City Seeds wil naar Driewegenhof Petitie tegen mogelijk losloopverbod honden 7 Na dik drie weken verbouwen opent de AH XL in Vlissingen vandaag om 10 uur weer de deuren. Personeel en familie mochten dinsdagavond al een kijkje nemen. AH XL HEROPENT VANDAAG De belangstelling is groot. Honderden zijn er op de sneak peak afgekomen. Be drijfsleider Jack van Oers leidt de eerste groep rond en zet er stevig de pas in. Eerste stop: de entreehal. De grote Albert Heijn is nog iets gro ter geworden. Een zes meter brede reep van de buurman Blokker is bij de winkel gevoegd. Van Oers wijst naar het plafond. „Helemaal van metaal, dat was hout. Straks komen er 1676 zonnepanelen op het dak en is deze winkel helemaal klimaatneutraal. Dit is trouwens de eerste AH XL in het nieuwe wit-concept. Wat vindt u ervan? Wij vinden het in ieder geval ge weldig." Bananen Een sprookjesachtige mist stroomt over het fruit. „Dry misting", ver klaart Van Oers. „Bananen, ons ge voeligste product, blijven hierdoor drie dagen langer geel." „Wat vindt u van de spotjes en de lampen? De groep heeft geen tijd te kijken want de gids is al weer bij de schepvis aangekomen. „In andere winkels is schepvis een groot succes. Was bij ons minder. Daarom nu hier neergezet, waar hij hoort." Op weg naar de 'deli- kaas-afdeling' passeert de groep de centrale gang. „De voordeelstraat", legt Van Oers uit. „Die kom je steeds tegen. Ga je van de groente naar de bakkerij, bam!: via de voor deelstraat. Van de bakkerij naar het vlees: kom je weer in de voor deelstraat. De voordelen zijn her kenbaar aan de oranje kleur die we gebruiken. Hier kun je geld verdie nen." Ploep ploep In rap tempo gaat het langs de bo lussen van Bliek, de kaas van Schellach, de pepernoten („het is alweer bijna Sinterklaas, dus die hebben we ook al"), via het aan biedingenplein op de bierafdeling Het dak lekte, de vloer was verstopt. Het was een drama naar de vernieuwde kassa's. Drie kassa's voor cash, vijf voor pinnen en tien palen voor mensen die zelf de boodschappen scannen. Van Oers houdt een warm plei dooi voor de zelfscan. „Hoefje nooit meer te wachten. Voor de kleine dingen ploep ploep en je bent weg. Voor de grote zaken kun je ook gewoon met centjes beta len. Wie is er hier fan van de zelf scan?" Er gaat precies één hand de lucht in. Rommel Terug bij het begin van de rondlei ding in de hal waar AH XL, Etos en Blokker (beide eveneens ver nieuwd) samenkomen. „De rom mel in de hal, dat is voorbij. Heb ben we met de andere winkels af gesproken. De mensen moeten iets van 'wow!' hebben als ze hier binnenkomen. Hebt u ook iets van 'wow?'" Dik drie weken is er aan gewerkt om de grote supermarkt geheel in het nieuw te steken. Ja, dat was hard nodig vindt Van Oers. „Het was veertien jaar geleden ge bouwd. Het dak was aan het lek ken, de vloer was verstopt. Het was een drama." Dan loopt de bedrijfsleider al weer met de volgende groep de winkel in. „Wat vindt u ervan? Mooi hé?" De Gemeenschapstuin wilde aan vankelijk verhuizen naar een deel van het terrein aan het Meiveld dat in gebruik is bij scoutinggroep Ka- zan de Wolf. Dat plan stuit echter op groot verzet bij de scouts. Ze willen hun terrein niet kwijt, ook niet gedeeltelijk, omdat dat hen beperkt bij hun activiteiten. Volgens secretaris Nico Lands man wordt nu serieus gekeken naar de Driewegenhof als de nieuwe plek waar City Seeds groenten verbouwt voor mensen die in armoede leven. De organisa tie zit nu nog aan de rand van Mor- tiere, maar moet daar per 1 januari weg omdat die plek nodig is voor de uitbreiding van de wijk. Wij zien de komst van City Seeds nog steeds niet zitten De gemeente heeft naar ver schillende locaties gekregen en vond aanvankelijk een deel van het Meiveld, waar de scouts ook zitten, de meest ideale plek. Het Meiveld is volgens Landsman nog niet he lemaal uit beeld. Tijdens een eer der gehouden bijeenkomst ver telde wethouder Chris Dekker echter dat bij een verhuizing alle partijen akkoord moeten gaan. Haast Hij verzekerde toen dat er dus geen sprake kan zijn van dwang van één kant. De scouting is tot nu toe niet van mening veranderd, bevestigde Johan van 't Mul gisteren. „Wij zien de komst van City Seeds nog steeds niet zitten." Landsman geeft aan dat er snel heid is geboden bij het vinden van een nieuwe plek. „We hebben haast want we moeten bomen ver plaatsen en alles verhuizen." Hij hoopt dan ook dat hij in de loop van deze maand duidelijkheid krijgt over een nieuwe stek voor City Seeds. VLISSINGEN Een petitie tegen een mogelijk losloopverbod voor honden op de Vlissingse stranden wordt vrijdag 2 november aangebo den op het Stadhuisplein van Vlis singen. Initiatiefneemster Jolanda Lich tenberg van de Dierenvoedselbank overhandigt de petitie om 15.30 uur aan burgemeester Bas van den Til- laar. Lichtenberg weet dat het los loopverbod in elk geval komende winter nog niet geldt. Maar ze wil, net als de mensen achter de actiegroep 'We laten ons niet aan het lijntje houden!', de Vlissingse gemeentebestuurders ervan doordringen dat veel hon denliefhebbers hechten aan de mo gelijkheid hun huisdier op het strand te laten rennen en in zee te laten zwemmen. Lichtenberg hoopt haar petitie gepaard te laten gaan met een groot aantal handtekeningen. Gisteren tegen het middaguur hadden 1144 mensen de petitie getekend. Lich tenberg hoopt over twee weken ruim tweeduizend handtekenin gen te hebben verzameld. Vooraf gaand aan de overhandiging van de petitie houdt zij met een aantal an dere hondenbaasjes een protest wandeling. „We verzamelen om 14.00 uur op de boulevard bij de glooiing ter hoogte van de Coosje Busken- straat." woensdag 17 oktober 2018 WA Vernieuwde AH XL heeft 'wow factor' Guido van der Heijden Vlissingen -Jack van Oers, bedrijfsleider City Seeds Middelburg kijkt of het mogelijk is te verhuizen naar een terrein bij de flats aan de Driewegenhof. Emile Calon Middelburg -Johan van 't Mul Personeel en hun familieleden luisteren aandachtig tijdens de rondleiding van bedrijfsleider Jack van Oers. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39