k' bolclerman.nl rULTUUR 29 5-daags All-inclusive MUZIEKSPEKTAKEL Noord-Nederland maandag 12 NOVEMBER ningen, beiden rond de 30, vinden de waarde wel belangrijk. Naast hen staat een volgeladen bolder kar, dus ze zijn hun winkansen aan het spreiden. Ruim een jaar geleden nam Hilde samen met haar vriend een sieradenwinkeltje over in de Groningse binnenstad. Onderdeel van de inboedel was een oud kleed uit 1800. Ze is be nieuwd of ze goud in handen heeft. „Het is in elk geval oud en loodzwaar. Vandaar de bolderkar." Het gesprek met de twee stokt als gastvrouw Milou vanachter de welkomsttafel omroept dat num mers 99 tot 199 naar binnen mo gen. Iedereen graait in de zakken naar hun nummertje en loopt be pakt en bezakt het voor Tussen Kunst en Kitsch opengestelde mu seum in. Zelf mogen we ook naar binnen. Zilveren kommetje Om te kunnen ervaren wat al tien duizenden Kunst en Kitsch-bezoe- kers de afgelopen jaren meemaak ten, heeft deze krant twee items meegenomen. Een zilveren kom metje, in bruikleen van een col lega (voorzichtig!) en een delfts blauw vergiet van oma uit Ermelo. Bij de zilverexpert staat een rij van 15 meter. Onderling wordt uitge breid gekeuveld. Het is wat eindre dacteur Kuipers al voorspelde: „Mensen komen voor de spullen, maar ook voor de gezelligheid." Eenmaal aan de beurt bij de zil verexpert (met de opvallende naam Emiel Aardewerk) blijkt het zilveren kommetje een succes. Als de deskundige begint te praten, stromen tientallen mensen toe, totdat het rondom het kleine tafel tje helemaal vol staat. Ademloos kijkt iedereen toe, soms klinkt er een 'oh!' of een 'wauw!' Het mee gebrachte voorwerp blijkt een zil veren brandenwijnkommetje, ge maakt in 1721 in Friesland. Het is al die jaren met liefde bewaard. De waarde? 3500 euro. Kunst dus! Het kommetje gaat (extra voorzichtig) weer de met keukenpapier be schermde schoenendoos in. Even verderop, tussen de juwe- lenexpert en de kenner van niet- westerse kunst in, is het rustig bij het tafeltje van expert Suzanne Lambooy, gespecialiseerd in onder meer servies. Nog enthousiast van de brandenwijnkom is de teleur stelling voelbaar als het delfts blauwe vergiet van oma minder kostbaar blijkt. Het is niet echt oud, en het is ook niet echt bevor derlijk dat oma het een keer heeft laten vallen en weer aan elkaar heeft gelijmd. De waarde? 60 euro. Het schuurt tegen kitsch aan. Terracottaleger In de uren daarna worden de meest uiteenlopende objecten ge taxeerd. Zo is er een miniatuur Terracottaleger, een aansteker, bij zondere horloges, enorme klok ken, een gekke stoel, wandkleden, honderden schilderijen, en een maf vaasje dat later een klein for tuin waard blijkt te zijn. Sommi gen gasten hebben geluk en mo gen naar boven, om daar met Sis sing en flink wat camera's aan tafel hun object te bespreken. De rest drentelt rond en gluurt mee met andermans objecten. Aan het eind van de dag vertrekt iedereen opgewonden of juist be teuterd naar huis. Het regent nog steeds. In de hal staan Hilde en So- phie, naast hun bolderkar. Ze zijn teleurgesteld over het wandkleed. Het bleek van oude lappen te zijn gemaakt, en helaas niet het fortuin waard wat ze hadden gehoopt. De grens tussen kunst en kitsch is soms flinterdun. Verblijf in De Bonte Wever in Assen van 12 t/m 16 november 2018 KORTING p.p.* Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Inbegrepen woensdag 17 oktober 2018 GO Het vergiet van de oma van de verslaggever bij expert Suzanne Lambooy. De Friese brandewijnkom in handen van zil verkenner Emiel Aardewerk. Bezoekers laten een deskundige hun zilver werk beoordelen. FOTO'S CORNÉ SPARIDAENS Gebruik actiecode MUZIEK20 FRANS DUIJTS William Rutten Altijd al gedroomd van een muziekspektakel met uw favoriete artiesten? Feest mee met Lee Towers, Og3ne, Frans Duijts en de Moeflons band, die in ons hotel komen optreden! Hotel De Bonte Wever in Assen staat garant voor een gezellig en goed verzorgd verblijf. Er is vertier voor iedereen en de all-inclusive-formule maakt deze reis compleet. Van uit Assen maken we overdag diverse interessante excursies. Zo brengen we een bezoek aan Friesland, maar ook Veenhuizen, Giethoorn en het Duitse Pa penburg staan op het programma, 's Avonds na het diner zullen de artiesten samen met u De Bonte We ver volledig op zijn kop zetten. Boek dit gezellige muziekspektakel bij Bolderman Excursiereizen! "Niet geldig in combinatie met Bolderman servicelijnen naar De Bonte Wever in Assen v.v. Optredens van Lee Towers, Og3ne en Frans Duijts Muziekband de Moeflons 4 overnachtingen in het 4-sterren Hotel De Bonte Wever in Assen Dagelijks een goed verzorgd ontbijtbuffet en dinerbuffet 3x lunchbuffet in het hotel (of lunchpakket tijdens dagtochten) Gratis koffie, thee, alcoholische en niet-alcoholische drankjes (huisassortiment) Gratis snacks en diverse lekkernijen Gratis gebruik van zwemparadijs, sauna, fitness en bowlingbanen Entertainment in het hotel Wifi in het hotel gratis Luxe Comfort Class touringcar met chauffeur/reisleider Toeristenbelasting, tol- en parkeergelden Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl "Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29