vanovic mag onder meer de vrij wel onontkoombare beroemd heid Kim Kardashian tot zijn clièntele rekenen. Een carrière waar Rebekka ook van droomt. En ze droomt groot. „Ik voel me niet heel gebonden aan Nederland Londen lijkt me wel wat. Of min stens Rotterdam." Zeeland In Kattendijke zien ze haar - fami liebezoek daargelaten - waar schijnlijk niet meer terug. „Zee land is een heel fijne plek, maar niet voor wat ik momenteel wil. Het zit wel een beetje in mijn werk: ik ben opgegroeid in een heel klein dorpje, met veel natuur om me heen. En natuur is wel een van mijn grote inspiratiebronnen. Op die manier ben ik wel verbon den met Zeeland." Begin jaren vijftig kwamen er duizenden Molukkers naar Ne derland. De mannen hadden in het Nederlandse leger gevochten en moesten Indonesië verlaten, nadat de voormalige kolonie on afhankelijk werd. Hele gezinnen kwamen per schip aan in Neder land en werden gehuisvest in kampen, oftewel woonoorden, verspreid over heel Nederland. Ook in West-Zeeuws-Vlaande- ren. Er waren woonoorden in Oost burg (Wilgenhof), Aardenburg (Rodanborgh), Breskens (De Ha ven) en Groede (Duinoord). Be woners waaierden uiteindelijk uit over heel Nederland. „Maar de band met Zeeland is er nog steeds", zegt Juul Mustamu. Ze is lid van de werkgroep, die het ini tiatief nam voor de reünie. De groep bestaat uit negen personen, allemaal tweede generatie-bewo ners van Wilgenhof, die destijds nog maar kinderen waren. Programma De werkgroep wil met een reünie de oud-bewoners bij elkaar bren gen. De gemeente Sluis steunt hen en denkt mee. Er wordt een dagvullend programma samenge steld, met een mix van de Zeeuwse en Molukse cultuur. „We willen ook een foto-exposi tie houden. Kunstenaars laten werk zien dat is gelinkt aan waar we vandaan komen." De werk groep verwacht zo'n 300 mensen. „Maar dat kunnen er nog meer worden." Facebookgroep Oud-bewoners of mensen die be trokken waren bij de woonoorden en foto's hebben, kunnen zich melden via de facebookgroep 'Re ünie kamp Oostburg, Groede, Breskens en Aerdenburg.' De reü nie vindt in 2019 plaats, datum en locatie zijn nog niet bekend. Süpërclry. Z U S S S ™?LFG,!r!JD donderdag 18 oktober 2018 Rebekka tovert met make-up Cris Sohier Kattendijke Make-up-artieste Rebekka Theenaart. -Rebekka Theenaart Molukkers die vanaf de jaren vijftig in woonoorden in Oost burg, Aardenburg, Breskens en Groede woonden, zien elkaar volgend jaar weer na een halve eeuw. Tijdens een grote reünie. Sophie Stockman Oostburg AGAASTRA viimginü SCOTCH&SODA AMSTERDAM COUTURE bdmont.nl DOMBURG GOES RENESSE MIDDELBURG TERNEUZEN ZOUTELANDE ETTEN-LEUR KAMPERLAND SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33