Nog geen duidelijkheid over AH XL 44xrn 7 Nieuwbouw van Pieter Zeeman staat op papier HARMONIE MAESTRO ZIERIKZEE Koninklijke Harmonie Kunst en Eer in Zierikzee treedt graag verrassend naar buiten. In dat streven past de verkiezing van Beste onervaren dirigent op zaterdag 27 oktober. Met een knipoog naar het tv-programma 'Maestro'. Dat heb ik altijd al een keer willen doen", roept Albert Schef- fers, directeur van Stadhuismuseum Zierikzee uit. Hij is uitgenodigd de stedelijke harmonie te komen diri geren. „Eerlijk gezegd staat mijn muzikale opleiding op niveau nul, maar ik vind dit een geweldig leuke uitdaging." Scheffers is één van de zes deel nemers aan 'Maestro Zierikzee 2018'. De andere kandidaten zijn: Deborah de Bruijne (directeur van twee Radar-basisscholen), wet houder Jacqueline van Burg, rap per Dzenan Halilovic, huisarts Marijke Speelman en kinderbur gemeester Stan van der Wekken. Scheffers is een liefhebber van klassieke muziek, maar het dirige ren van een orkest bekijkt hij met heel andere ogen: „Zelf was ik lange tijd interim-manager en ook in het functioneren van een diri gent zie ik heel veel management. Je moet immers een grote groep mensen aansturen." Kort geleden had hij het geluk tijdens een verblijf in New York nog een kaartje te kunnen be machtigen voor het eerste concert van Jaap van Zweden als chef-diri gent bij het New York Philharmo- nic. „Toen wist ik nog niet dat ik deze uitnodiging van Kunst en Eer zou krijgen." Scheffers zegt ontzet tend zijn best te zullen gaan doen, maar verwacht zeker niet te gaan winnen. Cool „Ik zal ze eens een poepje laten rui ken", laat kinderburgemeester Stan van der Wekken (12) als jong ste kandidaat weten. Hij zegt het 'grappig' en 'heel cool' te vinden dat ook hij voor deze verkiezing is uitgenodigd. „Ik heb niet zo heel veel muzikale ervaring, maar ik heb wel een poosje les in tromme len gehad van mijn neefje. Daar ben ik mee gestopt nadat ik vorig jaar kinderburgemeester werd, want toen kreeg ik het te druk en Ik was niet zo'n held in trommelen, maar ik luister wel graag naar muziek en mijn vader is heel muzikaal ik was er ook niet zo'n held in. Maar ik houd dus wel van luisteren naar muziek en mijn vader is wel heel muzikaal. Hij is zanger in de Oranjeband in Zonnemaire." Stan is blij dat dirigente/muziek- docente Cathy Kotoun de Maestro deelnemers 's ochtends nog een workshop geeft en dat er 's mid dags met Kunst en Eer kan worden gerepeteerd. En dan wil hij 's avonds in aanwezigheid van het publiek echt zijn uiterste best doen heel goed te gaan presteren als ge legenheidsdirigent. Plezier staat voorop bij deze ver kiezing, maar het initiatief wordt wel serieus aangepakt, zo blijkt uit de toelichting van Eric van Dijk, secretaris van Kunst en Eer. „Het lijkt ons leuk in navolging van het televisieprogramma zoiets op touw te zetten. Ik heb de zes kandi daten die enthousiast hebben toe gezegd inmiddels ook instructie- videofilmpjes toegestuurd, zodat ze zich al wat kunnen inleven. In de workshop op de dag zelf brengt Cathy hen basisgegevens over diri geren bij. Na de repetities 's mid dags worden ze dan 's avonds voor de leeuwen gegooid." Van Dijk laat weten dat er van de zes deelnemers drie doorstromen naar de finale en dat zo rond 22.00 uur de winnaar bekend zal zijn. De juryleden zijn: Cathy Kotoun, koordirigente Mirjam van den Hoek, en Rozemarijn Orvers, mu- zikante in het jeugdorkest van Kunst en Eer. ZIERIKZEE De nieuwbouw van de Pontes Pieter Zeeman in Zierik zee staat op papier vast. Hoe de scholengemeenschap er komt uit te zien, wordt 30 oktober uit de doe ken gedaan. Die avond presenteren de archi tecten van Bureau Bos hun gede tailleerde ontwerp tijdens een bij eenkomst in de aula van de hui dige school. De gemeente geeft uit leg over de ruimtelijke kaders waar binnen het nieuwe gebouw aan het Hatfïeldpark moet voldoen. Ook wordt een inkijkje gegeven in de toekomstige inrichting van de buitenruimte. Geïnteresseerden zijn welkom. De avond begint om 19.00 uur. Volgens de PvdA reppen B en W al sinds 2015 over de komst van de grote variant van AH naar Goes. Eentje die tot dusver alleen een Zeeuwse vestiging in Vlissingen heeft. Die komst rechtvaardigt ook de investering in een dure, vijftaks rotonde op het Tiendenplein, schrijft fractievoorzitter Wiert Omta in vragen aan het college. „Maar Albert Heijn weet van niets. Die megasupermarkt be staat waarschijnlijk alleen in de hoofden van Goese politici. Die conclusie trekken we na een in formatief telefoongesprek met Albert Heijn." Die megasupermarkt bestaat alleen in hoofden van Goese politici Omta zegt dat een AH XL min stens 3000 vierkante meter aan oppervlakte nodig heeft en veel parkeergelegenheid. Ruimte die op Westerschans niet te vinden is. „Dat was reden om zelf maar eens met Albert Heijn te bellen." Het antwoord is duidelijk: 'een AH XL, daar hebben wij nooit over gesproken. Ook in het verle den niet. Wij hebben nooit de in tentie gehad een XL te vestigen op die locatie'." De PvdA'er vraagt B en W om de stukken waaruit 'klip en klaar' valt op te maken dat Albert Heijn een AH XL gaat vestigen op Wes terschans, en wanneer die ge opend wordt. Een woordvoerder van Albert Heijn meldde gisteravond dat er wel een vestiging van het bedrijf komt in Westerschans, maar dat nog niet bekend is of dat een XL of een 'normale' supermarkt wordt. „Daarover wordt nog ge sproken met de gemeente." Burgemeester Delhez neemt afscheid WISSENKERKE Burgemees ter Marcel Delhez neemt woensdag 21 november af scheid van Noord-Beveland. Dat gebeurt tijdens een bij zondere raadsvergadering. Deze bijeenkomst, die hele maal in het teken staat van zijn vertrek, begint om 16.00 uur. Omdat de ruimte in de raads zaal beperkt is, is deze bijeen komst alleen toegankelijk voor genodigden. Om 18.00 uur be gint de openbare afscheidsre ceptie. Delhez is drie jaar bur gemeester geweest van Noord-Beveland en vertrekt naar Veldhoven. woensdag 17 oktober 2018 ■SP Wie is straks de beste dirigent? Ali Pankow Zierikzee i Kinderburgemeester Stan van der Wekken (12) is de jongste kandidaat van 'Maestro Zierikzee 2018'. foto dirk-jan gjeltema - Stan van der Wekken, kinderburgemeester Zaterdag 27 oktober, Gebouw de Harmonie, Zierikzee, 19.30 uur. Komt er nu wel of geen Albert Heijn XL in nieuwbouwgebied Westerschans in Goes? De PvdA-fractie in de gemeente wil daar duidelijkheid over van burgemeester en wethouders. Michiel Bouwman Goes - Wierf Omta, fractievoorzitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58