II 9 Kloetingse Danique timmert als DJ Nikki hard aan de weg hoor", zegt Danique. Wel een hobby die behoorlijk wat inspanningen vergt van de jonge studente. Sets van zes uur aan een stuk zijn eerder regel dan uitzondering. „Een poosje terug moest ik op vrijdag van elf uur 's avonds tot vier uur 's ochtends in Venray draaien en de dag erna van elf uur 's avonds tot vijf uur 's ochtends in Vlissingen. Dat was wel even pit tig." Hoe ze dat volhoudt? „De inter actie met het publiek is geweldig, ze ker als iedereen meezingt. Daar krijg ik zoveel energie van." Vooroordeel Danique draait wat het publiek wil horen, en dat is van alles wat: van deep house en urban tot EDM en feestmuziek. Haar sets bereidt ze thuis voor, in een soort bijkeukentje waar haar draaitafel staat. En ja, soms gaat dat best hard. „De buurvrouw komt regelmatig klagen", lacht Dani que. In die voorbereiding gaat ook minstens een paar uur zitten. „Je moet er een show van maken, het publiek opzwepen. Het is echt niet alleen maar op play drukken", ont kracht ze een veelgehoord vooroor deel. Daniques grote voorbeeld is Avicii, de Zweedse dj die afgelopen voorjaar Je moet er een show van maken, het publiek opzwepen op 29-jarige leeftijd overleed. Daar is ze nog steeds stuk van. Ze zag hem twee keer live en bezocht deze zomer met haar vader de begraafplaats in Stockholm. De dj-wereld lijkt vooral een man- nenbolwerk, in dat licht is het ook bijzonder dat Danique zich als meisje van 17 aan het opwerken is. Een verklaring waarom relatief wei nig vrouwen achter de draaitafels staan, heeft ze niet. „Het is technisch misschien, maar ik zie niet in waarom vrouwen het niet net zo goed zouden kunnen als mannen. Het is vooral een kwestie van het aanvoelen." En misschien wordt Da nique wel de de nieuwe DJ Isis (van der Wel), die volgens Wikipedia we reldwijd wordt gezien als een van de vrouwelijke pioniers op het gebied van elektronische dansmuziek en als een van de beste tien vrouwelijke Tech House-dj's. Vooralsnog waakt vader Ron Slootweg, die tevens fun geert als begeleider/chauffeur, er voor dat het dj-bestaan van zijn dochter niet ten koste gaat van school. Maar of dat lukt, is de vraag. „Ik zit tot eind december elk week end volgeboekt", zegt Danique met een grote glimlach. Doordeweeks is Danique student com municatie aan de HZ in Vlis singen, maar in het weekend ruilt ze de studieboe ken in voor haar Pioneer draaitafel om het publiek tot diep in de nacht te vermaken als DJ Nikki. En dat begint steeds serieuzere vormen aan te nemen. De Kloetingse heeft haar draaitafelkun sten inmiddels al op veel plekken in en buiten de provincie laten horen. Op 17 november staat Antwerpen op het pro gramma. „Mijn eerste buitenlandse boeking", glundert de blondine. En dan te bedenken dat ze slechts vijfjaar gele den voor de lol begon op een kinderfeestje, met Ik zie niet in waarom vrouwen het niet net zo goed zouden kunnen als mannen. Het is vooral een kwestie van het aanvoelen een beginnerssetje. „Ik maakte toen al een poosje een uurtje per week in ternetradio vanuit ons schuurtje en luisterde naar de grote dj's. 'Dat wil ik ook wel', dacht ik toen." Die kinder feestjes bleken de opmaat tot steeds iets groters. „Iemand vroeg of ik wilde draaien op een verjaardag in (het inmiddels gesloten, red.) café Matisse in Goes. 'Je moet vaker ko men', zei de uitbater." En zo ging het balletje rollen. Cafés in Vlissingen en Renesse volgden en ook tijdens eve nementen als Bevrijdingsfestival Vlissingen en City of Dance Middel burg klonken de beats van DJ Nikki, inmiddels in bezit van een topdraai- tafel en ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Want een semi- professionele status is zeker niet te veel gezegd. In haar klas op de hoge school werd ze door sommigen zelfs herkend. „Al voelt het als hobby woensdag 17 oktober 2018 'Het is echt niet alleen maar op play drukken' Wie meer wil horen en zien van DJ Nikki kan terecht op Youtube, Soundcloud, Face- book en Instagram. JOHAN VAN DER HEIJDEN Martin Garrix en Armin van Buuren opgepast: de concurrentie staat voor de deur. Ze heet Danique Slootweg, komt uit Kloetinge en is 17 lentes jong. DJ Nikki, zoals haar artiestennaam luidt, heeft ook haar eerste buitenlandse boeking al binnen. Luc Oggel Kloetinge k. Danique Slootweg staat als DJ Nikki achter de draaitafel: „Ik zit tot eind de cember elk weekend volgeboekt." foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41