woon square Nederlandse activist opgepakt door Israël 14 De Nederlandse activist Robin is gisteren door de Israëlische politie meegenomen. Hij probeerde ontruiming van een Arabisch dorp te voorkomen. terug voor bijv. deze bank Toen de Israëlische soldaten en politieagenten zich dinsdag in alle vroegte bij het dorp Khan al-Ah mar verzamelden was Robin (39) er klaar voor. De ontruiming van het gehucht in de buurt van Jeru zalem, waar zo'n 170 bedoeïenen wonen, was al weken aangekon digd, maar niemand wist precies wanneer de bulldozers zouden ko men. Samen met een groep Israëli sche en Palestijnse activisten sliep de Nederlander anderhalve maand vrijwel iedere dag in Khan al-Ah- mar, hopend dat de aanwezigheid van buitenlanders de Israëlische troepen zou tegenhouden. Dat ge beurde niet. Het dorp werd listig omsingeld. „Ik kon met vier ande ren ontsnappen uit het cordon. We stonden op een heuvel toen de bulldozers kwamen en zijn ervoor gesprongen", zegt Robin in een te lefonisch interview met deze krant. „We werden over de bull dozers heen gegooid. Het was du wen en trekken. Toen ben ik opge pakt, samen met drie anderen." Hij filmde zijn eigen arrestatie met een GoPro-camera die op zijn lichaam zat. Uit angst in de toe komst Israël niet meer in te kun nen komen, wil hij niet met zijn achternaam in de krant. Activist in hart en nieren Robin groeide op in de Betuwe, maar woont al negentien jaar in Londen. Hij is een activist in hart en nieren. In Nederland protes teerde hij tegen de komst van de Betuwelijn en was betrokken bij de Anti Fascistische Aktie, een ac tiegroep die uit de kraakbeweging voortkomt. Nu is hij lid van de In ternational Solidarity Movement (ISM), een pro-Palestijnse organi satie waarbij activisten van over de hele wereld zijn aangesloten. Met sit-ins en andere geweld loze acties protesteren zij tegen de Het Westen doet niets. Daar kan ik niet tegen. Ik voel me verplicht iets te doen. Israëlische bezetting van de Wes telijke Jordaanoever. „Ik ben hier heel gepassioneerd over. Het is toch niet te geloven dat dit hier al zeventig jaar zo doorgaat?", zegt hij verontwaardigd. „Het Westen zegt er wel wat van, maar doet ver der niets. Daar kan ik niet tegen. Ik voel me verplicht iets te doen." De geplande ontruiming van Khan al-Ahmar brengt veel te weeg in de internationale politiek. Het dorp ligt op een strategische locatie op de Westelijke Jordaan oever ten oosten van Jeruzalem. Volgens Israël is het dorp zonder bouwvergunningen gebouwd en Let op! Extra koopavonden tot 21.00 uur! Woonlandschap Buckingham Industrieel model in stof Supreme. Leverbaar in diverse soorten stof en microleder. Als 2-zits+longchair: Normaal 2+Hoek+2+Longchair Parys Moderne hoekbank in 2,5+2 zits Lucca Stoer en robuust bankstel in Stofcategorie 1. Diverse kleuren- en stoffencombinaties moge Ook leverbaar als hoekbank. NormaaL999^ donderdag 18 oktober 2018 'We sprongen zo voor die bulldozers' Jan Franke Khan al-Ahmar - Robin, activist Bulldozers willen op de Westelijke Jordaanoever een Arabisch dorp Hoe werkt het? 1Maak een foto van uw oude meubel(stuk) 2. Laat uw foto zien in onze showroom 3. Ontvang op vertoon van uw foto de hoogst mogelijke inruilkorting uw oude meubel meenemen hoeft niet een foto is voldoende! alleen geldig van: Woensdag 17 okt. t/m zaterdag 20 okt. Geldig op de complete collectie neubelen interieurs! En zelfs op deze actieprijs krijgt u nog de HOOGSTE INRUILKORTING! Stofcategorie 1 met verstelbare hoofdsteunen. Leverbaar in divers kleuren en bekledingen; kan tevens gespiegeld geleverd worden. NormaaUlj649^ nu 1299,-. Als 2+Hoek+2: Normaal^24^T- actieprijs krijgt u nog de HOOGSTE INRUILKORTING! En zelfs op actieprijs krijgt HOOGS INRUILKOF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 14