O w LVVgM 24 M Robbert van de Corput treedt vanavond voor de laatste keer op als DJ Hardwell. Hij wil 'weer gewoon zichzelf zijn'. Een portret van een jongen uit Breda die een droom had. Hardwell yv ANGELA KIJKT TV X FücKinq mi Wie nog twijfelt of die goeie ouwe tijd van 'met natte haartjes voor de tv zit ten' echt voorbij is, had dinsdag avond naar NPO t moeten kijken. Daar kwam 'het nieuwe kijken' in al zijn facetten langs. Via Facebook konden vragen worden gesteld aan NOS-analyticus Pierre van Hooijdonk. Na het achtuurjournaal was daar Renze Klamer die de kijker wees op het bestaan van zijn live talk show Na Het Nieuws op NPO 1 Extra. En ook Anniko van Santen piepte even in beeld, om de dwalende Opsporing Verzocht-fan naar NPO Start te dirigeren, waar het programma naartoe was verbannen vanwege de interland België- Nederland. Een Oranjewedstrijd zonder Bert Maalderink, ook iets dat blijkbaar bij de voor uitgang hoort, terwijl het natuurlijk een ach teruitgang is. Eloe prettig ik Jeroen Stekelen burg verder ook vind, hij heeft één nadeel: hij is geen Bert. Zoveel veranderingen en zoveel keuzestress op een avond, een mens zou er bijna een burn-out van krijgen. Maar met Netflix-achtige timing was daar op NPO 3 Sophie in de Mentale Kreukels met handige tips. Sophie Hilbrand bleek een alleraardigste seizoensfinale in petto te hebben: een gesprekje met beroepsmoppe raars Maarten van Rossem en Midas Dekkers over het moderne fenomeen opgebrand-zijn. Nu verdenk ik die twee er niet van veel weten schappelijk onderzoek naar het onderwerp te hebben verricht, maar dat is bij hen nooit een probleem. Zij compenseren dat volledig met le venservaring en nuchter verstand. En een fikse dosis recalcitrantie. Want welke man durft er tegenwoordig nog hardop te zeggen dat deel tijdwerk voor vrouwen moet worden toege juicht. Van Rossem dus. En neem de remedie van Dekkers tegen een burn-out: het stamkroegje. Niet voor niets gin gen mensen daar vroeger na het werk heen om even stoom af te blazen voor ze bij moeder de vrouw de gestampte aardappels aanvielen, be toogde hij. Tegenover 'eisen' moet nu eenmaal 'troost' staan om in balans te blijven. Maar nee, in plaats daarvan is er tegenwoordig de 'life- style' ('de ergste dictatuur die de mensheid ooit heeft uitgevonden', aldus Dekkers) die door bladen wordt gedicteerd en waar wij brave burgers krampachtig achteraan hollen. ledereen die graag klaagt dat de druk zo hoog is anno 2018, moet dit relativerende en vermakelijke gesprek met de Hollandse versie van Muppets Waldorf Statler bekijken. Te vinden op NPO Start. En het mooie, je krijgt er toch een beetje een 'natte-haartjesgevoel' van. Quote van de dag Laten we eens met zachte ogen en zonder oordeel naar elkaar kijken Rentree Thriller Live Ook Idris Elba in Cats LAATSTE SHOW ZIGGO DOME anneer Rob bert van de Corput (30), alias DJ Hardwell vanavond om negen uur in de Ziggo Dome zijn eerste plaat op de draaitafel legt, hoopt Lu cas van Scheppingen maar één ding: „Dat Robbert er echt van geniet. Niet dat hij met lood in de schoenen het podium op moet." Vriend DJ Laidback Luke, zoals de artiestennaam van Van Scheppingen luidt, zegt het niet voor niets: Hard well meldde begin september voor onbepaalde tijd te stoppen met draaien en touren. Het plezier was verdwenen. „Ik ben 24 uur per dag DJ Hardwell, waardoor er te weinig energie, liefde, creativiteit en aan dacht, overbleef voor Robbert", ver telde de Brabander er zelf over. „Als een achtbaanrit die nooit stopt. Ik wil voor nu gewoon een tijd mezelf zijn." De beslissing van de dj, die in 2013 en 2014 tot populairste van de wereld werd gekozen, kwam als donderslag bij heldere hemel, al worstelen de laatste jaren veel meer collega's in de scene met mentale problemen. Diep tepunt was de zelfgekozen dood van de Zweedse DJ Avicii, echte naam Tim Bergling, in april van dit jaar. „Ik denk dat de dood van Tim wel iets bij Robbert teweeg heeft gebracht", ver klaarde Anna Knaup, de manager van DJ Hardwell. „Dat hij dacht: ja, ik moet ook voor mezelf kiezen." Hoogtepunt Laidback Luke: „Goed dat Robbert heeft gezegd: ik kap ermee. Avicii wilde dat al jaren, maar kon het niet opbrengen en heeft zijn eigen leven genomen. Avicii was een ander per soon, maar als je zoals Robbert zo'n succesvolle carrière hebt en je stopt op je hoogtepunt, dan moet het wel diep hebben gezeten." Ze spraken elkaar deze zomer op Tomorrowland, het dancefestival in M Ik denk dat de dood van Avicii wel iets bij Robbert teweeg heeft gebracht België. „Robbert vertelde dat hij met fitness bezig was, met andere projec ten. Er was totaal geen signaal dat hij ging stoppen. Iemand met zoveel energie, die nooit zeurde, die zijn jeugddroom had waargemaakt. Bij wie het altijd lachen, gieren, brullen was." Historisch Hardwells optreden vanavond tij dens het Amsterdam Dance Event, samen met het Metropole Orkest, is in alle opzichten historisch. De laat ste uren van de dj - van negen tot elf in een uitverkocht Ziggo Dome - zijn het sluitstuk van een loopbaan die uit passie wordt geboren. Die bijna twintig jaar geleden begint op een jongenskamer in Breda, waar hij da gen- en nachtenlang experimenteert met remixen van nummers. Een car rière die op zijn 14de serieuze vor men aanneemt met een platencon tract en eigen cd's onder de naam donderdag 18 oktober 2018 Burn-out —Presentatrice Marlijn Weer- denburg vertelt in KRO Maga zine wat ze de kijkers van haar programma Het Voedselge- vecht wil meegeven. GO KtSSia MUZIEK De show Thriller Live, vol num mers van Mi- chael Jackson, keert in maart terug naar Ne derland. De twee shows van komende week in de RAI zijn volledig uitver kocht. Daarom zijn er op 2 en 3 maart drie extra shows te zien. FILM Ook Idris Elba krijgt een grote rol in de verfil ming van Broad- waymusical Cats. De film, eind 2019 te zien, heeft een ware sterren cast met onder anderen Taylor Swift, Jennifer Hudson, James Oorden en lan McKellen. ■u DJ Hardwell heet weer gewoon Robbert Dennis Jansen w A24 uur per dag DJ Hardwell zijn, bracht het grote succes en uiteindelijk de twijfel. FOTO'S ANP, JOEP VAN AERT —Anna Knaup, manager van DJ Hardwell

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24