HELPEN LEZERS 1 8 Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal achter deze oproepjes? En is het gelukt om het gevraagde te bemachtigen? Vandaag: Jolanda Machielsen die op zoek is naar haar ontsnapte rosékaketoe Roza. dm Roza, de rosékaketoe, is weg. Nog steeds. Het op roepje in de krant van vrijdag 31 augustus heeft niets opgeleverd. Behalve dan een paar tips die haar verdwijning een mysterieus kantje hebben gege ven. Vanmorgen werd Jolanda Ma chielsen uit Sas van Gent weer huilend wakker. Elke nacht op nieuw, sinds Roza verdween, droomt ze van haar. „Ik zie beelden. Dat ze lekker thuis zit. Maar ook dat ze in een donker hok zit. Enge beelden. In ieder ge val leeft ze nog, in mijn dromen. Ik droom ook dat ik haar zoek. Sinds haar verdwijning staat alles in het teken van Roza. Het beheerst mijn leven volledig, nu. Als ik naar haar foto kijk, word ik al emotioneel." Ze wrijft een traan uit haar oog hoek. Loopt naar de voorkamer, die helemaal getransformeerd is tot verblijf voor haar vogels. Aan één wand grote vogelkooien. Pape gaaien Lorre en Pino vliegen rond. „Ja, uit de speelruimte buiten. Ik had een schuifje open laten staan. Mijn vriend en ik zaten buiten te kletsen toen we opeens een enorm lawaai hoorden en Roza zagen vliegen. Ze kan niet heel hoog en niet ver, omdat haar vleugels ge knipt zijn, en streek in een boom neer. Dat was op 5 augustus. De dagen die volgden, bleef ze wel in de buurt, maar steeds in een an- dere boom en steeds liet ze zich niet pakken." „Een paar keer een melding dat ze ergens gehoord was. Op 8 augus tus een melding met foto via Mes senger op Facebook. Ik herkende haar gelijk. Het was Roza. Ik kreeg de foto van een klant van een café. De eigenaresse had hem gekregen van een visser en hem naar die klant doorgestuurd. De eigena resse wilde niet zeggen hoe hij heette; dat wilde de visser niet. Ik mocht ook geen pamflet in het café hangen met een oproep. Ei genlijk wilde ze er verder niets meer mee te maken hebben." „Het wordt nog vreemder. Een week later, 17 augustus, vertelden vrienden me dat bij Amivedi weer een oproep om Roza te vinden stond. Alleen, die was niet van mij. Iemand heeft tekst gekopieerd van de flyers die ik heb rondgedeeld in Sas van Gent, Westdorpe en Sluis kil. Of van de oproep die ik op Fa cebook plaatste. Mijn telefoon nummer stond er ook bij. Maar het signalement van Roza was aange past! Het klopte niet meer!" „Een tweejarige, rozegrijze kake toe, ter grootte van een tortelduif. Geknipt aan beide vleugels. De buitenste slagpennen waren volg roeid, misschien nu de derde en vierde ook. Ze draagt een oranje rode, afgesleten ring aan haar rechterpoot met een code erop. Ik hoop zo dat iemand haar ziet. Ik mis mijn meisje ontzettend." woensdag 17 oktober 2018 GO s Jolanda Machielsen met haar papegaaien Lorre en Pino. Roza is nog steeds weg. fotosboaz timmermans 'Ik droom elke nacht van Roza' Ondine van der Vleuten Wat droomt u dan? De tuin is ook helemaal ingericht voor de vogels, zie ik. Is dat waar Roza ontsnapt is? Het oproepje: Sinds 5 augustus is Roza, mijn rosékaketoe, vermist. Omgeving Westdorpe, Sas van Gent, Zei- zate. Wie heeft haar gezien? Jolanda Machielsen. U heeft een oproep gezet op Amivedi, voor vermiste dieren. Heeft dat niets opgeleverd? Dat is wel typisch. Nog één keer dan. Hoe ziet Roza eruit?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40