m Zenuwen gieren altijd maar weer door het lijf 20 Ze is bescheiden en soms verlegen, maar ondertussen is Lonneke Sloetjes (27) oen van de beste volleybalsters ter wereld. Op dit WK is ze in topvorm. Dat kan morgenochtend (06.40 uur) bepalend zijn voor Nederland, wanneer er met Servië wordt gestreden om een plek in de finale. 'Dit geeft moed' Kort Wembley Bertens mist finaleticket Kiki Bertens heeft naast het achtste en laat ste ticket voor de WTA Finals gegrepen. De Wateringse werd in de tweede ronde van het tennistoernooi van Moskou uitgescha keld en kan de Tsjechische Karolina Pliskova niet meer inhalen. Bertens ging in Moskou in drie sets onderuit tegen de Wit-Russi- sche Aliaksandra Sasnovitsj: 6-3,4-6,6-3. Bertens zal als reserve afreizen naar Singa pore en moet hopen op een afmelding. De deelname van Simona Halep is nog onzeker. Bakelants naar Sunweb De Belgische wielrenner Jan Bakelants rijdt volgend seizoen voor Team Sunweb. De 32- jarige renner komt, na vier seizoenen in Franse dienst, over van AG2R. Naast Bake lants, winnaar van een Touretappe in 2013, komt ook de Deen Asbjorn Kragh Andersen naar Sunweb. Flet contract van de Belg Ed- ward Theuns is tussentijds ontbonden. Olivier Myny geeft toe Ex-Beverenspeler Olivier Myny heeft aan de ondervragers in het Belgische voetbalschan daal bekend dat hij is benaderd voor match- fixing in de aanloop naar de omstreden de gradatiewedstrijd tussen KV Mechelen en Waasland-Beveren (2-0) op 11 maart 2018. Daarmee heeft voor het eerst een speler toe gegeven dat er vorig seizoen een poging tot matchfixing is geweest in België. Nederlanders geklopt Pascal Ackermann heeft de tweede etappe in de Ronde van Guangxi gewonnen. De Duitser van Bora-hansgrohe was in Qinzhou de snelste in de massasprint. Hij bleef de Nederlanders Fabio Jakobsen (Quick-Step) en Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo) voor. Het was voor de Duitse kampioen de negende zege in 2018. Groenewegen, die dinsdag de eerste etappe op zijn naam had geschreven, blijft leider. De Amsterdammer heeft vier seconden voorsprong op Ackermann en Jakobsen. Vader Ajax Bij winst in de halve finale tegen Servië pakt een prachtige genera tie Nederlandse volleybalsters eindelijk een medaille op een groot toernooi. Iets wat op de Olympische Spelen van Rio (vierde) net niet lukte. Veel hangt af van sterspeelster Lonneke Sloetjes. Ze is één van de vedetten op het WK. Een jaar geleden liet ze zich in de finale van het EK nog wegblazen door Servische powervrouwen met net zo veel klasse. Nu lijkt Sloetjes wél klaar voor een ultieme krachtmeting. Tijd om deze grote sportvrouw écht te leren kennen, aan de hand van zes dilemma's. „Een medaille? Dus niet WK- goud? Oef, dit is een lastige. Aan gezien ik die Champions League al twee keer heb gewonnen, kies ik een WK-medaille. Volleybal len gaat bij mij niet om de status of geld. Als we hier in Japan op het WK een miljoen euro prij zengeld zouden kunnen winnen, zou ik niet anders in de wedstrijd staan. Het maakt in mij niets ex tra's los. Maar ik wil absoluut niet verliezen. „In het dagelijks leven ben ik makkelijk, word ik niet snel boos. In een wedstrijd is het wel echt anders, dan heb ik vuur. Dat heb ik geleerd bij mijn Turkse club Vakifbank. „Vroeger deed verliezen me minder. De laatste jaren ga ik wel pissed naar huis. Ik ga dan enorm malen over elke actie die ik maakte. Ook als we winnen, schieten 's nachts de acties nog twintig keer door mijn hoofd trouwens. Heel irritant, daar slaap ik slecht van." „Ik zou heel graag stressvrij zijn, maar ik weet dat de zenuwen mij helpen te komen waar ik ben. Nu neem ik het op de koop toe, maar die spanning zou een van de eer ste redenen zijn om te stoppen met mijn volleybalcarrière. „Deze periode, ik merk dat ik dagenlang..." Sloetjes zoekt naar woorden, maakt een grommend, gefrustreerd geluid en somt op: „Geen zin om te spelen, aan de andere kant graag nü willen spe len, want je zit maar te wachten en te hangen en je wilt verder. Ik vind het geen lekker gevoel als er een belangrijke wedstrijd komt. Ik geniet er niet van." „Ik ben verlegen en bescheiden, maar wil daarnaast de prestaties van een sterspeelster. Soms is die combinatie lastig. Er komt tijdens dit WK best veel aandacht op me af. Er is veel gejubel. Dat vind ik leuk om te horen, maar aandacht van buitenaf maakt me niet extra blij of zekerder van mezelf. Ik heb Twitter en Instagram voor dit toernooi ook van mijn telefoon gehaald. Ik wil op dit moment geen reacties zien. „De laatste jaren merkte ik dat mensen anders op je reageren als je goed speelt of als je minder speelt. Ik moest dat leren filteren: wanneer gaat het om mij omdat iemand mij een aardig persoon vindt? Wanneer gaat het om wat ik op dat moment goed doe? Het is voor mij belangrijk dat ik een kring om me heen heb met men sen van wie ik weet wat ik van ze kan verwachten. „Bij vrienden ben ik mezelf, niet alleen de volleybalster. Ik zou het niet leuk vinden als ik een vriendengroep had die mij ziet als de sterspeelster en daar een oordeel over mij aan ophangt." „Ik ga absoluut niet kiezen. De combinatie is fijn. Als ik een van de twee twaalf maanden achter een zou hebben, zou ik gek wor den. Toen Giovanni bondscoach WK Programma van Nederland was, was dat slo pend. Hij vraagt veel van je, vooral mentaal. Om mij goed te laten presteren pusht hij mij soms over grenzen. Ik dacht vroe ger dat ik het niet zou kunnen zonder hem. Bij hem werd ik ooit goed. „Dit WK voel ik me supergoed. Dat heeft met Jamie te maken. Hij geeft vertrouwen, maar is ook heel constant. Dat twaalf maan den hebben, is misschien wel saai. De combinatie van die twee extremen is heel fijn." „Lichtenvoorde. Dat is thuis. Daar woon ik met mijn vriend. Als ik in Lichtenvoorde kom, ben ik niet de volleybalster, dan ben ik me zelf. Doordat ik bij Vakifbank in Istanboel speel, ben ik er in de zo mer maar een paar maanden. De rest van de tijd zit ik in Istanboel. Als ik een keer tweeënhalve dag vrij ben, vlieg ik op en neer." Quote van de dag donderdag 18 oktober 2018 GO TENNIS WIELRENNEN VOETBAL WIELRENNEN De verkoop van de Engelse voetbaltempel Wembley gaat niet door. De Amerikaanse miljardair Sha- hid Khan heeft zijn bod van circa 680 mil joen euro inge trokken. Khan verklaarde het draagvlak voor zijn plannen te missen. 1 Epke Zonder land stapt pas morgen op het vliegtuig naar Doha voor de WK turnen. Zonderland werd zaterdag vader en mag een etmaal langer bij zijn zoontje Bert Eize blijven. De voetbal sters van Ajax hebben thuis ruim verloren van Olympique Lyon. Het eer ste duel in de achtste finales van de Cham- pions League eindigde in liefst 0-4. O fi. 0) 'Vooraf kan ik niet genieten' Lisette van der Geest Yokohama Winst in de Champions League, of een WK-medaille? Stressvrij of zenuwen? Verlegen en bescheiden zonder prestaties of een sterspeelster met continu aandacht? Jouw clubcoach bij het Turkse Vakifbank, Giovanni Guidetti, of bondscoach Jamie Morrison? Lonneke Sloetjes met haar handels merk: een kei harde smash. FOTO RONALD HOOGENDOORN Halve finales, morgen 06.40 uur Nederland - Servië 09.10 uur China - Italië Lichtenvoorde of Istanboel? Reinhard Grindel, voorzitter van de Duitse voetbalbond, heeft er na de 2-1 nederlaag tegen Frankrijk nog ver trouwen in. Het lijkt alsof Joachim Löw (foto) dus niet hoeft te vrezen voor ontslag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20