GELD De beste tang voor pluisvrije lokken Op je 74ste nog aan de slag uit 20 TestSteiltangen De een wil niets liever, de ander kan niet anders: werken na de pensioendatum. Hoe zit het als je op je oude dag weer aan de slag gaat? i Jr Pluisloos resultaat Eenvoudig én goedkoop k vind het fijn dat je wat ouder bent." De 74-jarige relatiethera peut Ineke Kroese uit Amster dam hoort het wel vaker uit de mond van cliënten. Bijna tien jaar geleden ging ze met pensioen, na een werkzaam leven als onder meer werkcoach bij het UWV. Sindsdien runt ze haar eigen praktijk vanuit huis. Hier ontvangt Kroese wekelijks zo'n tien cliënten. Niet voor het geld - haar AOW en aanvullend pensioen zijn toereikend - maar uit liefde voor het vak. „Het is mooi meegenomen dat het werk wat oplevert, maar ik doe dit om anderen van dienst te zijn. Dat geeft zin en nut aan het leven", zo ervaart de relatiethera peut het. Werkende pensionado's zoals Kroese zijn er meer. Zo'n 252.000 Nederlanders van 65 jaar en ouder hebben nog een baan, blijkt uit re cente cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Van hen zijn er 121.000 actief als zelfstandig ondernemer, 131.000 werken in loon dienst. De meesten werken in deel tijd, vaak niet meer dan tweeënhalve dag per week. Maar nog altijd 58.000 65-plussers hebben een fulltimebaan. Opvallend is dat vrouwen in de minderheid zijn. Het is voornamelijk de man die doorwerkt na zijn pensi oen. In de groep van werkende 65- plussers zitten tweeënhalf keer zo veel mannen als vrouwen, laten de cijfers van het CBS zien. 'Een AOW-gerechtigde werknemer mag je na dertien weken ontslaan. Eerst was dat twee jaar' Dat merkt ook directeur Menno Meijer van Rvaring, uitzendbureau voor 65-plussers. Het zijn vooral ge pensioneerde mannen die zich bij hem melden voor een leuke bijbaan. Waar dat precies door komt, weet Meijer niet. „We vermoeden dat mannen na hun pensionering vaker in een gat vallen en zingeving mis sen. Vrouwen overkomt dat minder snel, omdat ze door de jaren heen een rijker sociaal leven hebben op gebouwd." Krap bij kas Maar niet iedere gepensioneerde gaat weer aan het werk vanwege de soci ale contacten. Voor sommige mensen is doorwerken simpelweg financiële noodzaak. Er is bijvoorbeeld geen aanvullend pensioen en de AOW is ontoereikend. Meijer schat dat 25 procent van zijn uitzendkrachten noodgedwongen moet bijklussen. Maar helemaal ze ker weet hij het niet. „Dat komt door dat mensen bij intakegesprekken niet altijd even eerlijk zijn over hun fi nanciële situatie. Praten over geld of de hoogte van je inkomen is voor ve len een taboe." Daarnaast is er nog een tussen groep die doorwerkt om het inko men aan te vullen en daar leuke din gen van te doen. Bijvoorbeeld voor vakanties of uitstapjes met de klein kinderen. De meerderheid werkt door om niet stil te hoeven zitten of om weer onder de mensen te zijn. Dat doen ze gemiddeld twee dagen per week. Vooral administratief en koerierswerk is populair onder de gepensioneerden van Rvaring. Mythes Er valt nog wel wat terrein te winnen voor AOW-gerechtigde werknemers. Werkgevers zijn vaak terughoudend met het inhuren van 65-plussers, merkt Meijer. Dat komt volgens hem door een aantal hardnekkige mythes. Zo zijn werkgevers vaak bang dat ze een pensioengerechtigde werknemer bij ziekte lang moeten doorbetalen. Ten onrechte. Meijer: „Als werkgever mag je een AOW-gerechtigde werk nemer na dertien weken ziekte ont slaan. Voorheen was dit twee jaar". Nog zo'n mythe: 65-plussers zou den te duur zijn. Het tegenoverge stelde is waar, stelt Meijer. „Voor werkgevers hebben gepensioneerden juist financiële voordelen, omdat alle werknemersverzekeringen komen te vervallen. Dat betekent dat werk gevers geen premies meer betalen voor de AOW, WIA, WAO, WW en Ziektewet." Fiscaal Maar waarop moet je letten als je weer aan de slag gaat? Het is aller eerst goed om te weten dat bijverdie nen geen gevolgen heeft voor de hoogte van de AOW. Ook zijn er meestal geen gevolgen voor een aan vullend pensioen uit loondienst. Wel zijn er soms beperkingen voor men sen met een vroegpensioen. Je pensi oenfonds kan daar meer over vertel len. Bijverdiensten worden door de Belastingdienst opgeteld bij overige inkomsten, zoals AOW en pensioen. 'Vrouwen vallen minder vaak in een gat, ze hebben een rijker sociaal leven' Geen tang, maar borstel woensdag 17 oktober 2018 GO Wil je graag steil haar? Beste- Product.nl slecteerde drie betaalbare, goede steiltan- gen. Houd voor de aanschaf rekening met het haartype, de temperatuurinstellingen en de handigheid van het apparaat. Heb je krullend of pluizend haar? Dan is bijvoor beeld een hogere tempera tuur nodig. Steiltangen kosten ruwweg tussen de 10 en 200 euro. In de categorie 'tot 60 euro' zijn al aanraders te vinden. Bij de test is gelet op bedienings gemak, stevigheid, design, resultaat, opties en prijs. Kies je een duurdere, dan krijg je doorgaans een apparaat dat extra mogelijkheden heeft, als automatische uitschakeling. Remington S7412 Air Plates Prijs: €55 Een degelijke tang, is z'n prijs kaartje meer dan waard. Hij is gemaakt van stevig materiaal en is toch licht in gewicht. Ligt bovendien lekker in de hand. De platen met oplichtende temperatuurstreepjes geven deze Remington een wat futuristisch uiterlijk. Zeker geslaagd, vinden wij. De tang warmt binnen 20 seconden op en is instelbaar van 150 tot 230 graden. Zelfs op de laagste stand was onze tester al binnen mum van tijd klaar, met pluisloos gesteild haar als resultaat. Het 1,8 meter meedraaiende snoer en de automatische uitschakeling zijn welkome extra's. Carmen CR1070 Prijs: €20 Werkende KAJ VAN ARKEL -MENNO MEIJER Relatiethera peut Ineke Kroese (74): 'Mijn voorbeeld is een collega therapeut van 83 jaar. Zolang het kan, ga ik door.' FOTO M ARCO OKHUIZEN -MENNO MEIJER Babyliss HSB100E Prijs: €44 Let op, dit is een steilborstel in plaats van een steiltang. De HSB100E vinden wij vooral ge schikt voor steil, licht krullend en pluizend haar. De eenvoud in de bediening vinden we ge weldig. Wil je elke dag je haar steilen, verwacht dan niet dat deze borstel jouw tang ver vangt, want hij maakt het haar niet heel steil. Gebruik 'm als een gewone borstel en je krijgt je haar mooi glad. De tang is in te stellen van 160 tot 200 graden en is gestoken in een mooi metallic kunststof jasje. Erg handige borstel, tenzij je een grote bos met stevige krullen hebt. Een steiltang die presta ties levert voor maar twee tientjes, dat vinden we een compliment waard. Deze Carmen is snel opge warmd en instelbaar van 120 tot 230 graden. De CR1070 maakt in onze test het haar snel steil zonder pluizig resul taat. De tang is bovendien simpel te bedienen en in te stellen met een draaiknop. Een mee draaiend snoer en automati sche uitschakeling ontbreken. Daarnaast is-ie aan de on stabiele kant als je 'm even neerlegt tussen het steilen door. Maar dat zijn natuurlijk minpuntjes die je met zo'n laag prijskaartje voor lief moet nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20