Team NL 'Servië heeft een ster, wij ook' 21 In de hotseat KALENDER EK korfbal 18 T/M 21 OKTOBER i WK worstelen 20 T/M 28 oktober Wereldbeker veldrijden 2i oktober GP Verenigde Staten 21 oktober „Eerder stoppen. Ik heb zin te ontdekken wie ik ben buiten het volleybal - al is dat ook heel spannend. Ik vraag me wel af wat ik zou kunnen doen na mijn sport. Vroeger dacht ik: ik maak mijn studie bedrijfskunde af en zoek een baantje. Nu denk ik: er zijn meer mogelijkheden. Zeker geen trainster, daar ben ik te on geduldig voor. „Maar nu heb ik nog genoeg topsportdoelen. De Spelen van Tokio staan op één. Ik wil hier op dit WK kijken hoe ver we kun nen komen. Bij de club wil ik blijven presteren. Het gevoel van vorm is geweldig, Maar ik weet ook hoe kort die periode duurt in vergelijking met de tijd waarin je zoekt naar je vorm. „Ik heb nu vaak het verlangen naar huis. Misschien komt dat ook omdat het de afgelopen jaren druk was en de balans een beetje zoek is. Ik heb doelen, die wil ik bereiken, daarvoor moet je soms andere zaken accepteren. Ik heb een enorme lijst van argumenten waarom ik het topsportleven wél geweldig vind. Het willen halen van mijn doelen staat zó hoog. Stoppen is geen optie. Dat ik dat voorlopig niet doe, is een vast staand feit." Korfbalster Suzanne Struik (31) beëindigt na het EK haar glansrijke interlandcarrière Ze werd drie keer wereld kampioen en Europees kampioen. BEKIJK DE COMPLETE KALENDER OP EAMNL.ORG 'BEEST' BOSKOVIC donderdag 18 oktober 2018 TeamNL is hét sportteam van Nederland. Wij vertegenwoordigen Nederland 365 dagen per jaar, op het hoogste internationale niveau. Onze reis op weg naar de Olympische en Paralympische Spelen voert ons langs vele toernooien over de gehele wereld. Kijk hier waar we de komende week onder andere actief zijn en volg ons via teamnltweets, O teamnlinsta of 13 EchtTeamNL. 'loterijndse /D Heineken Rabobank (J2^kpn Zo lang mogelijk doorgaan met volleybal of eerder stoppen? De wereldkampioen schappen worstelen heb ben plaats in Boedapest. Jessica Blaszka behaalde in 2015 brons op de WK en was een jaar later de eerste vrouwelijke Neder landse worstelaar op de Spelen. De Limburgse komt uit in de categorie tot 48 kilo. Zondag wordt in het Zwitserse Bern de EKZ Cross Tour ver reden (met onder an deren Mathieu van der Poel aan de start). De veldrit telt mee in het wereld bekerklassement. YOKOHAMA De Nederlandse volleybalsters kennen de te genstander van morgen inmid dels heel goed. Oranje verloor een jaar geleden in de EK-finale nog met 3-1 van de Servische vrouwen. Na afloop zei Lonneke Sloetjes toen met zichtbare te leurstelling: „Zij hebben twee beesten die gewoon over onze blokkering heen slaan." Een van die twee Servische 'bees ten' is de 190 centimeter lange aanvalster Bran- kica Mihajlovic. De ander is Tijana Boskovic, vaak ge noemd als een van de beste speelsters ter wereld. Zo niet de beste. Destijds, op dat EK, kon Sloetjes niet het verschil maken, dit WK speelt de diagonaalspeelster echter beter dan dat ze de afgelopen jaren deed. Bondscoach Jamie Morrison een jaar geleden over Sloetjes: „Zij is een van de sterkste speelsters ter wereld en speelt niet vaak tegen vrou wen die net zo sterk zijn. Dat vraagt aanpassingen. Hier leert ze van." Dat Sloetjes het afgelo pen jaar beter is gaan spelen, is duidelijk. Nu zegt Morrison: „Ze is emotioneel en fysiek op haar best. Zij piekt." In de tweede poulefase op het WK won Nederland nog met 3-0 van Servië. In die wedstrijd werd Boskovic langs de kant gehouden. Als verklaring werd een buik spierblessure genoemd. Volgens Morrison heeft Nederland goede kansen. „We kunnen van ze winnen. Zij hebben een van de beste, mis schien wel de beste speler ter wereld in hun team. Maar we moeten ze hun spel niet laten spelen", zegt hij. „Wij hebben ook een van de beste spelers ter wereld in ons team. Dat heb je ook nodig om de wereldtitel te kunnen pakken." Het EK korfbal in Friesland gaat de beslissende fase in. Vandaag zijn de laatste poulewed strijden, Morgen staan de halve finales op het programma en zondag is de finale in Heerenveen. Op het Circuit of the Americas in het Texaanse Austin is zondag voor Max Verstappen en zijn collega's de Grand Prix van de Ver enigde Staten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21