de breedte groeiende Eindsprintje Jong Oranje komt te laat 23 Het leidde eerst tot een gemiste kans voor Memphis, zes minuten later was het raak. Donny van de Beek reageerde goed op een drama tische bal door het midden van Timothy Castagne, en binnen een paar tellen lag de bal in het net. Ba sisdebutant Arnaut Danjuma Groeneveld bleef koel op aangeven van Memphis: 1-1. Na rust wisselden beide ploegen het ritme uit de wedstrijd, PSV'er Pablo Rosario mocht debuteren, terwijl de Belgen hun complete topaanval van het veld haalden. Eens te meer bleek: ook in de breedte hebben de Belgen veel kwaliteit, met spelers als Michy Batshuayi en Yannick Carasco ach ter de hand. Uiterst nuttig Maar ook nu kwam Nederland steeds iets beter in zijn spel naar mate de tijd vorderde. Memphis bleef dreigend, opnieuw uiterst nuttig in het Nederlandse aanvals- spel. Invaller Luuk de Jong claimde nog een penalty, Steven Bergwijn miste een opgelegde kans en Nathan Aké had de winnende goal voor het inkoppen. Maar de eerste overwinning van het Nederlands elftal op België sinds 1997; het was te veel van het goede geweest. momenten dat er iemand ontbrak die het spel vanaf het middenveld versnelde. Koeman liet na rust Pa- blo Rosario centraal op het mid denveld debuteren. Benieuwd of dat experiment nog een vervolg krijgt de komende tijd. Het enige alternatief voor De Jong is anders Daley Blind. Hij scoorde meteen in zijn eerste wedstijd als basisspeler. Dus het is verleidelijk daarop te focussen. Maar het 21-jarige talent van Club Brugge deed gisteren meer dan dat alleen. Tegen Duitsland was Koe man zaterdag niet helemaal tevre den over hoe zijn flankaanvallers het deden bij balverlies. Daardoor voetbalde Oranje niet altijd met één gedachte. Dat veranderde met Groeneveld en de andere invaller Quincy Promes op het veld. Tegen België kleefde Groeneveld met plakband aan de Belg Timothy Castagne als die mee opkwam. En aan de overkant scoorde hij dus zelf. DOETINCHEM Jong Oranje heeft in de mislukte kwalifica tiecampagne voor het EK toch ook de laatste groepswedstrijd nog met ruime cijfers gewon nen. De ploeg van bondscoach Erwin van de Looi was in Doetin- chem met 3-0 te sterk voor Oe kraïne. Jong Oranje miste Ajacied Carel Eiting. Hij moest af haken wegens knieklachten. Ei ting had afgelopen vrijdag in de gewonnen uitwedstrijd bij Let land (0-3) nog heel de wedstrijd gespeeld. Jong Oranje wist voor het begin van dat duel al dat het EK en daardoor ook een olym pisch ticket voor Tokio 2020 niet meer haalbaar was. De pijnlijke nederlaag vorige maand tegen Jong Schotland (1-2) maakte Jong Oranje kansloos om als één van de vier beste nummers 2 deel te nemen aan de play-offs. Jong Oranje eindigde nu weliswaar ten koste van Oekraïne alsnog als tweede, maar het eindsprintje kwam te laat. woensdag 17 oktober 2018 GO Arnaut Danjuma Groeneveld heeft Oranje op 1-1 gebracht, de Belgische keeper Simon Migno- let berust in zijn lot. fotoanp 4Was Danjuma Groeneveld de juiste keuze als links buiten? Pablo Rosa rio (r) maakte na rust zijn de buut. FOTOBELGA Jong Oranje Q Jong Oekraïne 21. Kluivert 0-1,24. Zivkovic 0-2,78. Zivkovio 0-3. Opstelling: Groothuizen, Floranus, Diks, Hoogma, Van Drongelen, Ramselaar, Vlap (80. Kadioglu), Koopmeiners, Kluivert (81. Idrissi), Zivkovic, Dilrosun (66. Malen).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23