Plasticvanger is Hollands Glorie Naaktzwemmer na vlucht aangehouden Film De Dirigent in Vlissingen in première 2 Königin Rini van Son uit Goes verstuurde 340.000 tweets: „Het leverde me al een baan, stofzuiger en vakantie op." SOCIAL MEDIA RECORDHOUDER Tweet Commentaar Het gebeurt duizenden kilometers verderop. Hollands Glorie in de vorm van de eerste plasticvanger in de Grote Oceaan. De Nederlander Boyan Slat bedacht de vangboog. Als de proef lukt, zal Slats organisatie The Ocean Cleanup nog veel meer vangtuigen uitzetten. Dit is een mooi initiatief. Te lang deden we niets. Nu drijven vele miljoenen kilo's plastic in zee rond. Ze breken langzaam af tot microplastics die in de voedselketen komen en dus gevaarlijk zijn voor de ge zondheid. Zeker van dieren, wellicht van mensen. Critici vinden dat The Ocean Cleanup aan het verkeerde eind begint. Het is veel beter de productie en het gebruik van plastic aan te pakken. Daar zit wel wat in. Over de hele wereld wordt te veel plastic gemaakt en weggegooid. Zolang dat niet veran dert, is The Ocean Cleanup dweilen met de kraan open. De kri tiek is wel een beetje gemakkelijk. Boyan Slat doet tenminste iets. The Ocean Cleanup is nog maar het begin. We weten bijvoor beeld nog weinig over de hoeveelheid plastic afval op het land. Die is waarschijnlijk nog veel groter. Dat we de omvang van het probleem niet precies kennen, mag geen reden zijn om stil te zitten, ledereen kan al minstens twee dingen doen. Het begint met het mijden van onzinnige plastic producten, de goedkope troep die overal rondslingert. Dan komt de consequente inza meling van plastic afval voor hergebruik. Daarna moet The Ocean Cleanup zo snel mogelijk The World Cleanup worden. Na The Ocean Cleanup van Boyan Slat is het tijd voor The World Cleanup TERNEUZEN Een opmerkelijk verhaal in Terneuzen. In de (ver vuilde) vijver naast woonzorgcen trum De Blide aan de Axelsestraat troffen agenten gistermiddag een naakte man aan. Hij is na een ach tervolging naar de spoedeisende hulp gebracht. De politie kreeg 's middags een melding binnen over de naakt zwemmer en ging met met twee auto's naar de vijver. Ze vroegen hem uit het water te komen, maar dat wilde hij niet. Uiteindelijk over tuigden ze hem dat het beter voor hem was. Ze vroegen de man zijn kleren terug aan te doen en te wachten op een ambulance voor controle. De man had daar geen zin in en vluchtte weg. „We zijn achter hem aan gerend en vonden hem uitein delijk in de brandgang achter de Zuidlandstraat", schrijft de politie. ALMANAK Het bezoek van koning Wil lem-Alexander en koningin Maxima kon deze week op veel belangstelling rekenen. Op de site van de PZC was het liveblog het best gelezen artikel van de dag. En op alle locaties die het koninklijk paar aandeed liepen mensen te hoop. Niet alleen uit de omgeving, zoals blijkt uit de Daar klom de man op het dak. De agenten gingen achter hem aan. Toen ze hem benaderden, sprong hij van het dak. Man zwemt naakt in een vijver in Terneuzen, vlucht het dak op en moet onderkoeld naar de spoedeisende hulp Meerdere agenten overmeester den de man. Na een onderzoek door ambulancepersoneel bleek de man onderkoelingsverschijnselen te hebben. Hij is naar de spoedei sende hulp van het ziekenhuis ge bracht. high five die de 4-jarige Dun- can van de koning kreeg. Het jongetje was ervoor met zijn oma vanuit Middelburg geko men. Op het hoge bezoek kwa men ook Duitse toeristen af. Dat leerde de lokroep waarmee ze de vorsten in hun camera wilden laten kijken: „Königin Alexandra!" Bevrijdingsrit met legervoertuigen Containerschip uren vast BIJ NADER INZIEN DNWG Op advies van uitkeringsinstantie UWV begon Rini van Son in 2010 met twitteren om zichzelf te pro moten als werkzoekende. Nu, pre cies acht jaar later, heeft hij meer dan 340.000 (re)tweets de wereld in geslingerd en mag hij zich de on gekroonde Zeeuwse Twitterkoning noemen. „Ik vind het een prachtig medium. Maar onzin deel ik niet.'" Ook deze woensdag begint Van Son de dag om 6.59 uur met een tweet: „Goedemorgen. Goesemoggel. Goodmorning all. Fijne dag allemaal. Meteen knipoog en een lach." „Mensen stellen het op prijs als ik ze even een goedemorgen zeg en een prettige dag wens", vertelt Van Son. Daarna begint hij met het zo genoemde retweeten, het doorstu ren van berichten van andere twit- teraars en instanties. Over ongeluk ken, het weer en artikelen uit de PZC en van Omroep Zeeland. Zo gaat het een hele dag door. Hij ram melt met één vinger het ene na het andere bericht op zijn Samsung. „Per dag ben ik er wel een aantal uren mee bezig ja." Gemiddeld stuurt de Goesenaar 116 tweets per dag, leert een snelle rekensom. „Zijn het er zoveel?", vraagt Van Son zich hardop af. „Dat is wel heftig, haha. Je hebt wel van 'Proost op kleinzoon Dave en alles eromheen Goesenachtgroeten Goodnight all' De film De Dirigent gaat zondag in première in CineCity in Vlissin gen. Onder anderen regisseur Ma ria Peters, hoofdrolspeler Chri- stanne de Bruijn en producent Dave Schram komen over de rode loper. Zij maken vanaf 13.30 uur hun entree. Om 14.00 uur begint de film, die vanaf 25 oktober in de Ne derlandse bioscopen gaat draaien. Na afloop van de première in Vlis singen worden de gasten aan het publiek voorgesteld en is er gele genheid om vragen te stellen. Maria Peters heeft negen jaar aan de film gewerkt. Deze vertelt het (waargebeurde) verhaal van de 24- jarige Antonia Brico. Als kind is zij met haar ouders naar Amerika geë migreerd. Zij droomt ervan diri gent te worden, maar niemand neemt haar ambitie serieus. Dirigeerlessen Omdat ze weinig meer te verliezen heeft, keert ze terug naar Neder land, waar ze de befaamde Willem Mengelberg (Gijs Scholten van Aschat) smeekt om dirigeerlessen. Die ziet dat niet zitten en stuurt haar door naar Berlijn. Tegen alle verwachtingen in weet zij daar de eerste vrouw te worden die grote symfonieorkesten dirigeert. donderdag 18 oktober 2018 li Tip? redactie@pzc.nl IJZENDIJKE Een stoet van legervoer tuigen rijdt zaterdag door West-Zeeuws-Vlaande- ren. Voor het vijfde jaar wordt de herdenking- en bevrijdingsrit gehouden. Het Bevrijdingscomité 17 oktober IJzendijke houdt om 10.30 uur eerst een herdenking met kransleg- ging, bij de plaquette met namen van IJzendijkse oorlogsslachtoffers op het 17 Oktoberplein. Daarna gaat om 12.30 uur de rondrit van Eet café Hofzicht van start door de streek. De tocht duurt zo'n vijftig kilometer en eindigt weer bij Hof- zicht in IJzendijke. HANSWEERT Een containerschip van 281 meter lang is gister middag vastgelopen op de Westerschelde. Het schip lag van 13.00 uur tot 18.00 uur vast voor de kust van Hansweert. De oorzaak was een sto ring in de machinekamer. Meerdere sleepboten lagen langszij om het ge vaarte op zijn plek te houden. Tegen het eind van de middag werd het probleem opgelost en ronkten de motoren van het schip uit het Afri kaanse Liberia weer. Het schip is onderweg naar Wilhelmshaven in Duits land. In het artikel over de veranderingen in het elektriciteitsnetwerk (PZC, 17 okt.) wordt Delta Netwerkgroep vermeld. Die naam wordt niet meer ge bruikt. Het bedrijf heet tegenwoordig kortweg DNWG. Een nieuw plafond in één dag! PLAFONDS Een baan Maurice Steketee Goes Rolf Bosboom Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30