WOON Na 2000 jaar de waarheid over ondergang Pompeii 15 Da's thuiskomen! J; ll' dl d moeten de bewoners naar een an dere plek vertrekken. De Europese Unie vreest dat Is raël met de ontruiming en bouw van nieuwe huizen voor Joodse kolonisten de Westelijke Jordaan- oever in tweeën probeert te splij ten. Daarmee zou een levensvat bare Palestijnse staat in het gebied onmogelijk worden. „We ver wachten dat de Israëlische autori teiten terugkomen op hun beslis sing en zich als bezettende macht houden aan het internationaal recht", liet de EU in juli via een verklaring weten. De bewoners van Khan al-Ahmar riepen eerder zers kwamen voor werk aan de ri olering in het gebied. Daarmee is de ontruiming, die is goedgekeurd door het Israëlische hooggerechts hof, geenszins van de baan. „Ik mag van Israël vijftien dagen niet meer in Khan al-Ahmar komen", zegt Robin, die de dag na zijn ar restatie terug naar Londen vloog. „Het dorp zal wel worden ge sloopt, maar ik blijf hier terugko men. Uiteindelijk is de Apartheid in Zuid-Afrika ook gestopt." de Duitse bondskanselier Angela Merkel op zich uit te spreken tegen de geplande sloop tijdens haar be zoek aan Israël eerder deze maand, maar tevergeefs. Merkel wilde zich niet mengen in een 'Israëlische beslissing'. Weer vrij Robin zat na zijn arrestatie enkele uren vast, maar werd toen zonder aanklacht vrijgelaten, net als twee Israëlische activisten. Alleen de Palestijnse activist uit hun groepje zit nog vast. Uiteindelijk werd Khan al-Ahmar dinsdag niet door de Israëliërs gesloopt. De bulldo- Dat meldt het archeo logisch park Pom peii. Een houtskool opschrift in een van de huizen van de stad zou deze theorie ondersteu nen. Jarenlang werd ge dacht dat de Vesuvius op 24 augustus, in het jaar 79 na Christus, tot uitbarsting kwam. Die datum wordt nu geschat op 24 oktober. De in scriptie op de muur werd ge vonden in een kamer die tij dens de uitbarsting werd gere noveerd. De krabbel van hout skool zou zijn gemaakt op de zestiende dag voor november, dat correspondeert met 17 ok tober volgens de huidige tel ling, aldus de archeologen. Omdat houtskool een kwets baar en vluchtig materiaal is, is het volgens de onderzoekers niet mogelijk dat de inscrip tie lang voor de uitbarsting op de muur is gezet. Ze denken maximaal een week voor de nieuwe uitbarstingsdatum. Volgens Eric Moormann, hoogleraar klassieke archeolo gie aan de Radboud Universi teit in Nijmegen, bevestigt de vondst eerdere vermoedens dat de datum in augus tus niet klopte. Eer der werden in Pompeii mense- lijke resten ge vonden met dikke kleren, te warm voor au gustus. Ook wer den er al resten van herfstfruit gevonden. De geschreven tekst in hout skool is volgens Moormann, die Moormann deed zelf jaren onderzoek deed in Pompeii, belangrijk bewijs voor een an dere datum. „De enige bron die ons heeft verteld over de uitbarsting was Plinius, die het van een afstand zag gebeuren. Bij de uitbarsting kwam zijn oom om het leven", verklaart Moormann. „Hij schreef hier jaren later pas over, dus hij kan zich best hebben vergist in de datum. Verder zijn er geen bronnen die iets vertellen over de uitbarsting." Fauteuil Arnage Retrofauteuil in bekleding Vintage als afgebeeld. Leverbaar in diverse kleuren. Normaal>29^ Compleet interieur Madison verouderd wit IKIik-iHlllUMÏl donderdag 18 oktober 2018 GO Kijk op de site bij /video Activist Robin filmde de bulldozers en zijn arrestatie. De eruptie van vulkaan de Vesuvius, die de Romeinse oude stad Pompeii bedolf, zou twee maanden later hebben plaatsgevonden dan tot nu toe werd gedacht. Elise van Joolen Rotterdam/Pompeii ontruimen. Activist Robin tracht dat te voorkomen. Zijn GoPro filmde zijn arrestatie, fotosism T0 u nog de TE ITING! En zelfs op deze actieprijs krijgt u nog de HOOGSTE INRUILKORTING! En zelfs op deze actieprijs krijgt u nog de HOOGSTE INRUILKORTING! Alles is ook los leverbaar en in verschillende maten en kleuren! TV/Audio/HIFI- Dressoir Eetkamertafel 4 Eetkamerstoelen Salontafel inclusief 3+2 zits of hoekbankstel Alkmaar Koedijkerstraat 4 - Winkelcentrum Overstad Almere-stad Videostraat 21 - Bedrijfsterrein Gooisekant Amersfoort Amsterdamseweg 39 b - Retailpark Amersfoort Bergen op Zoom Wassenaarstraat 45 - Centrum stad EindhovenPHH W. van Konijnenburglaan ld - Woonblvd De Kade Heerlen In de Cramer 76 - Woonboulevard Heerlen Middelburg KVH Mortiereboulevard 1 2 - Woonblvd De Mortiere Nieuwegein KTCH De Liesbosch 70 - Al 2 afslag 1 8 Oosterhout Beneluxweg 3 - A27 afslag 17, naast McDonalds Oss Frankenweg 31 - Woonblvd Oss-Oost Filialen met een bmm-blokje hebben zowel woon- als slaapmeubelen openingstijden deze week Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-17.00 uur altijd gesloten koopavond koopavond koopavond koopavond koopavond gratis voor de deur in alle vestigingen CBW-erkend klanten verte en 5 extra koopavonden lot 21.00 uur! www.woonsquare.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15