i l 'Mijn lichaam heeft er veel baat bij' 'Eerlijke prijs en goede hygiëne' 'Pe. da$ viitgt hicJRaÉS 17 oktober 2018 Ga naar pzc.nl/sauna 7. Commerciële bijlage „We hebben ons laten ver wennen in wellnessresort Zwaluwhoeve. Zeker bij mooi weer is het er heerlijk om in de tuin te zijn. Een van de redenen waarom deze behoort tot onze favoriete adressen. Ook omdat het er ruim is opgezet, wat maakt dat het minder massaal aanvoelt, en omdat ze er kleinere sauna's voor maximaal vier personen hebben. Het kruidenbad is ook zalig. We hebben saunabezoek nog maar een jaar geleden ontdekt, maar sindsdien zijn we fan. Het was mijn man die me uitdaagde om het een keer samen te proberen. Dacht ik voor die tijd nog dat het in je blootje lopen niets voor mij zou zijn, nu heb ik daar totaal geen problemen meer mee. Eenmaal de drempel over was deze gauw geslecht. Zeker sinds ik heb gemerkt wat de sauna doet voor mijn welzijn. Ik heb veel last van mijn spieren en van spierspanning. Na het eerste bezoek voelde ik opeens hoe de spieren ontspanden. Dat had ik jaren niet zo gevoeld en het effect hield dagen aan. Ik heb er kortom heel veel baat bij. Gemiddeld ga ik een keer per maand. Soms met vriendinnen of mijn schoonzusjes, maar vaker met mijn man. Voor een avond kiezen we een sauna dichtbij. Als we verder gaan, is het vooral een dagje uit. Even tijd voor elkaar, boekje mee en lekker dineren. „Meer dan dertig jaar kom ik al in sauna's en thermen. Ik was de eerste in de familie die zich ertoe liet verleiden. Lekker met vriendinnen een keer per jaar een dagje weg en het liefst niet dicht bij huis, want ik was toen nog niet zo ervaren dat ik me bloot helemaal op mijn gemak voelde. Nu is het zo dat ik niet eens overweeg om te gaan als ik zie dat het een dag is speciaal voor dames of badkleding. Dat laatste heeft voor mijn man en mij niets met de echte sauna-ervaring te maken en we vinden het ook nog zeer onhygiënisch. Bovendien merk je dat regels soms net iets minder in acht worden genomen als mensen nog niet zo bekend zijn, zoals niet het zweet eraf douchen voordat je in het koude water pLonst. „Verschillende sauna's en een variëteit aan baden, zoals een dompel en een bubbelbad: daar letten we altijd op. En in de zomer vinden we het ook fijn als er een buitenruimte is. SpaSense, een klein, knus maar toch heel compleet saunacomplex, voldeed aan al onze verwachtingen. Het is er gastvrij, iedereen is vriendelijk en staat direct klaar als je bijvoorbeeld je te kleine badjas wilt omruilen. Mijn man en ik hebben al heel wat sauna's in het land bezocht, maar deze stond nog niet op de kaart. Dat SpaSense best dichtbij is, maakt dat we zeker een keer teruggaan. Ik geniet al dertig jaar met grote regelmaat van saunabezoek. Tijdens een verwenweekend voor vrouwen maakte ik kennis met het fenomeen sauna. Sindsdien ben ik het altijd lekker blijven vinden. Toen ik mijn man leerde kennen, heb ik hem ook meegesleept en hij is inmiddels nog enthousiaster dan ik. Ook onze dochter van 14 gaat regelmatig mee sinds haar 6de. Ze vindt het helemaal Leuk en kijkt niet vreemd op van mensen met andere gewichten en - maten dan wij. Het fijne van zo'n dagje - we blijven vaak van 's morgens tot begin van de avond - is dat je niks hoeft. Genieten en natuurlijk ook lekker eten. Het is, kortom, pure verwennerij. En de warmte is zo heerlijk voor je lichaam. Jammer dat je in het buitenland vaak zo moet zoeken naar een goed sauna-adres. Wat dat betreft zijn we in Nederland verwend." „Ik heb een vast sauna-adres, maar het was leuk om voor de verandering nu eens te kunnen kijken bij wellnessresort de Veluwse Bron. Een mooi complex met vriendelijke medewerkers, waardoor ik me meteen welkom voelde. Eerst een kopje koffie met wat lekkers erbij en toen meteen op onderzoek uit. Even de hete sauna in - het is me niet gauw te warm -, dan weer relaxen, op naar het bubbelbad, daarna weer een stukje fruit eten of lezen. De dag vliegt voorbij. Hoewel we thuis ook een kleine sauna hebben, ga ik toch graag een paar keer per jaar voor het echte werk. Bijna altijd met een vriendin, want mijn man vindt er helaas niks aan. Maar onze dochter juist weer wel. Zo'n zeven jaar geleden kreeg ik van mijn man een dagje sauna cadeau voor Moederdag. Samen met mijn vriendin, die net als ik toen net was bevallen. Sindsdien ben ik om. Leuk om te zien hoe onze dochter inmiddels ook van kan genieten. Het enige is dat ze niet bloot wil, zodat ik met haar altijd een badpak-dag kies. Toch ervaar ik dat als net iets minder leuk. De sauna betekent relaxen, iets waaraan ik in mijn drukke bestaan nu en dan behoefte heb. Gelukkig hadden ze in de Veluwse Bron ook een opgietsauna, voor mij wel een van de redenen om ergens naartoe te gaan. Heerlijk die geur van de verschillende oliën. Ook belangrijk is de aanwezigheid van voldoende relaxruimten. Dat zat wel goed, net als de prijs kwaliteitverhouding van het eten. \JLV0~ We gaan zeker twee keer per maand en het liefst een hele dag. Bij voorkeur naar een centrum of thermen waar veel faciliteiten zijn zoals SpaPuur, waar de prijs- kwaliteitverhouding goed is en de hygiëne in orde is. Dat het saunapersoneel regelmatig ergens een doekje over haalt, vind ik echt wel een aanbeveling. Net als een eerlijke prijs voor het eten en voor de entree. Dat je in sommige sauna's in het weekend en in schoolvakanties - juist mijn vrije dagen - extra moet betalen, vind ik niet reëel. We hebben er inmiddels al heel wat gezien, ook in het buitenland. Waar we altijd op letten, is dat er een Finse - goed warme - sauna aanwezig is, Spifter (ss) net als een kleurensauna en infrarood."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55