De Jongh verlaat het ziekenhuis: 'Hij is overdonderd door reacties' Los Angeles wil met 'King James' 25 terug naar de basketbaltop In de NBA, die afgelopen nacht uit de start blokken schoot, zijn alle ogen gericht op LeBron James. De nieuwe ster van de Lakers moet van Los Angeles weer een basketbalgrootmacht maken. Het was een wat treurig gezicht. De kunstenaar die met een roller aan een stok en een emmer witte verf zijn eigen werk stond uit te gum men. Maar zijn fraaie muurschil dering van LeBron James, de nieuwe koning van de Los Angeles Lakers, was beklad door vandalen. Fans van Kobe Bryant misschien, of haters van 'King James', wie zal het zeggen. Even verderop in de stad werd een andere mu- ral van James, drie keer NBA-kampioen en viermaal MVP (mostvaluableplayerv an het seizoen), ook binnen een dag besmeurd. Natuurlijk is het voor iedereen even wen nen, LeBron James (33) in de kanariegele outfit van de Lakers. Boze tongen beweren dat hij met de verkeerde motieven naar Californië is gekomen. Voor het geld bijvoorbeeld, ruim 153 miljoen dollar voor vier seizoenen. Maar meer gehoord: James is vooral bezig voet aan de grond te krijgen in Hollywood. Hij wil films en series produceren, zelf schitteren op het witte doek. Basketballen doet hij er in de na dagen van zijn carrière een beetje bij. Zijn overstap van de Cavaliers naar de La kers deed de NBA deze zomer op haar grond vesten schudden. Waarom zou de superster het topteam uit Cleveland inruilen voor de vergane glorie in Los Angeles? De tijden van Kareem Abdul-Jabbar, Magie Johnson, Shaquille O'Neal en Kobe Bryant zijn ge weest. Zestien titels werden behaald, eentje minder slechts dan recordhouder en rivaal Boston Celtics, maar de laatste dateert uit 2010. De afgelopen jaren waren de Lakers een van de lelijkste eendjes in de NBA. Maar James kende de plannen van technisch t De afgelopen jaren waren de Lakers een van de lelijkste eendjes in de NBA directeur Rob Pelinka en voorzitter Magie Johnson. Los Angeles moet weer het epicen trum van de basketbalwereld worden. En snel ook. Dus kwamen, op voorspraak van James, in zijn kielzog nog zeven nieuwe spelers. De selectie is nu een mix van frivool talent en slimme routiniers. Niet goed genoeg om met een een gooi naar de titel te doen, maar moge lijk begint hiermee wel een nieuwe basketbal lente in Los Angeles. Mits James de hoofdzaken van de bijza ken weet te onderscheiden. Want hij lijkt wel erg vaak bezig met dingen buiten de muren van Staples Center, de thuisbasis van de Lakers. Zo gaat hij volgend jaar een hoofdrol spelen in Space Jam 2, de opvolger van de basketbalfilm met Mi- chael Jordan. Via zijn eigen bedrijf SpringHill Enter tainment heeft hij nog een dozijn andere projecten voor nieuwe films, docu mentaires en series uitstaan. James doet zaken met Netflix en HBO, waar hij een eigen serie heeft, en zijn drie kinderen zijn op jonge leeftijd al internet- helden. Afgelopen weekeinde stond hij nog op het podium met rapper Drake. James is bovendien uitgegroeid tot een rolmodel, een vooraanstaand ge zicht van de zwarte gemeenschap in de VS. Hij opende onlangs een school voor 'risicokinderen' in zijn geboorte stad Akron. Hij werd door het blad Time vorig jaar betiteld als een van de hon derd invloedrijkste personen en ging via Twitter een aantal keer het verbale gevecht aan met president Donald Trump. Maar kom er bij 'King James' niet mee aan dat het hem allemaal afleidt van zijn sport. „Iplay balï', zei hij op de media- dag van de Lakers. „Dat is wat ik doe." In de nacht van donderdag op vrijdag (Ne derlandse tijd) begint voor hem de competitie tegen de Portland Trail Bla zers. De Jongh ging maandagochtend in de buurt van Girona een ritje ma ken op zijn racefiets, maar was aan het einde de ochtend onbereikbaar. Zijn vrouw schakelde daarop de po litie in, die hem na enige tijd buiten bewustzijn vond. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht, waar hij weer bij bewustzijn kwam. De politie onderzoekt nog wat er precies is gebeurd. Mogelijk is hij tijdens zijn rit aangereden of is op zijn fiets onderuit gegaan. „Steven is nog behoorlijk van slag van wat er is gebeurd en is overdonderd door alle reacties die hij heeft gekregen. Hij dankt iedereen voor alle berichtjes en de steun", aldus Trek- Segafredo. De Jongh (foto) heeft aan zijn val een hersenschudding overge houden. Hij lag zo'n vijf uur in het ravijn langs de weg. Bij zijn zoektocht speelde de app Strava een belangrijke rol. Via deze app kun nen fietsritten en trainingen wor den vastgelegd. Hierop was te zien hoe De Jongh had gereden en waar de app was gestopt. In de buurt van die plek werd hij uiteindelijk gevonden. Lotto-Jumbo-ren- ner Robert Gesink, die ook meezocht naar De Jongh, on derstreepte op Twit ter het belang van de app. „Mensen, zorg ervoor dat je geliefden je altijd kunnen vinden. Strava wees ons in de goede richting", aldus de Nederlandse renner. UITSLAGEN woensdag 17 oktober 2018 GO Is LeBron de redder van de Lakers? Rik Spekenbrink Rotterdam/Los Angeles LeBron James is in Los Angeles niet alleen als basketballer actief. FOTO REUTERS De bekladde muurschildering van LeBron James in Los Angeles. FOTO LWOS LA LAKERS GIRONA Steven de Jongh (44) heeft gisteren het ziekenhuis in het Spaanse Girona verlaten. De oud-wielrenner zal volgens zijn ploeg Trek-Segafredo thuis ver der uitrusten en herstellen. TENNIS Antwerpen (Bel). European Open. Mannen, eerste ronde: Struff (Dui) - Lestienne (Fra) 6-2 6-3, Ivashka (WRu) - Haase (Ned/8) 7-6(5) 7-6(8), Ramos (Spa) - Robert (Fra) 6-4 6-4, Simon (Fra/5) - Stakhovsky (Oek) 6-0 6-4. Stockholm (Zwe). Stockholm Open. Mannen, eerste ronde: Chung H (ZK0/6) - Fritz (VSt) 6-2 6-2, Sandgren (VSt) - Pouille (Fra/5) 6-4 6-4, Verdasco (Spa/8) - Ebden (Aus) 6-4 6-2, Millman (Aus) - Al. Popyrin (Aus) 4-6 6-3 6-2, Lacko (Slw) - Daniël (Jap) 6-1 6-4. Luxemburg (Lux). Luxemburg Open. Vrouwen, eerste ronde: Suarez (Spa/3) - Kr. Pliskova (Tsj) 6-3 6-4, Gasparyan (Rus) - Sakkari (Gri/7) 6-1 7-6(4), Muguruza (Spa/2) - Vögele (Zwi) 6-4 6-4, Ferro (Fra) - Niculescu (Roe) 4-6 7- 6(6) 6-0, Flipkens (Bel/9) - Minella (Lux) 6-2 6-3, Bencic (Zwi) - Rus (Ned) 6-2 6-1, Petkovic (Dui) - Van Uytvanck (Bel) 6-3 6-4, Jakupovic (Slo) - Kozlova (Oek) 7-6(3) 3-6 6-4. Moskou (Rus). Kremlin Cup. Mannen, eerste ronde: Donskoy (Rus) - Kukushkin (Kaz) 6-4 7-6(10), Paire (Fra) - M. Zverev (Dui) 7-6(6) 2-6 6-1, Seppi (Ita) - Klizan (Slw/8) 6-1 7-6(6), Lajovic (Ser) - Horansky (Slw) 6-4 2-6 6-3, Berankis (Lit) - Istomin (Oez) 6-4 5-4 Opg, Basic (Bos) - Jaziri (Tun) 7-6(4) 6-2, Gerasimov (WRu) - Dzumhur (Bos/6) 6-1 6-7(5) 6-2. VOLLEYBAL Nagoya (Jap). WK. Final Six, groep H: China - Nederland 3- 1 (23-25, 25-13, 25-18, 25-17). Eindstand: 1. China* 2-5, 2. Nederland* 2-2,3. Verenigde Staten 2-2. naar halve finales (vrijdag) WIELRENNEN Ronde van Guangxi (Chn). Mannen, eerste etappe: 1. Groenewe- gen (LJm) 107,4 km in 2.21.45, 2. Wal- scheid (Dui/Sun) z.t., 3. Jakobsen (Qst) z.t., 4. Ackermann (Dui/Bor) z.t., 5. Tren- tin (Ita/Mit). Klassement: 1. Groenewegen (LJm) 2.21.35,2. Dillier (Zwi/AG2) 0.02,3. Wal- scheid (Dui/Sun) 0.04, 4. Jakosen (Qst) 0.06, 5. Grivko (Oek/Ast) z.t.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25