2019 4 Zestienjarige Zowie Zwier maakte eigen instrument in recordtempo View mag niet hele jaar op Veerse Dam 549?" Meer weten? Bel 070 3 0 76 700 of kijk snel op nrv.nl Dat liet de jonge Vlissingse zich geen twee keer zeggen. Een half jaartje voor ze zestien werd, begon ze aan de bouw van de gedroomde telecaster. Ze wilde een 'cool' elek trisch exemplaar om de blits te ma ken met Nameless, de schoolband van Nehalennia. Videoclip Ze bouwde het instrument in re cordtempo. „Ik hoopte de gitaar in een maand of vier af te hebben, maar hij was in vijf weken klaar." Zowie speelt dan ook al weer bijna een jaar op haar eigen elektrische gitaar. Maar sinds deze week is de eerste zelfgeschreven single van Nameless op YouTube te zien: House Noises. Het zal kijkers van de clip niet op vallen dat Zowie de inspiratie voor haar telecaster bij Shawn Mendes haalde. Want uiteindelijk heeft ze haar instrument niet de 'vintage- look' van Mendes' gitaar meegege ven. „Het monteren van de slag plaat was best moeilijk. Daar had ik toch wat hulp van mijn vader bij nodig. De kleuren van die plaat, van bijzonder Japans materiaal, zijn zo mooi en warm; daar wilde ik niet met een schroevendraaier in kras sen. Dus laat ik de gitaar maar lek ker gelijk met mij vintage worden. Hoe cool is het als ik over veertig jaar nog op de gitaar speel, die er neemt je mee dan vanzelf verweerd uitziet door de verstreken tijd." Perfecte klank Dat Zowie het instrument kan la ten scheuren en dat-ie tegelijker tijd warm klinkt, is voor de muzi- kante het belangrijkste. „Het was niet makkelijk om de voor mij per fecte klank te vinden. Ik heb veel onderdelen diverse keren in elkaar gezet en weer uit elkaar gehaald. Maar ik ben nu supertevreden." Vader Sjak knikt goedkeurend. Zijn dochter kan in zijn voetspo ren treden als meester-gitaarbou- wer. Haar aandacht voor alle tech nische details frappeert hem. Maar de meeste bewondering wekte haar wilskracht, geduld en door zettingsvermogen. „Het inleggen van de sierrand is één van de moei lijkste en tijdrovendste klussen. De eerste keer freesde ze de rand kapot. Ze liet zich niet uit het veld slaan, maar begon direct op nieuw." Danny Vera Hoewel ze - in tegenstelling tot tweelingbroer en drummer Djos- zuwa - de capaciteiten heeft, ziet Sjak haar overigens geen gitaar bouwer worden. „Ze staat toch lie ver op het podium gitaar te spelen dan in de werkplaats er één te bou wen, denk ik." Zowie knikt beves tigend. Ze sluit niet uit dat ze ooit nog een gitaar bouwt, maar dan toch vooral om er op te kunnen spelen. Op de kop zal dan wel een ander logo prijken. In plaats van 'Zwier' moet er natuurlijk 'Zowie' staan. Dat vond Danny Vera ook al. De Middelburgse artiest gaf haar daarom een gitaarband met 'Zowie Zwier' er op. Zowie, vereerd: „Gaaf." Vertrek in DEN HAAG Horecaondernemer Alex van den Brande uit Kam perland is vergeefs naar de Raad van State gestapt. Zijn Paviljoen View op de Veerse Dam mag niet het hele jaar open zijn. De hoogste bestuursrechter wees gisteren zijn beroep hier over tegen het ministerie van In frastructuur en Waterstaat af. Van de gemeente Noord-Be veland mag Van den Brande wel het hele jaar door op de Veerse Dam staan, vertelde hij in juli bij de Raad van State.De gemeente vindt een jaarrond standplaats niet in strijd met het bestem mingsplan Landelijk Gebied. Maar het ministerie wil dat het paviljoen in de maanden no vember tot en met februari van de dam verdwijnt. De Raad van State stelt dat In frastructuur en Waterstaat an dere afwegingen mag maken dan de gemeente. Het ministerie vindt een jaarrond standplaats op de primaire waterkering niet kloppen met de Beleidslijn Kust. donderdag 18 oktober 2018 GO Vlissingse bouwt droomgitaar Zo'n 'supervette' gitaar als Shawn Mendes heeft, wilde Zowie voor haar zestiende ver jaardag. „Bouw hem zelf maar", zei vader en gitaarbouwer Sjak Zwier. René Hoonhorst Vlissingen Heeft u al reisplannen voor 2019? Boek nu met extra korting een wereldwijde groeps- of privéreis met vertrek t/m oktober 2019. Er is volop keuze! Beleef Klassiek Thailand Groepsreis 16 dagen, al vanaf Bangkok, Chiang Mai, bergstammen en relaxen aan het strand van Hua Hin Relaxt door Sri Lanka Groepsreis 20 dagen, al vanaf In een aangenaam tempo langs de Leeuwenrots van Sigiriya en de oude koningsstad Anuradhapura Divers Zuid-Afrika Groepsreis 21 dagen, al vanaf Van Kruger tot Kaapstad, al het bijzondere van Zuid-Afrika zit in deze reis Hoogtepunten van Costa Rica Groepsreis 16 dagen, al vanaf Ontdek het 'groene paradijs' in het Monteverde, Tortuguero en Manuel Antonio Nationaal Park Spectaculair Canada Privéreis 17 dagen, al vanaf Een individuele rondreis door het westen, ind. een boottocht over de Inside Passage Volop inspiratie en veel meer reizen? Ga naar nrv.nl Prijs incl. snelle beslisserskorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. 287 rondreizen al vanaf nrv neemt je mee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32