i 4 Zonovergoten was het streekbezoek dat koning Willem-Alexander en koningin Maxima gisteren brachten aan de gemeenten Schouwen-Duiveland en Tholen. Het bezoek kende een overladen programma. KONINKLIJK BEZOEK ONTSPANNEN Iooie rok, Maxima!" Hemi Winkelinrich ting in Tholen was gisteren de laatste halte in het streekbezoek van het koninklijk paar. Hemi heeft 25 mensen met een verstandelijke beperking in dienst. Ze barstten bijna uit elkaar van plezier toen koning Willem-Alexander en ko ningin Maxima ook naar hun ta- Ze wisten bijzonder veel van mijn bedrijf. Zoveel dat ik af en toe dacht: hoe kunnen ze het weten?! feitje liepen. Dat gebeurde tijdens het afslui tend samenzijn waarin het ko ningspaar nog rustig de tijd nam om iedereen te bedanken die een bijdrage aan het streekbezoek had geleverd. En dus kregen ook deze speciale Hemi-medewerkers, die met de hapjes rond waren gegaan, een koninklijke hand. En soms wel twee. Het was geen toeristisch uit stapje, er was duidelijk gekozen voor de inhoud. Binnen vijf uur zes plaatsen bezoeken op Schou wen-Duiveland, Sint Philipsland en Tholen, een boottochtje van Bruinisse naar Anna-Jacobapol- der en praten met 65 mensen uit alle geledingen van de samenle ving. Rustig Alle onderwerpen die in Zeeland spelen kwamen aanbod: toe risme, leefbaarheid, zorg, econo mie, onderwijs, criminaliteit, energie, landbouw, natuur en kustbescherming. Ondanks het razende tempo waarmee de be zoeken op elkaar volgden, bleef de sfeer ontspannen. De akkerbou wer die kampt met een tekort aan zoet water, de vrijwilliger die zijn best doet om de leefbaarheid op peil te houden, de statushoudster die zo blij is dat ze haar plek op Tholen heeft gevonden... ze kon den allemaal rustig hun verhaal doen. Gesprekpartners De gesprekspartners waren onder de indruk van de kennis die Wil lem-Alexander en Maxima hadden over de onderwerpen die werden aangesneden. „Het was ongeloof lijk", zei Hemi-directeur Rien Koopman. „Ze wisten bijzonder veel van mijn bedrijf. Zoveel dat ik af en toe dacht: hoe kunnen ze het weten?! Het was absoluut een ge slaagd bezoek, het was alle voorbe reidingen meer dan waard. Hier staat een tevreden man." En voor de modeliefhebbers: de mooie kleurige rok die Maxima droeg, is volgens de specialisten van het tv-programma Blauw Bloed een ontwerp van de Deens- Nederlandse modeontwerper Claes fversen. woensdag 17 oktober 2018 GO Zonovergoten streekbezoek koningspaar Theo Giele Tholen Hemi-directeur Rien Koopman 4 M& J Hi De jarige Esther Oudesluijs en Giovanni Zwirs heten de koning en koningin bij de aanlegsteiger welkom als ze zijn aangekomen in Anna Jacobapolder. In restaurant het Veerhuis gaat het over de landbouw en de zoetwatervoorziening, foto ernestaverburg In de haven Bruinisse staan de mensen rijendik. Van hier vertrekt Daniëlle Capelle mag op haar tiende verjaardag koningin Maxima een boeketje aanbieden in het koningspaar met een politieboot naar Anna Jacobapolder, strandpark De Zeeuwse Kust in Renesse. Ze vormt met kinderburgemeester Stan van der Wek- nadat ze eerst uitleg hebben gekregen over de Stichting Hoogaars, ken het welkomstcomité. Duurzame energie is hier een gespreksthema, foto ernesta verburg foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36