Ervaringen van sauna-testers 'Qualitytime met zijn tweeën' 'Veel afwisseling in de sauna's' 'Soms met badkleding, soms zonder' 'In je eentje is het ook heerlijk' 1 J «h»»M Middels een oproep in onze krant selecteerden wij een aantal personen om een wellnessresort te testen. Na een dagje ontspannen in één van de resorts vroegen wij deze sauna-testers naar hun ervaring. Eïtker (27) Ga naar pzc.nl/sauna 6. Commerciële bijlage 17 oktober 2018 VJLlwui Gce-k. (67) „Ik ga regelmatig de sauna van de sportschool in waar ik train. Nu hadden we de kans om SpaWeesp te bezoeken. Wat een prachtig complex, ook al deed de eerste indruk buiten dat nog niet vermoeden. Het interieur heeft dit voorjaar echter een grote make-over gehad in Mediterrane sferen. Die is absoluut geslaagd. Dat geldt ook voor het sauna-arrangement. We hebben alles gehad en gedaan, van hydromassage en zonnebank tot klankschalensessie, naast de verschillende wellnessfaciliteiten. Je kunt er echt helemaal zen worden. Mijn partner en ik vinden het fijn als er veel afwisseling is, zoals een Turks stoombad, infraroodsauna en kleurensauna. Dat zijn dingen waarop we bij het boeken letten. Net als op horeca en hygiëne. Ook belangrijk vind ik dat er voldoende kleedruimte is met voorzieningen als een föhn en dat er meerdere watertapkraantjes aanwezig zijn. Sauna maakt dorstig en je wilt niet elke keer naar het horecadeel. Bijna veertig jaar geleden beleefde ik in Nijmegen mijn saunadoop, nota bene met een zwangere buik. In badkleding? Nooit. Dat vind ik zó niet fijn. Saunabezoek behoor je in je natuurlijke kleding te doen. Ik voel me thuis in een middelgroot complex als SpaWeesp. Dusdanig overzichtelijk dat je je niet verloren voelt, terwijl ze wel een groot restaurant met groot terras hebben. Fijn voor de mooie dagen. We zijn ontzettend positief, mede dankzij het meer dan vriendelijke en correcte personeel. Daar mag menig sauna een voorbeeld aan nemen." „We proberen elke twee weken tijd vrij te maken voor de sauna. Vaak gaan we op donderdagavond na het werk. Even lekker ontspannen, bijkletsen en het hoofd leegmaken. Zie het als qualitytime met zijn tweeën. Na zo'n avond voel ik me heel relaxed, een gevoel dat daarna nog dagen aanhoudt. Daarom is saunabezoek een belangrijk onderdeel van ons bestaan geworden. Mijn schoonouders waren echte saunamensen. Ik ben dertig jaar geleden een paar keer met hen meegegaan, wat goed beviel, en zo is het gegroeid. Vroeger dook ik na het sporten ook altijd nog even de sauna in. Zo heerlijk voor je lichaam. E-ric (5*3) De sauna in Drenthe waar we vaak komen, is wat kleiner van opzet in vergelijking met andere. Wat dat betreft was SpaWell nabij Groningen even wennen. Er is bijna te veel om op één dag te ontdekken. Dat aanbod - de grootte en alle faciliteiten - had ik echt niet verwacht. En toch voelde het niet massaal aan. Hoe druk het was, zagen we pas toen we een hapje gingen eten. Dat je niet hutjemutje zit maar iedereen zich over het complex verspreidt, is heel aangenaam. Niet eerder hadden we ervaren hoe een opgieting werkt en hoe een zeeluchtsauna aanvoelt. Erg leuk om een keer te hebben kunnen doen. Wat een sauna in zijn totaal te bieden heeft, is wel iets waar ik op let. Ook of er een zwembad aanwezig is en een restaurant dat meer serveert dan broodjes en een salade." „Met mijn drukke baan op de intensive care van het ziekenhuis is er niets heerlijkers dan het hoofd af en toe leegmaken in de sauna. Even geen kinderen om je heen, bij de haard wegduiken in een tijdschrift en alles loslaten. Voor zo'n avond, waarvoor ik een uur of vier uittrek, ga ik naar de sauna dicht bij huis in Roosendaal. Dat deze in mijn eigen stad is en ook vanwege mijn werk, is wel de reden dat ik ga op dagen dat de badkleding aan mag. Als ik elders in het land naar de sauna ga, vind ik het totaal geen probleem om bloot te zijn. Na vier jaar heb ik nu weer eens het Elysium in Rotterdam bezocht, dat met zijn 25 sauna's beduidend groter is dan mijn vaste adres. Met alle sauna's, baden, treatments en extra's als een geurentherapie kun je er een hele dag zoet zijn. Het is me niet gelukt om alles te doen, ook omdat ik voor alles de tijd wil nemen. Erg lekker waren het zoutwaterbad en de laguna met haar tropische waterval. Heel Leuk ook dat je een maskertje en scrubs mag pakken, want voor een uitgebreide schoonheidsbehandeling ontbreekt meestal toch de zin en de tijd. Ga ik in Roosendaal vaak alleen, uitstapjes als deze maak ik met één vriendin. Wel zo gezellig. We maken altijd gebruik van het restaurant. CwuU/ \r(HLov-h. (33) „Ik ben heerlijk in mijn eentje voor het eerst naar Thermen Holiday geweest. Ik kreeg een rondleiding plus uitleg over alle aanwezige faciliteiten. Echt heel goed verzorgd. Thermen Holiday ligt dan wel in de drukke Randstad naast de snelweg in Schiedam, maar eenmaal binnen heb je daar geen hinder van. Ik ga zo'n twee tot drie keer per jaar naar de sauna. Vaak ergens in het midden van het land. Als het om een dag gaat, kies ik een groter centrum. Lekker ontspannen, zodat je na een drukke week of hard werken tot rust kunt komen. Afgelopen zomer hebben we veel geklust in huis, dan kun je dat in de sauna even helemaal loslaten. Vier jaar geleden belandde ik, mee op een vrijgezellenfeest, voor het eerst in een sauna. We dachten eerst nog even met badkleding naar binnen te kunnen, maar nee, het was meteen alles uit. Toen we de sauna in wilden met de handdoek om, werden we teruggestuurd. Daarna waren we erdoorheen en ongemakkelijk voelde dat niet aan. Met vriendinnen probeer ik alles uit, tot en met de superhete sauna's. Mijn vriend kiest eerder de milde variant. Soms neem ik ook een massage of de lavendelsauna, wat goed is voor de luchtwegen. Het hangt een beetje van mijn stemming af. Alleen of met anderen, ik vind het allebei fijn. In het ene geval kun je Lekker lezen, met vriendinnen is het vaak kletsen. Een restaurant erbij vind ik belangrijk. Het hoeft niet luxe, maar wel goed."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54