Inspectie: binnen zes weken moet zorg in Aagtekerke op orde zijn Zelfgemaakte gitaar is perfect Handen tekort in zorgsector Jeugdige motorcrossers hadden gisteren een topmiddag. Ze kregen op het circuit Smitschorre in Axel les van wereldtopper Clément Desalle. De elfjarige Randy Verheye uit Oostburg bracht de lessen meteen in de praktijk en sprong onder toeziend oog van Desalle over een heuvel. zeeland 13 Zowie Zwier bouwde zelf haar instrument Jong en oud mag het in de praktijk leren De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) verplicht Arduin met een zogeheten 'aanwijzing' om de zorg in het behandelcentrum te verbeteren. De problemen spelen volgens de inspectie op alle fronten: de kwaliteit en veiligheid van de zorg, de deskundigheid van de me dewerkers en het zorgvuldig om gaan met medicatie scoren 'onvol doende'. De inspectie nam vorige maand een drastische maatregel: cliënten die gedwongen opgeno men waren in het behandelcen trum moesten per direct overge plaatst worden, omdat de zorg te kortschoot. Ruim twee weken later werd het bevel opgeheven, omdat de veiligheid van de cliënten niet meer acuut in gevaar was. Vier cliënten zijn inmiddels on- De problemen in Aagtekerke spelen volgens de inspectie op alle fronten dergebracht bij andere zorginstel lingen. Voor twee mensen had Ar duin een andere oplossing gevon den, maar ook zij moeten overge plaatst worden, vindt de inspectie. De situatie van een derde cliënt moet nog in kaart gebracht worden. Tot de problemen zijn opgelost, mogen geen nieuwe cliënten aan genomen worden in het behandel centrum in Aagtekerke. In het be handelcentrum woonden begin oktober nog acht cliënten. Het zijn jongeren tussen de 15 en 25 jaar, die licht verstandelijk beperkt zijn, en ernstige gedragsproblemen of psy chiatrische problemen hebben. Er wonen ook cliënten die bij andere locaties van Arduin zijn vastgelo pen. De inspectie laat weten dat er niet alleen zorgen zijn over het be handelcentrum in Aagtekerke, maar ook over de kwaliteit en vei ligheid op andere locaties van Ar- Kwartaalrapportages van de raad van bestuur en de bevindingen van de inspectie komen niet overeen duin. Ze voert daarover gesprekken met de raad van bestuur. De kwar taalrapportages van de raad van be stuur en de bevindingen van de in spectie komen niet overeen. „Ook dit tast het vertrouwen van de in spectie in Arduin aan", staat in een verklaring van de IGJ. Gerton Heyne, die onlangs is aangesteld als interim-bestuurder van Arduin, laat in een schriftelijke reactie weten dat Arduin sinds half september versneld verbeteringen doorvoert. Heyne laat weten dat het personeelstekort Arduin parten speelt. De instelling heeft inmid dels 38 medewerkers in dienst ge nomen: het gaat om nieuwe mede werkers, maar ook om mensen die eerder al in dienst waren. Daarnaast werkt Arduin samen met andere Zeeuwse zorgaanbieders. Er zijn ook gesprekken over ondersteu ning door zorgaanbieder 's Heeren Loo in Amersfoort. It donderdag 18 oktober 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Zl «ELAND ZEELAND 4 ZEELAND8 Arduin nog steeds in gebreke Stichting Arduin moet binnen zes weken orde op zaken stellen in het behandelcentrum in Aag tekerke. Twee cliënten die com plexe zorg nodig hebben, moe ten alsnog overgeplaatst wor den naar andere instellingen. Cornelleke Blok Aagtekerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29