Trots 'Mag ik een high f ive, vroeg de koning. Dus dat deed ik' 2 WILLEM VAN DAM Column Zo trots als een aap met zeven staarten waren we; klein zoon Hero benoemd tot Pu pil van de Week! Een begerens waardige functie is dat, Pupil van de Week. Want hij kan tegen woordig ook een zij zijn, voetbal lende meiden winnen steeds meer terrein) wordt zeer in de watten gelegd. De Pupil van de Week wordt ge trakteerd op een flesje priklimo- nade en een zakje snoep, mag in de kleedkamer de wedstrijdbe spreking met de Mannen van het Eerste bijwonen én er is zelfs een plekje voor hem in de dug-out. Daar dient wel het een en ander tegenover te staan. Tot voor kort werd hij ook geacht het scorebord te bedienen, maar sinds een hevige windvlaag het scorebord van ons voetbalveld wegblies, is die taak voorlopig uit het opdrachtenpakket geschrapt. zich zaterdag langs de lijn verza meld. En het moet gezegd, de Pupil van de Week droeg de niet geringe verantwoordelijkheid die er op z'n smalle negenjarige schoudertjes was gelegd met verve. De toss ver liep vlekkeloos, hij verrichtte de af trap met een formidabele trap in de richting van het vijandelijk doel en hij supporterde de onzen naar de eerste overwinning van het sei zoen. DESTELLING Vandaag: Twitter verveelt nooit Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters wetenschap: robots &oen so% van bE BANEN OVER JAAR IS fe66 HAAR TIJ& TOCH VER VOORUIT MET HAAR NIEUWE PARTIJLEIDER? Jager aangehouden na schietincidenten Bob Steensma nu topman parket MIDDELBURG Van Houwelingen nieuwe griffier Het bosje witte rozen voor Maxima was bijna platgedrukt tussen zijn armpjes. Zó lang stond Duncan dinsdag al te wachten op de koning en de koningin. Samen met zijn oma Anja Leenpoel was hij naar re creatiepark De Zeeuwse Kust in Re- nesse gekomen om Maxima en Willem-Alexander eindelijk eens in het echt te zien. Duncan is een echte oranjefan. De liefde voor het koningshuis werd hem met de paplepel ingego ten door zijn moeder en oma. „We vieren Koningsdag altijd met de hele familie. Ik vind het een mooie traditie. Als Duncan vlaggetjes ziet, dan wordt hij al enthousiast. En hij is gek op oranjesoesjes." Duncan praat zijn oma na. „Ja, daar kan ik bijna niet van afblijven." Toen Anja hoorde dat Willem- Alexander en Maxima naar Zeeland zouden komen, twijfelde ze geen moment. „Hoe vaak komt het voor dat je ze zó dichtbij kunt zien? We gingen naar Renesse, omdat ze daar als eerste kwamen. Mocht het niet lukken, dan konden we nog ergens anders heen. Voor Duncan duurde het wachten lang. „Hij stond te zuchten met die bloemen, maar toen ze eindelijk kwamen, zei ik te gen hem: 'loop nu maar naar de ko ningin toe'." Duncans witte rozen vielen in de smaak. 'Oh, wat lief, zei Maxima. 'Je bent een heer in wording!' Duncan Hoe vaak komt het voor datje ze zó dichtbij kunt zien? wilde al bijna teruglopen naar zijn oma. „Maar toen vroeg de koning of hij een high five mocht. Dus dat deed ik." Onbevangen Oma Anja glundert. „Ik ben super- trots. Het is zo'n onbevangen kind. Hij kroop niet weg, maar gaf ge woon een high five!" De foto van het onderonsje met de koning stond gisteren op de voorpagina van de PZC en andere dagbladen. Duncan veert op als hij het ziet. „Ik sta op de krant!" 2 of 3 dagen trendy hotel in Genk nabij Maastricht toss en de aftrap verrichten én er wordt van hem verwacht dat hij het vlaggenschip van de vereniging naar de overwinning schreeuwt. veld. Heel even moest ik denken aan het ventje dat ik ooit was. Kee per was ik bij de pupillen van EHS (Eendracht Houdt Stand). We ver loren met (ik geloof) 18-0 van (ik dacht) Onze Gezellen. Maar ik voelde me de Pupil van de Dag. Want ik wist mijn vader achter me, die me - leunend tegen een doel paal - elke keer als ik een bal om de oren had gekregen, bemoedigend toeknikte. Die dag besefte ik voor het eerst: mijn vader is zo trots op me als een aap met zeven staarten. Even moest ik denken aan het ventje dat ik ooit was donderdag 18 oktober 2018 U begrijpt: de ganse familie had Reageer op pzc.nl Gisteren: Koningspaar mag nog wel wat vaker naar Zeeland komen 1141 stemmen KLOETINGE De politie heeft gister ochtend een jager uit de gemeente Goes aange houden na twee recente schietincidenten. Op dinsdagochtend 2 ok tober werd een scooter rijder (17) uit Yerseke op de Kapelseweg in Kloe- tinge geraakt door een schot hagel. Hij raakte daarbij gewond aan zijn benen. Donderdagavond 11 oktober werd de auto van een bestuurster (45) uit Kapelle op de A58 bij haar woonplaats bescho ten. Hierdoor ontstonden kleine deukjes en schade in de lak. De vrouw zag een man met een geweer bij een auto staan en no teerde het kenteken. Hierdoor kwam het poli tieonderzoek in een stroomversnelling. De jager is voor verhoor naar een politiecellen complex gebracht. Agen ten hebben in zijn woning acht jachtgeweren in be slag genomen. BREDA Bob Steensma van het parket Noord-Holland neemt per 15 november de honneurs waar van Charles van der Voort, die dinsdag zijn afscheid als hoofdofficier van het parket Zeeland-West- Brabant aankondigde. Van der Voort trad for meel vrijwillig terug na een integriteitsonder- zoek. Daaruit bleek onder meer dat de werksfeer bij het parket is verziekt. Flora van Houwelingen (59) wordt de nieuwe Statengriffier van de provincie Zeeland. Zij volgt met ingang van 1 januari 2019 Peter Joosse op. Van Houwe lingen, die formeel op 26 oktober wordt voor gedragen, werkt nu nog als directeur strategi sche ontwikkeling bij de gemeente Deventer. Daarvoor was ze onder meer manager en plaatsvervangend direc teur bij het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Ze woont in het Zuid- Hollandse Giessenburg. Duncan Vanistendael en oma Anja Leenpoel met de krant van gis teren. Op de voorpagina is te zien hoe Duncan een high five krijgt van koning Willem-Alexander. foto johan van der heijden Duncan Vanistendael (4) uit Mid delburg had dinsdag de dag van zijn leven. Hij kreeg een high five van koning Willem-Alexander, die samen met koningin Maxima op bezoek was op Tholen en Schouwen-Duiveland. Cornelleke Blok Middelburg -Anja Leenpoel, oma van Duncan Hotel Ecu - Different Hotels 1 of 2 overnachtingen in een Comfort kamer 1 of 2 x ontbijtbuffet t.w.v. 16,00 p.p.p.d. Welkomstdrankje en late check-out^ VIP-dagpas Maasmechelen Village k Tip: ga een heerlijk dagje shoppen hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 De Pupil van de Week moet de Glunderend stapte hij van het High fi«e van de I koning Jjl ithoofd justitie is

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2