Domsomroener J Hollywood aan de Oosterschelde Vergoeding voor kind dat donorvader zoekt 2 JANVANDAMME Column Wonderen zijn de wereld nog niet uit. Zeg het me als ik het mis heb. Voor mij heeft het er alle schijn van dat de Vlaamse wereld van patsen en strapatsen op het duin van Cad- zand-Bad is nedergedaald. Een penthouse voor een bedrag dat ik hier maar niet in cijfers tik, omdat de kans te groot is dat ik me in het aantal nullen vergis. tenweger? Je zal daar straks zitten in een appartement waarvan heel West-Zeeuws-Vlaanderen weet dat je er meer dan vijf miljoen voor hebt neergeteld. Vijf miljoen euri, niet vijf miljoen oude Belgi sche francs als u dat soms veron derstelde. Weet u, ik wilde het helemaal niet over het maffiose Vlaanderen heb ben dat nu vrij schaamteloos op de blanke top van onze duinen op duikt. Sinds de krant gisteren met dat miljoenenbericht in de bus viel, raakt het nogal moeilijk uit mijn hoofd. Waarover ik eigenlijk wilde schrij ven? Ik dacht even stil te staan bij een ander wél heuglijk feit. Vijftig, dat was het: de Dorpsomroeper van Groede bestaat een halve eeuw. Het hele dorpskrantje was al vele jaren uit mijn wereld ver dwenen. Van de beginjaren herin ner ik me gestencilde pagina's met vage tekeningen en bibberige let ters. Met misschien advertenties van bakker Brakman en fietsen maker Risseeuw. Op internet zag ik recente nummers. Full colour, strakke opmaak, artikelen over cultuur, sport, evenementen, ver keersveiligheid. Een glossy is er niks bij. Waarschijnlijk was het geen toe val dat er een kiekje uit de oude doos was afgedrukt. Het zwem bad, een zwart-wit foto uit de tijd dat het aantal badhokjes al was uitgebreid. Ik voel de tegels rond het bad, zie het bord waarop nu onleesbaar 'verboden te duiken' stond. In 1992 vond de toenmalige gemeente Oostburg onderhoud en restauratie van het instructiebadje te duur. Waarom geld in het water gooien? Daar denken ze nu in Cadzand- Bad heel anders over. Maffiose Vlaanderen dat schaamteloos op de blanke top van onze duinen opduikt DESTELLING Vandaag: Het koningspaar mag wel vaker naar Zeeland komen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters RESTAURATIE NACHTWACHT ONLINE TE V0L6EN EN? ZE ZITTEN 1 AL BIJNA 3 UUR te pauzeren.' RESTAURATIE HENK J WT IS HET HET RESTAURANT VAN HET RIJKSMUSEUM... Man overlijdt na val van steiger Schouwse man schept vrouw op zebrapad BRESKENS Duo bedreigd en mishandeld Wandel je nietsvermoedend met je hondje over de dijk in Yerseke, loop je zomaar ineens voorbij Linda de Mol. De 'Gooische vrouw' zat daar gistermiddag op een bankje. Helaas voor de inwoners van Yerseke niet voor de miljoenenjacht, maar voor een filmopname. Yerseke vormde maandag en gis teren het decor voor de nieuwe film van De Mol. April, May en June heet die film en hij gaat over drie zussen die, u raadt het al, April, May en June heten. Het verhaal is bedacht door De Mol zelf, en de hoofdrollen worden gespeeld door De Mol, Tjitske Reidinga en Elise Schaap. Voor de film is Yerseke dus uit de bus komen rollen als één van de filmlocaties. „Het script gaat altijd naar een locatiescout", vertelt een medewerker die druk bezig is met materialen voor licht en geluid. „Die kijkt dan welke locaties er het meest geschikt voor zijn. In dit ge val had het iets met oesters te ma ken, dus dan kom je blijkbaar hier in Yerseke uit" Terwijl beneden op de parkeer plaats langs de Ankerweg de busjes met alle filmbenodigdheden af en aan rijden, wordt op de dijk inmid dels al druk gefilmd. „En stop!", klinkt de luide stem van de regis seur. Tijd om de make-up en andere zaken bij te werken voor de vol gende opname. Maar voor daar mee begonnen kan worden, moet er eerst nog een groot lichtscherm in elkaar worden gezet. Dat komt boven de drie actri ces te hangen. Want ze moeten er natuurlijk wel goed uitgelicht bij zitten. Of de vlak langs de filmset rijdende fietser in de gaten heeft wat er gebeurt, is maar de vraag. Hetzelfde geldt voor de mannen in het busje van de groenvoorziening. Ze doorkruisen bijna de filmlocatie. Maar misschien hebben ze daar door wel per ongeluk een rolletje in de film bemachtigd. DEN HAAG Kinderen die zijn ver wekt uit donorzaad kunnen straks kosteloos op zoek naar hun biologi sche vader. Nu moeren zij nog 250 euro betalen als ze zich willen laten inschrijven bij een speciale dna-da- tabank die donoren en donorkin deren aan elkaar linkt. Straks be taalt de overheid dat. Een meerderheid van de Tweede Kamer steunt naar alle waarschijn lijkheid een amendement van re geringspartij Christenunie dat dit regelt. „Kinderen hebben recht om te weten wie hun ouders zijn", zegt ChristenUnie-Kamerlid Carla Dik- Faber. „Daar mag geen prijskaartje aan hangen." Sperma mag sinds 2004 niet meer anoniem worden gedoneerd. Hierdoor kunnen kinderen op la tere leeftijd contact zoeken met hun biologische vader. Maar do- norkinderen die voor dat jaarral zijn verwekt, hebben die mogelijk heid niet. De registratie bij sperma- banken was niet altijd op orde en de wet verbiedt het spermabanken om gegevens openbaar te maken. Toen de nieuwe donorwet in 2004 werd ingevoerd, was het de bedoe ling dat alle anonieme donoren zouden worden aangeschreven met de vraag of ze anoniem wilden blij ven of niet. Dat is niet gebeurd. De vorige minister van Volksge zondheid, Edith Schippers, deed vorig jaar alsnog een moreel appèl op donoren om zich vrijwillig ken baar te maken. 3 dagen 4*-hotel in hartje Nijmegen incl. ontbijt woensdag 17 oktober 2018 Waanzin. Ben ik nou zo'n kren- Reageer op pzc.nl Gisteren: Cadzand-Bad is het mooiste plekje van Ne derland 3337 reacties ARNEMUIDEN Een werknemer van bouwbedrijf Zenit Bouw is gistermiddag overle den op vakantiepark Har- bour Village Het Zilveren Schor in Arnemuiden. Dat heeft de politie bekend gemaakt. Het slachtoffer viel van een steiger af en kwam op een betonnen ondergrond terecht. Het arbeidsongeval gebeurde rond 14.30 uur op het bouwterrein van het va kantiepark aan de Zilver- enschorweg. Op het park aan het Veerse Meer worden vakantie huizen gebouwd. Een traumahelikopter en am bulanceteams kwamen tevergeefs nog ter plaatse. ETTEN-LEUR Een 25-jarige vrouw is gistermiddag rond 12.05 uur op een zebrapad op de Rode Poort in Etten- Leur zwaargewond ge raakt toen ze werd aan gereden door een auto mobilist uit Schouwen- Duiveland. Ze werd na de aanrijding enkele meters meegesleurd. De vrouw uit Etten-Leur is met de traumahelikopter naar het ziekenhuis gebracht. De auto van de 41-jarige bestuurder uit Schou- wen-Duiveland is door de politie in beslag geno men. De man is aange merkt als verdachte. Hij wordt door de politie ver hoord. De politie onderzoekt een mishandeling die maandagavond plaats vond op de Kieweg in Breskens. Eén van de twee slachtoffers be landde in het zieken huis. Het duo reed rond 21.30 uur in een bestel bus over de Kieweg. Ze konden niet verder omdat de weg versperd werd door een groep jonge mannen met scooters. De jongeren weigerden aan de kant te gaan. Beide mannen stapten uit en vroegen hen opzij te gaan. Daarop reageerden leden van de groep met uitdelen van rake klap pen en bedreigingen. Willem Adriaansens Yerseke Linda de Mol op de filmset in Yerseke. fotomarcelledavidse Amrath Hotel Belvoir *S 2 overnachtingen 2 x ontbijtbuffet t.w.v. 31,00 p.p. Gratis gebruik Wi-Fi en zwembad Gelegen in centrum van Nijmegen Tip: bezoek de vele musea hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2