Sparta/JVOZ: visitekaartje afgeven 10 ZE Brian van Goethem sluit tijdperk af Ploeg Minnaard wint weer Europe Tour VROUWENVOETBAL BEKERDERBY Vanavond nemen de voetbalsters van tweedeklasser Sparta/JVOZ en eersteklasser I Jzendijke het tegen elkaar op. De twee beste vrouwen- ploegen van Zeeland strijden in het Bouzambou mee op Zweedse trip WW» WW» Wielrenner Brian van Goethem uit Sluiskil nam gisteren afscheid van Team Roompot- Nederlandse Loterij. Doordat hij nog niet ge heel hersteld was van een buikgriep, kon hij in de Sluitingsprijs Putte-Kapellen geen hoofd rol vervullen. Hij maakte na afloop wel van de gelegenheid gebruik om zijn ploeg ('familie') te bedanken voor de vier wieier jaren in het oranje-shirt. Volgend seizoen komt Van Goe them uit voor de WorldTour-ploeg Lotto- Soudal. Een andere afscheid nemende Room pot-renner (Taco van der Hoorn, hij gaat naar LottoNL-Jumbo) won de Sluitingsprijs. Me- tec-renner Thijs de Lange uit Kattendijke kon ook geen rol van betekenis spelen. Wielrenner Marco Minnaard uit Wemeldinge heeft met zijn ploeg Wanty-Groupe Gobert de UCI Europe Tour 2018 gewonnen. De Eu rope Tour is het continentale circuit onder de WorldTour en behelst 322 wedstrijden in Eu ropa (eendaags en meerdaags). Voor Wanty is het de derde opeenvolgende eindzege in de UCI Europe Tour. „Elk jaar is dit klassement voor ons een hoofddoel", aldus sportdirecteur Hilaire Van der Schueren. „We weten dat ASO naar de Europe Tour kijkt om hun wildcards uit te delen." Zo kreeg Wanty de afgelopen twee edities wildcards voor de Tour de France, waar Minnaard beide keren bij was. Kerkhove Zaalvoetballer Said Bouzambou uit Vlissingen is opgenomen in de selectie van het Neder lands team. Oranje speelt eind oktober twee vriendschappelijke interlands in en tegen Zweden. De topscorer van Groene Ster Vlis singen is één van de veertien opgeroepen spe lers. FC Eindhoven is met vijf spelers hofleve rancier. Op maandag 29 oktober speelt Oranje in Enköping, een dag later volgt in Uppsala de tweede match. De trip in Zweden duurt van donderdag 25 oktober tot woensdag 31 oktober. Daardoor mist Bouzambou op het veld het duel van zijn club VC Vlissingen bij RKAW in Leidschen- dam. Slager: „Wij hebben niks te verliezen. Mis schien staat de Zeeuwse eer op het spel. Als je verliest, is het heel erg jammer, maar wij hebben ons echt gericht op de competitie. We hebben een goede ploeg en vorig jaar nog de beker gewonnen. Aan het begin van het seizoen hadden we wat opstartproble men, nu zijn we redelijk op elkaar ingespeeld. Het gaat steeds beter. Ik weet niet of er een fa voriet is en ken IJzendijke ook helemaal niet goed. We willen in ieder geval ons visite kaartje afgeven." Ik weet niet of er een favoriet is en ik ken IJzendijke ook helemaal niet goed Slager: „We hebben vorig jaar de beker gewonnen, dus er staat wel iets op het spel, maar we willen zo snel mogelijk door naar de eerste klasse. Maar goed: het bekertoernooi is altijd mooi. Vorig jaar hebben de meiden een mooie route gehad. De speelsters zullen wel scherp zijn. We hebben zoiets van: nu we er toch zijn, gewoon gas erop!" Slager: „Het is wel iets moois. Regelmatig ga ik naar Sparta en dan is het uitverkocht. Dat is bij ons nog niet zo, haha. Ik ver wacht niet dat Zeeland leeg zal lopen voor deze wedstrijd. Maar in het stadion spe len is altijd mooi, de faciliteiten zijn er goed. We probe ren onze thuis wedstrijden zo veel mogelijk op Het Kasteel te spelen. Van Lare woensdag 17 oktober 2018 GO Brian van Goethem tekent bij de start in Putte voor het laatst de presentielijst in het shirt van Roompot, foto cor vos WIELRENNEN WIELRENNEN I Tennisster Le- sley Kerkhove (foto) uit Zierik- zee kan vol gend jaar in 's- Hertogenbosch haar eerste Fed Cup-wed strijd in Neder land spelen. De tennisbond heeft bekend gemaakt dat het duel met Canada daar wordt ge speeld, op gra vel. Kerkhove Voetbalsters strijden Stefan Maas Vlissingen Voor het derde jaar op rij won Minnaard met zijn ploeg de Europe Tour. fotocorvos ZAALVOETBAL Wij hebben vandaag niks te verliezen. EENS - Niels Slager Het bekertoernooi is minder belangrijk dan de competitie. EENS Spelen op Het Kasteel geeft een boost. EENS Niels Slager, fotocorvos speelde tot nu toe vier duels in de Fed Cup. Aron van Lare uit Terneuzen is opgenomen in de selectie van het Neder lands voetbal elftal onder 16 jaar voor de dubbele ont moeting in en tegen Hongarije. De 15-jarige doelman van PSV treedt op woensdag 24 oktober en vrijdag 26 oktober aan voor twee oe fenduels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42