Cruisetoppers wereldwijd EUWS 11 Gastouder eist weer toelating voertuig KRIM SCHIETPARTIJ Het was zon handig vervoermiddel voor Michelle van Zundert van kin derdagverblijf Het Kinderstraatje. Met dat vrolijk gekleurde karretje vervoerde ze kinderen van en naar school, maakte ze uitstapjes en bracht ze hen naar sportactivitei ten. Maar sinds het dramatische spoorongeval in Oss, waarbij vier kinderen om het leven kwamen, is alles anders. Zo'n 3500 Stints mo gen de weg niet meer op omdat uit een eerste, verkennend onderzoek bleek dat ze te onveilig zouden zijn. Het voertuig kon onbedoeld op hol slaan. Van Zundert zit sindsdien met de handen in het haar, laat ze via rechtskundig adviseur Werner van Bentem weten. Want in de Stint kon ze in haar eentje de zes kinde ren meenemen waar ze als gastou der op past. Nu moet dat met de auto, maar daar passen ze niet alle maal in. Met hulp van haar echtge noot lukt het om de kinderen naar school te brengen of op te halen. Maar leuke uitstapjes maken zit er niet meer in; haar echtgenoot heeft ook gewoon een baan. Het ongeval in Oss heeft heel wat kinderdagverblijven aan het den ken gezet. Sommige bedrijven wil den geen enkel risico nemen, en be sloten zelf de 'rijdende badkuipjes' in de schuur te laten staan totdat de precieze oorzaak van het tragische ongeval duidelijk is. Maar Van Zun dert gelooft nog steeds in de Stint. En met haar de ouders die hun kroost elke morgen afzetten bij Het Kinderstraatje in Almere. De gastouder heeft zelf nooit pro blemen gehad met het voertuig. En dat is volgens haar jurist Werner van Bentem precies de reden waarom ze nu naar de rechter stapt. Sinds 2012 rijden er 3500 Stints in Nederland in het rond. Volgens Van Bentem rijden die allemaal tussen de 1200 en 1800 kilometer per jaar. Tot nu zijn er 15 incidenten bekend. „Dan kun je niet volhouden dat de Stint gevaarlijker is dan een scoot- mobiel. Nergens blijkt uit dat er elke moment een Stint op hol kan slaan." Onderbouwing De onderbouwing van het verbod rammelt, vindt Van Bentem. En hij wordt in die gedachte gesterkt door informatie die RTL Nieuws gister middag naar buiten bracht. Uit een rapport van het NFI zou blijken dat een potentieel veilig heidsprobleem van de Stint maar bij een klein percentage van de voertuigen kan optreden. Alleen heeft minister Cora van Nieuwen- huizen van Infrastructuur en Wa terstaat die informatie volgens RTL Nieuws nooit naar buiten gebracht. De minister heeft veel te snel naar deze rigoureuze maatregel ge grepen, vindt Van Bentem. „Stel dat er vier kinderen in een busj e waren verongelukt. Waren dan alle busjes van de weg gehaald? Ik denk het niet. De hele branche is nu van de ene op de andere dag voor een groot probleem geplaatst. Ik snap dat sommige kinderdagverblijven de Stint liever niet meer gebruiken na alles wat er is gebeurd. Maar laat be drijven die keuze zelf maken. In elk geval zolang het definitieve onder zoek niet is afgerond naar hoe on veilig de Stints precies zijn." Vandaag eist Van Bentem bij de rechter dat de minister het verbod weer intrekt om ermee de weg op te gaan. Die actie zou je ook een mooie opsteker kunnen noemen voor de producent Edwin Renzen. Ook hij vindt het onterecht dat de Stint zo plotseling is verbannen van de weg. Toch zit hij niet op de De hele branche is van de ene op de andere dag voor een probleem geplaatst rechtszaak te wachten, heeft hij Van Bentem laten weten. Aanvan kelijk zou hij ook bij de rechtszaak zijn als belanghebbende. „Maar hij heeft mij geschreven dat hij met het ministerie in overleg is over de af wikkeling van haar besluit." Minister Van Nieuwenhuizen laat in een reactie weten dat ze bij haar standpunt blijft dat onderde len van de Stint mankementen kunnen vertonen en dat er geen compromissen worden gesloten als het gaat om veiligheid. Ze wacht het oordeel van de rechter af of haar besluit terecht is. Compleet verzorgd, inclusief vliegreis, transfers en alle maaltijden aan boord Kras.nl of bel 088-0885 886 donderdag 18 oktober 2018 Aanslag OEKRAÏNE TURKIJE Bij een aanslag op een middelbare school op de Krim zijn zeker negen tien mensen om het leven geko men. Minstens vijftig mensen raak ten gewond. Een 22-jarige student van de school - een middelbaar tech nisch college in Kertsj dat tienerleerlin gen een beroepsopleiding biedt - liet een bom ontploffen en schoot met een vuurwapen in het rond. Het zou gaan om Vladislav Rosljakov. Hij pleegde later zelf moord. Het Russische Onderzoekscomité meldt aan persbu reau Tass dat een bom, die was gevuld met metalen voor werpen, afging in de kantine. De meeste slachtoffers zouden tieners zijn. De Russische autoriteiten onderzoeken het inci dent als massamoord, niet als terreurdaad, fotosepa, reuters Keert de Stint nog terug op de weg? Een gastouder uit Almere wil zo snel mogelijk weer de weg op met de Stint. Vandaag stapt het bedrijf naar de rechter. De mi nister heeft de karretjes te snel verboden na het ongeluk in Oss, vindt Michelle van Zundert. Raymond Boere Almere Stints zijn populair bij kinder dagverblijven. FOTO ROBIN UTRECHT —Werner van Bentem, jurist Kras.nl/kerstcruises Kras.nl/mszenith Kras.nl/mscopera Kras.nl/miamicruise ANVR Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief servicebijdrage, reserveringskosten en Calamiteitenfonds Canarische winterzon Westelijke Caribbean Cruises vanuit Miami Kerstcruises O.a. Kom Ombo, Aswan en Luxor Bewonder schitterende tempels Nederlandse reisleiding aan boord Beleefde kerstsfeer aan boord Compleet verzorgde riviercruise 100% vertrekgarantie op kerstreizen O.a. Lanzarote, Tenerife en Agadir Bezoek prachtige Nationale Parken Vanuit Tenerife of Cran Canaria i/ O.a. Cuba en Jamaica of Honduras Exclusief te boeken bij Kras! Met min. 1 hotelnacht in Mexico O.a. Aruba, Bahama's en St. Maarten Incl. hotelovernachtingen in Miami Vertrek: t/m oktober 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11