JA Voltallige leiding justitie Zeeland/West-Brabant stapt op De Nachtwacht krijgt grondige opknapbeurt Tussen Kunst en Kitsch Walcheren Schilderij blijft te zien voor het publiek Mensen komen ook naar het programma voor de gezelligheid uiiitumnmttii \tHilliHilHttlt Ij vmiiiiiiiiiinM iiHêiitmUitWl De vierjarige Duncan Vanistendael uit Middelburg is gek op het koningshuis. Hij had gisteren de dag van zijn leven. Hij was door zijn oma meegenomen naar recreatiepark De Zeeuwse Kust in Renesse, omdat het koninklijk paar daar op bezoek kwam. Hij overhandigde een bloemetje aan koningin Maxima, waarna hij een high five kreeg van koning Willem-Alexander. De aanleiding voor het vertrek van de voltallige leiding van justitie in Zeeland-West-Brabant is een inte- griteitsonderzoek dat er kwam na personeelsklachten over een ver ziekte werksfeer en gebrek aan transparantie bij het parket. Het Openbaar Ministerie (OM) zegt dat 'het cultuuronderzoek deze signalen en geluiden bevestigt'. In een persbericht meldde het OM gisteren dat Van der Voort, zijn plaatsvervanger Yolanda de Groot en directeur bedrijfsvoering Ruud Bloembergen vrijwillig op stappen 'om het parket ruimte te bieden voor een nieuwe start met een verbeterd werkklimaat'. Bronnen binnen het OM stellen evenwel dat sprake is van een ge dwongen vertrek. Het college van procureurs-generaal zou de drie anders uit hun functie hebben gezet. Van der Voort zegt in een korte reactie dat „we de eer aan onszelf hebben gehouden." Mede in verband met gesprekken over zijn toekomst, gaat hij verder niet op zijn vertrek in. Afgelopen jaar moesten ook de Rotterdamse hoofdofficier Mare van Nimwegen en zijn collega Ma- rianne Bloos van het functioneel parket het veld ruimen bij het Openbaar Ministerie. Maar 'een grote schoonmaak' waarbij de vol ledige top van een parket opstapt, is voor zover bekend nog nooit voorgekomen. De 'onthoofding' is op het parket in Breda en Middelburg ingeslagen als een bom. Het personeel is gis termorgen geïnformeerd door voorzitter Gerrit van der Burg van het college van procureurs-gene raal. Het OM houdt de exacte in houd van het rapport van het Bu reau Integriteit Openbaar Ministe rie geheim. De Bredase burgemeester Paul Depla reageert geschrokken op het opstappen: „Dramatisch en treurig voor de personen." Zowel Depla als zijn Tilburgse collega Theo We- terings benadrukt dat het vertrek van Van der Voort geen doodsklap is voor de gezamenlijke bestrijding van de zware (drugs)misdaad: „Personen wisselen wel vaker, daardoor verandert de koers niet. Daar ging het bij het onderzoek bij het OM ook niet over." Boom van het Jaar Kap troeteleik op A58 mogelijk van de baan Nieuwsmedia »P7,8&9 ImtillllHIÊHIlil High f ive van de koning 1 tkkkkkkkkkl ZEELAND 4 FOTO PATRICK VAN KATWIJK/ANP Justitie is onthoofd Hoofdofficier van justitie Char les van der Voort (59), één van de grote aanjagers van de strijd tegen de georganiseerde mis daad, vertrekt bij het parket Zeeland-West-Brabant. In zijn kielzog stappen ook twee an dere leidinggevenden op. Hessel de Ree René van der Lee Breda »P3 woensdag 17 oktober 2018 Minder zon en geleidelijk minder warm. pzc.nl Ook voor het laatste tn) regionale nieuws 20°C Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Een heerlijk dagje ontspannen in de sauna Bijlage vandaag in deze krant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1