is ouder dan 50 jaar 'Ik vind dat we extra beloond mogen worden' 19 Ik regel alles' Ik spreek vijf talen' Hoeveel verdien je? Verdient Floortje genoeg? m „2677 euro bruto voor een fulltimebaan, in de zorg is dat 36 uur. Meestal hou ik met de onregel matigheidstoeslag 2100 euro over. Het ligt eraan hoeveel avonddiensten en weekenden ik werk." „Op zich ben ik er wel blij mee. Al vind ik ook dat we voor de verantwoordelijkheden die wij heb ben, best extra beloond mogen worden. Dan zeg ik het netjes toch? Wij zijn de ogen van de dokter op de werkvloer. Wij observeren patiënten 24 uur per dag. Als wij als verpleegkundigen niet signaleren dat het niet goed gaat met een patiënt, heb je een probleem." „Nee, er valt niet te onderhandelen. Alles is vast gelegd in een cao. We werken met treden en ik zit in schaal 50, trap 3. Je kunt tot trap 12." „Niet echt. Tijdens het voorwaardengesprek ver telde mijn teamleider dat ik in trap 4 zou komen. Ze is teruggefloten door P&O, ik moest een trede terug. Beetje flauw, het scheelde 100 euro." „Ja, zeker. Ik denk dat het goed zou zijn als je kan onderhandelen. De een is wat actiever en ambiti euzer. Daar mag best wat tegenover staan. Dat zie je in alle werkvelden, waarom bij ons niet?" donderdag 18 oktober 2018 GO laatste strohalm Wie: Jos van Oijen (57) Werkzoekende sinds: juni 2018 Opleiding: hts weg- en waterbouw Was: twintig jaar werkzaam in de baggerwereld Wil: verantwoordelijke baan bij een aannemer, liefst op een groter infrastructureel project „Vandaag kreeg ik nog een afwijzing. Ik zou niet genoeg in het IPM-model passen. Weet jij wat dat is? Natuurlijk hoor ik nooit letterlijk dat leeftijd een probleem is, maar ik heb het idee dat werkgevers liever een jong en kneedbaar type willen. Na twintig jaar met hetzelfde bijltje hakken heb ik inder daad een eigen zienswijze. Dat is ervaring. Mijn vorige baas stuurde me voor mil joenenprojecten met een gerust hart naar India en Mexico. Ik regelde alles. Toen ik najaren zei meer thuis te willen zijn, moest ik maar een andere baan gaan zoeken. Ik werk hard, ga graag met mensen om en ben praktisch ingesteld. Als het moment komt dat ik echt stress krijg, ga ik ook solliciteren op functies bui ten mijn vakgebied." Wie: Maureen van der Velden (58) Werkzoekende sinds: september 2017 Opleiding: Schoevers en hbo tolk-vertaler Engels Was: directiesecretaresse en reisleidster Wil: dynamische baan als managementondersteuner „Het is me als reisleidster gebeurd dat een man over leed tijdens een busreis. Zat ik in Athene met een rou wende weduwe en 48 ge schokte gasten. Bleek het hotel vol, dramde een tour operator om excursiegeld en had het ziekenhuis geen ko pieerapparaat voor de over lijdensakte. Een gekkenhuis, maar ik regelde het. Die ervaringen maken mij als directiesecretaresse uniek: ik ben empathisch, stress bestendig, organisatorisch sterk, spreek vijf talen en werk probleemloos 's avonds nog even door. Meer dan honderd brieven heb ik ver stuurd en ik ben misschien tien keer op gesprek ge vraagd. Als ik perfect aan sluit, zeggen ze dat 'iemand met ervaring uit de eigen branche beter paste'. Ik heb energie voor tien en sta te trappelen om te beginnen." Vandaag: oncologie- verpleegkundige Floortje van Beijster- veldt (30). Ze doet dit werk tweeënhalf jaar. Ze heeft hbo verpleeg kunde gestudeerd en werkte hiervoor op de afdeling neonatologie. Wat verdien je? Blij mee? Heb je over je salaris onderhandeld? Wel ooit geprobeerd te onderhandelen? Weet je wat je collega's verdienen? BABETTE RIJKHOFF Leeftijd: 30 jaar Opleidingsniveau: hbo Functie: verpleegkundige Branche: gezondheidszorg welzijn Werkervaring: zes jaar Volgens het Salariskompas is het gemiddelde sa laris voor Floortjes functie bruto 2514 euro voor een fulltimebaan. „Dat had ik wel verwacht. Er zijn er genoeg die minder verdienen. Ik ben hartstikke blij met m'n baan en salaris." Hoe zit het met jouw salaris? intermediair.nl/salariskompas Meedoen met deze rubriek? Stuur een mail! werk@persgroep.nl Rob Mes doet wat hij kan vanuit zijn studeerkamertje zeshoog in Vlaardingen. FOTO FRANK DE R00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19