Uitzicht op basisplaats Kanshebbers ORANJE NIEUWE LICHTING Pablo Rosario maakte 1 tegen België het rijtje van tien debutanten onder Ronald Koeman in Oranje vol. Van Hateboer tot Danjuma Groeneveld, wat is of wordt hun status onder deze bondscoach, bij een team in opbouw? 23 Frenkiede Jong Steven Bergwijn Denzei Dumfries Arnaut Danjuma Groeneveld Frenkiede Jong Onmisbaar is een groot woord voor een jongen die pas twee interlands speelde, maar zonder twijfel voegt Frenkie de Jong iets cruciaals toe aan het spel van Oranje. Creativiteit, lef en vaart in de opbouw vooral. De Jong ziet oplossingen die anderen niet zien en laat daarmee iedereen om hem heen beter spelen. De cen trumverdedigers kunnen vrijwel elke bal bij hem kwijt, de spits wordt va ker gevonden, maar Georginio Wij- naldum profiteert misschien nog wel het meest van De Jong. De midden velder van Liverpool kan eindelijk zijn favoriete rol spelen, voortdurend de diepte kiezend als een dynami sche nummer 10. Steven Bergwijn Een heel interessante debutant en ui termate geschikt voor hoe Ronald Koeman wil spelen met Oranje. De tijd van klassieke buitenspelers met krijt aan de schoenen is definitief voorbij, op topniveau zweert ieder een bij flankaanvallers die een eind naar binnen spelen en zo ruimte ma ken voor opkomende backs. Berg wijn kan zowel vanaf rechts als vanaf links in de aanval spelen. „Je ziet dat hij een natuurlijk gevoel heeft voor de positie schuin achter een cen trumspits", zei Koeman na de sterke invalbeurt van Bergwijn tegen Bel gië. De bondscoach denkt dat de PSV'er 'van alle debutanten al het verst is in zijn ontwikkeling'. Arnaut Danjuma Groeneveld Misschien wel de meest verrassende debutant in deze rij van tien, al is het maar omdat hij vorig jaar nog bij NEC speelde in de - toen nog - Jupi- ler League. De in Nigeria geboren aanvaller toonde bij zijn debuut te gen Duitsland meteen zijn onbevan genheid, zette zonder gêne een actie in, en ook niet onbelangrijk: voldeed keurig aan zijn verdedigende taken. De beloning volgde drie dagen later tegen België, met een basisplaats én een doelpunt. Groeneveld staat mis schien nog niet direct als eerste op het formulier bij Koeman, maar hij is wél een serieuze optie voor de vleu gel. Denzei Dumfries Wat gaat het razendsnel met de man die vier jaar geleden nog uitkwam voor de amateurs van Barendrecht. In een maand tijd heeft hij nu tegen FC Barcelona, Internazionale, Ajax, Duitsland en België gespeeld, in top- duels in de Champions League, de eredivisie en Oranje. Koeman over woog om Denzei Dumfries tegen België rust te geven, maar besloot de rechtsback uiteindelijk toch opnieuw te laten starten en pas bij rust te wis selen. De laatste jaren zijn wel een stuk of zeven rechtsbacks uitgepro beerd in Oranje, Dumfries heeft voorlopig het beste perspectief op een basisplaats. Geeft een elftal snel heid en drive. Pablo Rosario Bewogen week voor hem. Zag een debuut tegen Duitsland de mist in gaan als gevolg van een administratieve blun der bij de bond. Maar zijn 'haasje' verdiende hij alsnog te gen de Belgen. Op het midden veld is Koeman er wel uit wat betreft twee van de drie posi ties. Frenkie de Jong en Georgi nio Wijnaldum zijn in principe vaste keus. Voor de derde strek kan Rosario een kandidaat zijn, net als onder anderen Davy Pröpper, Marten de Roon, Tonny Vilhena, Ruud Vor mer en Donny van de Beek. „Voor Rosario is een debuut in Oranje een geweldige stap. Hij gaat ook zeker door groeien en vrijer spelen", verwacht Koeman. Ruud Vormer Moest zich afmelden met liesklachten, ook omdat zijn werkgever Club Brugge daar na drukkelijk om vroeg. Koe man toonde begrip, maar de positie van Vormer binnen Oranje werd er niet gunstiger op. Mag dan gekozen zijn tot beste speler van de Belgische competitie, juist op het mid denveld viel de puzzel van Koeman dus langzaam in elkaar, vooral tegen Frankrijk en Duitsland. Pröpper en De Roon deden het in die duels prima, Rosario debu teerde daarna tegen de Belgen. Op de rech tervleugel, waar Vor mer hangend speelde tegen Peru, heeft Steven Bergwijn meer potentie. Vormer zal onge twijfeld nog wel eens worden opgeroepen, maar een volwaar dig international? Kleine kans. VOORLOPIG BUITENSPEL Koemans tien debutanten donderdag 18 oktober 2018 (21jaar,Ajax) (21 jaar, PSV) (21 jaar, Club Brugge) (22 jaar, PSV) (21 jaar, PSV) (30 jaar, Club Brugge) Hans Hateboer (24 jaar, Atalanta) Debuteerde in de eerste inter land onder Koeman, tegen Engeland. Toen was de bondscoach nog best tevreden, maar daarna was het veel minder. Fosu- Mensah, Janmaat en Tete komen in de pik orde voor Hateboer, mits ze fit zijn. Justin Kluivert (19jaar,ASRoma) Maakte zijn eer ste minuten tegen Portugal. Kluivert zal moeten spelen bij zijn club, want voor zijn rol heeft Koeman nu smaken genoeg met Bergwijn, Groeneveld, Babel, Promes en Javairö Dilrosun. Guus Til (20 jaar, AZ) Op jonge leeftijd is hij al aanvoerder van AZ, dat zegt best wat, maar Guus Til is niet al te gelukkig aan het nieuwe seizoen be gonnen. Is in zijn rol als aanval lende midden velder te weinig beslissend bo vendien. WoutWeghorst (26 jaar, Wolfsburg) Heeft veel eigen schappen van een ideale pinchhitter en begon het seizoen heel redelijk. Viel onder Koeman al drie keer in, maar heeft één nadeel: Luuk de Jong wint de strijd dit seizoen op punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23