'f-. 1 /*--'Vx M Nieuwbouwwijk Goese Diep krijgt vorm Kapelle bindt met drempels de strijd aan met hardrijders Burgemeester Delhez neemt afscheid 7 K;V :wgm& GOESEDIEP 4 k JL t!rf> 41 *P~%. In de Dijkwelseweg en de Abdij straat moeten de drempels de snelheid van het verkeer terug brengen tot 30 kilometer per uur. „Vorig jaar hebben we de tijde lijke campagne 'bedankt dat je langzamer rijdt' gehad", vertelt wethouder Jon Herselman. „Dat had zeker effect. Maar je zag ook dat dat na het stoppen van de cam pagne weer afnam. Die actie ijlde nog ongeveer een maand na. Toen was het effect weg." En dus was Herselman weer te rug bij af. Er werd weer conse quent te hard gereden in Kapelle en Biezelinge. „We hebben geme ten en ze kwamen soms zelfs bo ven de ïoo kilometer uit. Dus heb ben we van de winter gekeken wat we verder nog konden doen." Klap Dat zijn de twee busdrempels ge worden, want zo worden de pla teaus genoemd. Een bus kan name lijk met zijn wielen aan weerszij den langs het rubber rijden. Met een personenauto gaat dat niet luk ken. Dan moet je met minimaal één kant over de verhoging. „En dat zal best een klap geven als je daar met 6o per uur over vliegt", aldus Her selman. Desondanks zou de overlast voor omwonenden mee moeten vallen. „Het is van een speciaal soort rubber. Dat geeft bijna geen contactgeluiden en trillingen. Daar hebben we bewust naar ge keken." Overigens zitten er nog meer drempels in de pijplijn. „Maar dat worden flexdrempels", meldt Her selman. „Deze twee zijn perma nent. Die andere kunnen we mak kelijk weer weghalen. Maar ze zijn wel van hetzelfde materiaal." Hotspots De flexdrempels staan gepland voor vier plaatsen in de gemeente. „Dat zijn ook zo'n beetje de hots pots van de klachten. Eentje ligt er al in Wemeldinge en dan komen er nog drie bij. In de Vroonlandseweg, de Dijkwelsestraat en de Van der Biltlaan." WISSENKERKE Burgemeester Marcel Delhez neemt op woens dag 21 november afscheid van Noord-Beveland. Dat gebeurt tij dens een bijzondere raadsverga dering. Deze bijeenkomst, die he lemaal in het teken staat van zijn vertrek, begint om 16.00 uur. Om dat de ruimte in de raadszaal be perkt is, is deze bijeenkomst al leen toegankelijk voor genodig den. Om 18.00 uur begint de openbare afscheidsreceptie in het gemeentehuis in Wissenkerke. De afscheidsbijeenkomst is overi gens pas definitief nadat Delhez op bezoek is geweest bij minister Kajsa Ollongren van Binnen landse Zaken over zijn nieuwe baan als burgemeester van Veld hoven. Deze bijeenkomst staat ge pland op 31 oktober. In Veldhoven waren ze zo enthousiast over de sollicitatie van Delhez dat de ver trouwenscommissie hem ver vroegd voordroeg als nieuwe bur gemeester. „Onze angst was dat hij op meerdere plekken zou heb ben gesolliciteerd", zei Peter Saris, voorzitter van deze commissie te gen het Eindhovens Dagblad. Die vrees bleek ongegrond: Delhez had alleen gesolliciteerd naar de post in Veldhoven. woensdag 17 oktober 2018 BE «li' ML H V v%* -O- - - GOES De nieuwbouwwijk Goese Diep, tussen het Goese Meer en het havenin dustrieterrein, krijgt steeds meer vorm. Dat is juist vanuit de lucht goed te zien. Eén van de schiereilandjes waarop straks woningen komen, is al goed zichtbaar. Daarmee sluit de wijk als het ware naadloos aan op het Goese Meer. De vrije kavels in de wijk zijn heel popu lair. Pal tegen het kanaal beginnen ont wikkelaar AM Zeeland en Bouwgroep Peeters volgend jaar met de bouw van vier appartementencomplexen. De wijk is een overblijfsel van wat eerst het veel grotere plan Goese Schans was. Daar voor zou alle industrie uit het gebied verdwijnen. Nu worden alleen nog de plannen Goese Diep en Westerschans (supermarkt en woningen nabij de Ring- brug) ontwikkeld, foto peter buteijn Twee hardrubberen plateaus verwelkomen sinds kort het snelverkeer dat Kapelle en Bie- zelinge binnenrijdt. Willem Adriaansens Kapelle Drempels moeten het verkeer afremmen, fotomarcelledavidse X Burgemees ter Delhez ver trekt als bur gemeester van Noord-Beve land. FOTOMECH- TELDJANSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60