Stappenplan: rondje sauna t# Voor de meeste mensen is de drempel om naakt naar de sauna te gaan groot, terwijl je 95 procent van de tijd een badjas of handdoek draagt en dus helemaal niet naakt bent. De eerste tien minuten zijn misschien wennen, maar dat gevoel verdwijnt bij de meeste mensen snel. Waarom naakt naar de sauna? Wil je echt genieten van een dagje wellness, dan is het belangrijk om je goed voor te bereiden. Met deze acht stappen heb je het perfecte rondje sauna: Ga naar pzc.nl/sauna 1 Vooraf Douchen Voetenbad De sauna Even afkoelen Weer een voetenbad Tussendoor Warme douche TREATMENTS® geurenreis Liever niet bloot? Je kunt het wellnessresort ook bezoeken op speciale badkledingdagen. Op deze dagen is het dragen van badkleding verplicht. Datje naakt in een sauna bent, is vooral omdat dit de gewoonte is in de landen waar veel mensen van oudsher naar de sauna's en badhuizen gaan. In Finland, Turkije en Hongarije is naakt in de sauna de norm. In Nederland zijn we niet opgevoed in deze traditie en is naakt heLaas vaak een drempel om naar een wellnessresort te gaan. Om die reden zijn in bijna alle wellnessresorts speciale dagen waar je gewoon je badkleding kunt dragen. En soms is de stap na zo'n dag naar een 'naaktdag' kleiner. 5. Commerciële bijlage 17 oktober 2018 Naar de sauna gaan met tijdsdruk werkt niet, reserveer daarom minimaal een halve dag in je agenda voor een rondje sauna. Neem een grote badhanddoek mee, waar je op kunt liggen en zitten en vergeet nietje badjas en slippers. Toch vergeten? Dan kun je deze eigenlijk altijd huren. Neem ook een handdoek mee voor na het douchen. Ga niet naar de sauna met een lege maag, maar nuttig vanaf ongeveer een uur van tevoren geen zware maaltijd meer. Laat sieraden thuis en stop shampoo in je tas. Ben je omgekleed? Dan is het tijd om te douchen, want zo blijft de sauna hygiënisch. Droogje grondig af, want een droge huid transpireert beter. Begin de dag met een voetenbad. Zo went je lichaam rustig aan de warmte. Hoe hoger je in de sauna gaat liggen of zitten, hoe warmer het is. Ga op de gewenste hoogte liggen of zitten op je handdoek en zet ook je voeten op je handdoek. Je voeten zweten namelijk het meeste. Het verschilt per persoon hoe Lang je in een sauna kunt blijven. Meestal is het na vijftien minuten verstandig om de sauna te verlaten, maar je kunt er natuurlijk op ieder moment uit gaan. Sta niet te snel op om duizeligheid te voorkomen. Genoeg van de warmte? Haal even een frisse neus buiten of spoel het zweet af onder een (koude) douche. Je poriën sluiten zo ook meteen. Begin bij je onderbenen en ga langzaam omhoog. Als dit te heftig is, kun je ook kiezen vooreen neveldouche. Warm je lichaam na het afkoelen voorzichtig weer op met een voetenbad. Je begint dus weer opnieuw. Neem tussendoor een massage, beautybehandeling, eet een lichte maaltijd of zoek een stille ruimte op om een boek te lezen. Bij elke saunagang is het belangrijk 'koel' te eindigen, door een wandeling buiten of een paar rondjes zwemmen in het zwembad. Maar als je naar huis gaat is dat helemaal belangrijk. Stap niet met een verhit hoofd in de auto! Eindig rustig en ontspannen en douche nog even op een normale, niet te warme temperatuur. Maak je dagje sauna extra bijzonder met één van de speciale rituelen en belevingen. Een rondje sauna geeft jezelf al een opkikker, maar een TREATMENTS® geurenreis laat je even helemaal wegdromen naar verre oorden. Bovendien is dit jouw dag en mag je jezelf best even extra verwennen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53