Oude waterleiding knelpunt bij aanleg Hof Vlugtenburg i 6 Supermarkt Vrouwenpolder mikt op stek N57 DeVierlinden wint trofee van ondernemers SNUFFELMARKT MIDDELBURG De supermarkt zit nu nog aan de Fort Den Haakweg, middenin het dorp, maar heeft daar te weinig ruimte. Dat werd enkele jaren gele den al duidelijk toen het bedrijf zeecontainers gebruikte voor de opslag van goederen. Ter plaatse uitbreiden lukt niet. Daar komt ook bij dat het bedrijf heel graag wil uit breiden om een nieuwe winkelfor mule toe te kunnen passen. Als dat niet kan, komt het voortbestaan van het bedrijf in gevaar, meent de supermarkt. Samen met de gemeente is Plus op zoek gegaan naar mogelijkheden om elders in of rond Vrouwenpol der een nieuwe supermarkt neer te zetten. Want het huidige pand is niet alleen te klein, maar door de herinrichting van de Dorpsdijk is het bedrijf ook minder makkelijk te vinden en te bereiken. In eerste instantie wilde de eige naar naar het gebied bij de skate- baan verhuizen. Maar dat stuitte op bezwaren van de commissie Ruim telijke Kwaliteit van de gemeente. Die vond dat de plannen van de on- dernemer niet pasten bij dat gebied. Vervolgens kwam het perceel op de hoek van de Noorddijk en de N57 in beeld, tegenover de woningen aan de Augustinushof. Volgens het da gelijks bestuur van de gemeente kan tot nu toe iedereen zich vinden in een verhuizing van de super markt naar die plek aan de rand van Vrouwenpolder. De gemeente wil meewerken aan de verhuizing omdat het vindt dat het bedrijf belangrijk is voor Vrou wenpolder. Het zorgt er mede voor dat de leefbaarheid op peil blijft. De supermarkt haalt een belangrijk deel van zijn omzet binnen dankzij de toeristen die in en om Vrouwen polder verblijven. De inwoners pro fiteren ook van de supermarkt. Zij hoeven niet in de auto te stappen om elders op Walcheren hun bood schappen te doen. Ook de provincie kan zich vinden in een verhuizing van het bedrijf. De gemeenteraad van Veere moet nog wel akkoord gaan met die plannen. Het gebied waar de super markt zich wil vestigen heeft na melijk een agrarische bestemming. Dat moet veranderd worden en daar gaat de gemeenteraad over. Het is nog niet bekend wanneer de supermarkt daadwerkelijk kan be ginnen met bouwen. De plannen voor de nieuwbouw moeten nog helemaal worden uitgewerkt. Net als de plannen voor een parkeerter rein en de aan- en afvoerwegen naar de supermarkt. GOES Eeterij-spelerij De Vierlin- den heeft de OCG-Trofee 2018 ge wonnen. Burgemeester Margo Mulder en gedeputeerde Jo-Annes de Bat hebben de prijs van Onder nemers Contact Goes (OCG) vrij dagavond uitgereikt. De leden van OCG nomineerden dit jaar drie bedrijven. Naast De Vierlinden waren dat Conniption ICT en JobManiac. Een jury koos uit de drie kandidaten een winnaar. De voorzitter van de jury, gede puteerde Jo-Annes De Bat, wees er bij de uitreiking op dat De Vierlin den een begrip is in Goes. „Zij heb ben goed ingespeeld op maatschap pelijke ontwikkelingen." Zaterdag a.s. 20 oktober De waterleiding loopt precies on der een nog aan te leggen deel van een geluidswal door. „Zonder ge luidswal kunnen er geen huizen op het perceel worden gebouwd, omdat verkeerslawaai van de A58 het woongenot in de weg staat", verklaart algemeen directeur Martin Dekker van Vastgoedont wikkeling VG-D. De oude leiding kan nog decennia mee, maar door de druk van een aarden wal zou de transportleiding kunnen bezwij ken. Samen met waterexploitant Evides en de gemeente Vlissingen hoopt Dekker voor het eind van het jaar een oplossing te vinden. Hof Vlugtenburg zou vorig jaar al zijn aangelegd, verwachtte de pro jectontwikkelaar drie jaar gele den. Het idee voor een buiten plaats, waar ook de prachtig opge knapte boerenhoeve aan de Schroeweg bij hoort, staat nog steeds overeind: een laantje met negen woningen en - achter de te verrijzen geluidswal - een groot herenhuis. Dat herenhuis kan een kasteeltje met een praktijkruimte zijn, maar ook een appartemen tencomplex met een bescheiden aantal luxe woningen. Dekker: „De geluidswal was niet de enige reden dat de plannen voor Hof Vlugtenburg achterbleven op schema. We waren al van plan duurzame, energiezuinige wo ningen te bouwen, maar wilden nog wel gas voor het koken en een open haard. De te verwachten ontwikkelingen nopen ons er toe toch gasloze huizen te bouwen." De verkoop van de, gedeeltelijk nieuw ontworpen, woningen in Hof Vlugtenburg begint volgend voorjaar. IN DE REGIO Vogels in de Arne Lezing Alain Verheij Activiteiten in het muZEEum MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE dinsdag 16 oktober 2018 WA Plus zoekt ander plekje in het dorp De Plus Supermarkt van Vrou wenpolder kan mogelijk verhui zen naar een nieuwe stek op de hoek van de Noorddijk en de N57. Dat blijkt uit een voorstel van het dagelijks bestuur van de gemeente Veere. Emile Calon Vrouwenpolder De Plus op zijn huidige stek in Vrouwenpolder, foto dirk-jan gjeltema Op de markt, toegang GRATIS, van 09.00- 17.00 UUR. INFO: 0118-62 47 36 SCHETSMARKTEN@ZEELANDNET.NL Een oude waterleiding verhin dert al twee jaar de aanleg van buitenplaats Hof Vlugtenburg aan de rand van Oost-Souburg langs snelweg A58. René Hoonhorst Oost-Souburg ARNEMUIDEN Vogelvereniging Zanglust houdt van donderdag tot en met zaterdag haar 33ste Internationale Vogeltentoonstel ling in 'de Arne'. Aan deze tentoon stelling doen inzen ders mee uit Zee land, Noord-Bra bant en Zuid-Hol land. In de wed strijdklasse doen meer dan 1000 vogels mee, onder andere kanaries, parkieten, tropi sche- en Europese vogels. De officiële opening is donder dag om 19.30 uur. MIDDELBURG Theoloog en schrij ver Alain Verheij spreekt donderdag in de Doopsgezinde kerk (Lange Noord straat) over zijn boek 'God en ik.' Het boek beschrijft de omzwervingen van Verheij door kerken en bijbel. Hij analyseert onze tijd en ziet hoe de christelijke verhalen iets te zeggen heb ben over de wereld van nu. Aan de hand van de oude verhalen werpt zijn boek licht op he dendaagse levens vragen. De lezing begint om 19.30 uur. VLISSINGEN Tijdens de herfst vakantie kan ieder een tot 18 jaar met een toegangs kaartje voor het MuZEEum gratis een vriend of vrien din meenemen om samen het Mu ZEEum te ontdek ken en de speur tocht van Frans Naerebout te doen. Ook de kazematten zijn te bezoeken. Op website www. muzeeum.nl staat een overzicht van de activiteiten. DRUIVENPLUK GRIJPSKERKE De wijngaard van Imar Berdik is gisteren ontdaan van de druiven. Vrienden en familieleden kwamen massaal helpen om de pinot noir te oogsten. De inwoner van Grijpskerke verwacht dat hij een heel mooie rode wijn kan maken van zijn druiven. Hij is hobby-wijnbouwer, maar begint er wel aan te denken om zijn wijn bij streekwinkels te koop aan te bieden. „Dankzij de geweldige zomer hebben we een fantastische oogst." Hij verwacht dat hij in de loop van vol gend jaar 'een heerlijke jonge wijn heeft'. Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00-16.30 uur: Soos voor se nioren met o.a. biljarten, kaar ten en koersballen GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmerdor, 13.30- 17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; 18.30- 19.30 uur: Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur: Middag voor sociaal contact, waar gehandwerkt wordt MIDDELBURG Zeeuws Archief, 09.00-17.00 uur: Expositie 'de 9 levens van kaartmaker Cornelis Goliath'; Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor senioren (50+); Cinema Middelburg, vanaf 13.00 uur: Vertoning 'De grote boze vos' en 'Beestenboel'; OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6,11.00-13.00 en 14.00-16.00 uur: Workshop Margot van Dam 'Kunst- en vliegwerk'; 14.00-15.30 uur: Herfstwandeling door De Manteling; Vroonweg, 14.00 uur: Excursie Staatsbosbheer door Eendenkooi Slikkebosch OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; 10.15-11.45 uur: Spel- en sportmorgen voor 55+'ers VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Handwerkcafé VLISSINGEN WVO-zorg, 09.00-19.00 uur: Expositie Leen van Dixhoorn 'Een interpretatie van The Big Bang'; Bellamypark 151,19.00-21.00 uur: Mantelzorgcafé.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38