Nederlands elftal is ook in 22 OEFENINTERLAND BELGIË-NEDERI AND W 'Zij zijn het beste voetbalteam in de wereld' Belgie-Nederland (1-1) was een oefenduel in de meest letterlijke zin, van zijn relevantie ontdaan door tal van wisselingen. Maar toch niet onbelangrijk: Oranje houdt zijn nieuwe lente in leven. Kort Brazilië verslaat Argentinië Brazilië heeft het oefenduel met Argentinië, dat gespeeld werd in Saoedi-Arabië, in ex- tremis gewonnen (o-i). Miranda maakte ver in de blessuretijd de winnende goal tegen de Argentijnen, waar Ajacied Nicolas Tagliafico in de basis stond. Gelijkspel voorSeedorf Bondscoach Clarence Seedorf heeft in de kwalificatie om de Afrika Cup met Kamer oen gelijkgespeeld bij Malawi (o-o). In de zelfde groep B kwam Marokko zonder Ha- kim Ziyech op bezoek bij de Comoren niet verder dan 2-2. Nummer 1 en 2, Kameroen en Marokko, treffen elkaar op 16 november. Van der Hoorn de sterkste Taco van der Hoorn (24) heeft in zijn laatste wedstrijd voor Roompot-Nederlandse Lote rij de Sluitingsprijs in Putte-Kapellen ge wonnen, de traditionele afsluiter van het Belgische wielerseizoen op de weg. Van der Hoorn, die overstapt naar Lotto-Jumbo, bleef onder meer Mathieu van der Poel voor. Chinese zege Groenewegen Dylan Groenewegen (25) heeft de eerste etappe in de Ronde van Guangxi gewonnen. Voor de Lotto-jumbo-renner alweer zijn 14de zege van dit seizoen. „Ik wil er nog eentje winnen. Er komen nog kansen", al dus de sprinter over de resterende vijf ritten. Flitsen Quote van de dag WK Haase Hofma De oude Heizei was windstil dins dagavond, zowel letterlijk als fi guurlijk. In het Koning Boudewijn- stadion kan de laatste jaren een re gelrechte storm razen, ontketend door de fantastische Belgische ploeg, met al zijn aanvallende klasse. Maar het nieuwe Oranje van Ronald Koeman overleefde ook te gen deze toptegenstander. Natuur lijk, een volwaardige interland kon je het moeilijk noemen, daarvoor hadden beide landen veel te veel wisselingen in hun basisploeg. Na rust speelden de Belgen zonder vrijwel al hun grote namen, de ene wissel volgde tot vervelens toe op de andere. Maar toch: ook in deze wedstrijd zag je weer duidelijk terug waar Koeman naartoe wil met dit Oranje. Geen speelwijze volgens de aloude Hollandse school, maar een aanpak gestoeld op realisme, afge stemd ook op de beschikbare kwa liteit die nu voorhanden is. Een spelstijl bij uitstek geschikt om te gen toplanden voor de dag te ko men, precies zoals dat gevraagd wordt in dit interlandseizoen. Ook nu ging lang niet alles ging goed, maar wederom sloeg het Ne derlands elftal zeker geen flater, te gen nota bene de nummer 1 op de FIFA-ranglijst. Daarmee werd het belangrijkste doel bereikt voor dit verder tamelijk overbodige oefen potje: het nieuwe elan van Oranje in stand houden. Openingsfase Gemakkelijk ging dat niet direct. De openingsfase had wel wat weg van die in Parijs tegen Frankrijk, ruim een maand geleden. Ook toen ontbrak aanvankelijk de grip op de absolute topspelers van de tegen stander, ook toen kreeg je het ge voel dat elke aanval tot een goal zou kunnen leiden, en ook toen kwam Oranje al vroeg op achterstand. Deze keer was het niet Antoine Griezmann die scoorde, maar Dries Mertens, na vijf minuten al. Schit- terend scoorde de aanvaller van Na- poli na een actie van Eden Hazard, vol vertrouwen de bal in de krui sing schietend: 1-0. Het was zo'n goal die het gemoed van Nederland direct had kunnen breken. Het goede gevoel van zater dag in duel met Duitsland voelde voor even heel fragiel, maar ook deze keer richtte Oranje zich op na een achterstand. Terwijl de aanval van de Belgen wat hautain begon te spelen, kwam het Nederlands elftal stilaan steeds beter in zijn spel. Spelend vanuit de omschakeling, veelal terugzakkend tot eigen helft, maar met vertrouwen in balbezit. De keuzes van de bondscoach ver telden dat hij de as van zijn elftal heeft staan. Als iedereen fit is, be staat het geraamte van achter naar voor uit keeper Jasper Cillessen, Matthijs de Ligt en Virgil van Dijk als centraal duo, Frenkie de Jong als eerste aanspeelpunt op het middenveld, Georginio Wijnal- dum als meest aanvallende mid denvelder en Memphis Depay in de spits. Daaromheen ligt de con currentiestrijd open. Interessant was gisteren bijvoorbeeld hoe Arnaut Danjuma Groeneveld zijn kans greep. Ja, en dat wordt een pa troon. Voor de vijfde keer in acht interlands onder Ronald Koeman kwam Oranje eerst op achter stand. Maar voor de vijfde keer ook werd de schade gerepareerd. En ook gisteren speelde Memphis daar een hoofdrol in. Hij heeft de gave om een soort onbevangen heid in zijn spel te behouden, te gen de verdrukking in. Noem het ook maar onverstoorbaarheid. Voorheen irriteerde dat weieens, ging hij bij een achterstand hakjes geven. Maar inmiddels wordt wat hij doet steeds effectiever. En als het om veerkracht gaat, mag ook Kevin Strootman worden ge noemd. In de pikorde gedaald en dat zal aan hem vreten, maar giste ren zag je daar niks van. Een dege lijk optreden in twee verschil lende middenveldtrio's op één avond. De nu afwezige Davy Pröpper heeft nog altijd een con current in hem. Toch wel. Hoewel Oranje als team verdienstelijk speelde, waren er woensdag 17 oktober 2018 VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN WIELRENNEN Ajax treft in de winterstop op het toernooi om de Florida Cup de Braziliaanse clubs Flamengo (10 januari) en de ex-club van Ajacied David Neres, Sao Paulo (12 januari). De Nederlandse tennissters treffen op 9 en 10 februari Canada in de Fed Cup. Het duel in Wereldgroep II wordt gespeeld in de Maaspoort in Den Bosch. Tennisster Arantxa Rus (27) is in Luxem burg uitgeschakeld. Ze verloor in de 1ste ronde van Belinda Bencic: 6-2 6-1. -Zlatan Ibrahimovic in een Amerikaanse tv- show (foto) over de Thaise voetballertjes die in de zomer 17 dagen vastzaten in een grot. Het WK short track vindt in 2021 opnieuw in Rotterdam plaats, net als in 2017 in Ahoy. „Het WK past uitstekend in ons pro gramma op weg naar de Winterspelen van 2022", aldus Remy de Wit van de KNSB. Oranje houdt nieuwe lente in leven I Robin Haase (31, foto) is in Antwerpen in de eerste ronde uitge schakeld. Hij verloor in twee sets (7-6 (5) 7-6 (8)) van de Wit-Rus llja Ivasjka, de mondiale nummer 97. Voormalig sc Heerenveen- speler en Oranje-interna tional (twee) Gerben Hofma is zondag op 93-jarige leef tijd overleden. Hofma werd in Sittard gebo ren. Q België El Nederland Sjoerd Mossou Brussel België - Nederland 1 5. Mertens 1-0 1-1 27. Groeneveld Opstellingen Mignolet Cillessen Alderweireld Dumfries Boyata 46. Hateboer Denayer De Ligt Castagne 46. Rosario 73. Meunier De Vrij Tielemans Aké 82. Carrasco Strootman Witsel 73. L. de Jong Chadli Van de Beek Mertens 61. Vilhena 46. Praet Blind Lukaku Promes 46. Batshuayi 73. Promes E. Hazard 46. T. Hazard Depay Danjuma Groeneveld 61. Van Aanholt Scheidsrechter: Soares Dias (Por) Het Nederlands elftal speelt de rest van 2018 tegen louter top landen. Bij elke interland legt Oranje-kenner Maarten Wijffels de ploeg in opbouw langs de zelfde meetlat. Vier vragen en antwoorden over België - Nederland. IWat zei de opstelling giste ren over hoe ver Koeman is met Oranje? 2 Was er veerkracht na te genslag? 3 Leed Oranje erg onder het gemis van Frenkie de Jong? O Q. (0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22