Rivaal Herlings komt naar Axel Voetbalseizoen start weer met 'late' variant I Jzendijke: met volle touringcar naar Rotterdam 11 stadion van Sparta voor een plaats in de volgende ronde van het bekertoernooi. Deze krant legde de coaches Niels Slager (35, Sparta/JVOZ) en Eric Vanhijfte (60, I Jzendijke) drie stellingen voor. Voor de achtste keer in successie keijgt het Smitschorre-circuit een jeugd-clinic verzorgd door een motorcrosstopper. Desalle zal de jeugd van de Stichting Jeugd MX Zeeuws Vlaanderen onder han den nemen, plus jeugdrijders die werden uitgenodigd door organi sator RES-Axel. De in La Louvière geboren De salle maakte al op 16-jarige leeftijd zijn debuut in de hoogste catego rie in het Duitse team van Kurz- Suzuki. Zijn grote doorbraak kwam in 2009, toen hij was over gestapt naar het Lierse LS team uitkomend met een Honda. Hij sloot het WK af op de derde plaats. Daarna werd hij aangetrokken door het Suzuki-fabrieksteam on der leiding van Sylvain Geboers. Vooral in het begin van zijn zesja rig verblijf bij Suzuki was de Belg succesvol met driemaal een tweede plaats - 2010,2012 en 2013 - en een derde plaats (2011). In 2016 maakte hij de overstap naar het Kawasaki-team van ma nager Francois Lamariey, die hem ook al ondersteunde bij het LS Honda team. Desalle vindt het frustrerend dat Herlings alles en iederen domineert. Bij Kawasaki hopen ze met de nieuwe KX450F in het nieuwe seizoen weer mee te doen om de prijzen. Clement Desalle zal om 12.15 uur worden ontvangen in de kan tine van de RES-Axel. Om onge veer 13.00 uur zal de clinic op het circuit beginnen. Het publiek heeft vanaf de dijk een prachtig overzicht en kan de clinic gratis volgen. Clement Desalle werd afgelopen jaar derde in de strijd om de wereldtitel. «éi ZEIST Het amateurvoetbal han teert volgend seizoen hetzelfde recept als de afgelopen twee sei zoenen. De 'landelijk' spelende clubs beginnen hun competitie eind augustus, terwijl de clubs in het district eind september aan vangen. De beslissing is door de voetbal bond KNVB genomen op basis van een enquête, waaraan naar ei gen zeggen 3500 leden uit het amateurvoetbal hebben meege werkt. „Gebleken is dat het ver plaatsen van de start van het ama teurvoetbal tot na de zomerva kantie op veel enthousiasme kan rekenen", schrijft de bond. Het startmoment levert vol gens de KNVB veel voordelen op. „Niet alleen hoeven minder voet ballers hun eerste wedstrijden te missen, ook kunnen clubs, trai ners en spelers zich beter voorbe reiden op de aftrap van het voet baljaar. Bovendien worden meer wedstrijden gespeeld in de lente, waardoor de kans op mooi weer stijgt en er minder kans is op afge lastingen." De clubs in de tweede en derde divisie beginnen in het week einde van 24 en 25 augustus. De hoofdklassers starten in het daar opvolgende weekeinde (31 augus tus en 1 september). In datzelfde weekend begint het toernooi om de districtsbeker. In het week einde van 21 en 22 september star ten de eersteklassers en lager hun competities. Tot 2016 startten de competities in het eerste weekeinde van sep tember en de districtsbeker drie weken daarvóór, midden in de zo mervakanties. Vanhijfte: „We móéten winnen, dat vind ik altijd nogal voorbarig gezegd. Ik denk dat Sparta/JVOZ een heel goed team is. Ze scoren gemakkelijk, krijgen heel weinig doelpunten tegen en doen het goed in de tweede klasse. Ik denk dat zij eerder favoriet zijn dan wij. Wij scoren in de eerste klasse over het algemeen wat moeilijker." Vanhijfte: „De beker is leuk, maar daar is ook alles mee ge zegd. Je hebt er een extra wedstrijd door en het zijn altijd wel leuke wedstrijden, maar wij zien ons de beker niet winnen. De competitie is belangrijker, daar willen we re sultaten in halen. De doelstelling is meedoen in het lin kerrijtje en dan kijken we wel hoe het er straks voor staat. De laatste wedstrijd was hoopgevend. Tegen de koploper hebben we ontzettend hard gewerkt, het wordt dan uit eindelijk 3-6. We hebben de sterkste ploegen nu wel een beetje gehad." Vanhijfte: „Het leeft binnen de groep. Bijna iedereen die mee kan, gaat mee. Er is een touringcar geregeld. Veel supporters komen mee en een aantal zal rechtstreeks gaan. Ik verwacht er een kleine honderd. Dat is niet over dreven veel, maar voor een kleine vereniging best wat. Je merkt dat het niet alleen in de groep, maar ook binnen de vereniging leeft. De dames hebben in het verleden al een paar leuke wedstrijden meegemaakt, thuis tegen Telstar bijvoorbeeld. Zulke wedstrijden trek ken altijd." Je merkt dat het niet alleen in de groep, maar ook binnen de vereniging leeft woensdag 17 oktober 2018 GO om Zeeuwse 'titel' De Belgische motorcrosser Clement Desalle geeft woens dag in Axel een clinic. Desalle werd afgelopen seizoen derde in de MXGP, achter de onge naakbare Jeffrey Herlings en de Italiaan Antonio Cairoli. Te genwoordig is de 29-jarige Waal fabrieksrijder bij Kawa- saki. Herman Heuvink Axel De Waal Clement Desalle moest afgelopen jaar alleen Jeffrey Herlings en Antonio Cairoli voor zich dulden, fotobelga Wij zijn vandaag de favoriet en móéten winnen. ONEENS Het bekertoernooi is minder belangrijk dan de compe titie. EENS Spelen op Het Kasteel geeft een boost. EENS - Eric Vanhijfte Eric Vanhijfte. fotoboaztimmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43