g-3 Greenpeace op glad ijs Goes startplaats voor Walk for Freedom Betaalde liefde Vrouw negeert stopteken en ramt politieauto's 2 CADZAND-BAD DE BLANKE TOP Commentaar Greenpeace heeft een lange adem. De milieuorganisatie zit al sinds 2006 met een kater. Toen besloot Nederland de kerncentrale Borssele nog twintig jaar langer open te houden, tot 2033. Greenpeace stapte naar een internatio nale commissie die klachten behandelt over gebrek aan in spraak. Nu krijgt de milieuorganisatie eindelijk gelijk. Green peace vindt dit aanleiding genoeg om de kerncentrale meteen te sluiten. Daarmee gaat de milieuclub voorbij aan het gewicht van de uitspraak. De klachtencommissie doet slechts aanbeve lingen voor de toekomst. Met het bepleiten van een betere inspraak over Borssele be geeft Greenpeace zich op glad ijs. Want nu er maar geen harde praktische besluiten worden genomen om de C02-uitstoot terug te dringen, rijst de vraag of kerncentrales een goede tus senoplossing zijn op weg naar duurzame energieopwekking. Wat zou Nederland kiezen? Overal windmolens en zonnepar- ken en een drastische gedragsverandering, of een paar nieuwe kerncentrales? De Zeeuwse bevolking, met een kerncentrale en een afvalopslag in de achtertuin, is in elk geval mild over kernenergie. Greenpeace kan zich beter helemaal richten op de ongemakkelijke boodschap over de bescherming van het kli maat. Veel politici durven het niet te zeggen: de rem op het energiegebruik van de industrie, minder vliegen, minder autorij den, de thermostaat omlaag en minder vlees eten. Op die ma nier is Greenpeace veel groener dan met een achterhaald pro test. Zijn kerncentrales een goede tussenoplossing op weg naar duurzame energieopwekking? Goes is een van de veertien Neder landse steden waar op zaterdag 20 oktober de Walk for Freedom wordt gehouden. Wereldwijd komen duizenden mensen bijeen voor een campagne tegen de mensenhandel en uitbui ting. De Walk for Freedom wordt ge organiseerd door A21, een interna tionale anti-mensenhandel organi satie. Het doel van de loop is om het publiek bewust te maken van de miljoenen mannen, vrouwen en kinderen die nog altijd gevangen zitten in slavernij. A21 wil zorgen dat zij hun vrijheid terugkrijgen. De Walk for Freedom is te her kennen aan deelnemers die in zwarte kleding in enkele colonne achter elkaar lopen. In Zeeland is de Walk for Freedom alleen in Goes. De tocht begint om 13.00 uur op het parkeerterrein van de Praxis aan de Albert Joachimikade. „We zijn ervan overtuigd dat wanneer we dit samen doen, wanneer we blijven We zijn ervan overtuigd dat we slavernij afgeschaft kunnen zien worden in onze generatie opkomen in kracht, aantallen en moed, we slavernij afgeschaft kun nen zien worden in onze genera tie", zegt Christine Caine, opricht ster van de van oorsprong Australi sche organisatie A21. ALMANAK U kent ze vast wel; van die vrou wen die werken in de dienstver lening. Vaak is wat zij doen niet meer dan een vorm van betaalde liefde. Dat geldt ook voor die Buttingse. Na een late carrière switch zet zij haar klanten sinds kort regelmatig een kopje cap puccino of latte macchiato voor. En dat wordt gewaardeerd. „Met liefde gemaakt, zie ik", sprak een klant laatst zijn bewondering uit over het cafeïne-kunstwerk. Niet zelden levert het ook extra geld op, in de vorm van een fooi. „Dat is voor de liefde", gaf die zelfde klant er als uitleg bij. We zeiden het al: Betaalde liefde! Finaal overleg Muziekschool Pompoenenactie grootsucces KAMPERLAND Kwijlen bij dure supercars Een van de duurste woonplekken aan de kust verrijst in Cadzand-Bad. Daar wordt gebouwd aan twee complexen met elk 17 appartementen. Voor een penthouse van 251 vierkante meter moet ruim 5,2 miljoen euro worden neergeteld, ofwel 20.837 euro per vierkante meter. Exclusief 21 procent btw. Duizelingwekkende bedragen, vindt ook Valentijn Le- mahieu van make laarskantoor Ver- hage-Lemahieu, dat de verkoop doet. „Maar dit is een jamais vu, zeker in Zeeland. We hebben vooraf grondig onder zoek gedaan. Aan de Nederlandse en Vlaamse kust hebben we niets vergelijkbaars gevonden." Blanke Top - The Residences, zo is het project van de Vlaamse ont wikkelaar en bouwondernemer Versluys Groep gedoopt. De ap- partementenblokken, 'Vlaande ren' en 'Zeeland' geheten, komen naast hotel De Blanke Top, dat momenteel compleet wordt ver nieuwd. De appartementen, in vijf lagen, worden vanaf de zomer van 2019 opgeleverd. De ruwbouw is vrijwel gereed. Alles aan het project is de over treffende trap, zegt Lemahieu. Dat geldt voor de materialen, de grote balkons en terrassen en het afwer kingsniveau, maar vooral voor de ligging: boven op de duinen met vrij zicht op zowel zee als achter land. Ondergronds is plaats voor in totaal 120 auto's. Absolute top Verder kunnen de toekomstige be woners gebruikmaken van de diensten van het - ondergronds verbonden - hotel en onbeperkt het wellnesscentrum benutten. „Hotel De Blanke Top wordt in mijn ogen de absolute top en kan meedraaien op Europees niveau", zegt Lemahieu. Alle luxe heeft wel een forse prijs. De goedkoopste apparte menten kosten 1,9 miljoen. „Maar als het plaatje klopt, is er blijkbaar een categorie kopers die daarvoor We hebben zelfs mensen die er twee kopen om er één grote van te maken te vinden zijn." Dat blijkt uit de cijfers: veertien appartementen zijn al definitief verkocht, waaronder twee van de vier penthouses. Op nog eens drie zit een optie. „En wat opvallend is: de mooiste - en dus de duurste - appartementen gaan het snelst. We hebben zelfs mensen die er twee kopen om er één grote van te maken." Een deel was al weg voordat de bouw begon. De kopers zijn 'heel divers', zegt Lemahieu. „Daar kan ik niet al te veel over zeggen, maar het volgt de algemene trend in de regio dat het merendeel bestaat uit Vlamingen. Verder hebben we ook wat Nederlandse kopers. Daar naast moet u, wat het publiek be treft, internationaal denken." Agenten zagen de vrouw rond 03.25 uur rijden op de Zuidwal in Arnemuiden en gaven een stopte ken voor controle. De bestuurster negeerde dit waarna de politie de achtervolging inzette richting Wolphaarsdijk. De vrouw ging hierop steeds sneller rijden. Pas op de Koren bloem zette ze de auto stil om ver volgens achteruit te rijden en de politiewagen te rammen. Daarna reed ze via de Van Cittersweg weer verder. Meerdere politiewagens werden daarna opgeroepen om de be stuurster tot stoppen te manen. Op de Muidenweg in Wolphaartsdijk zette de politie een auto zo neer om de doorgang voor de bestuur ster te belemmeren. Vervolgens reed de vrouw weer naar achter en ramde opnieuw een politieauto. Even verderop lukte het dan ein delijk om de automobiliste te la ten stoppen en haar aan te houden. Ze wordt inmiddels gehoord. dinsdag 16 oktober 2018 Theo Giele Goes -Christine Caine, oprichtster A21 Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De Zeeuwse Muziek school overlegt nog eens met vertegenwoordigers van de gemeenten Vlissin- gen en Sluis over de bij drage om uit te treden. Gedeputeerde Staten gaven de drie partijen nog eens zes weken de tijd - tot 28 november - om tot overeenstemming te komen. Sluis en Vlissingen liggen met de Muziek school overhoop over de te betalen bijdrage om uit de gemeenschappelijke regeling te stappen. Als het aan GS ligt, sluiten de twee gemeenten zich weer aan bij de Muziek school. De Vlissingse wet houder Rens Reijnierse meldde eerder dat dat 'onbespreekbaar' is. BIGGEKERKE De pompoenenactie van René Dingemanse van bioboerderij Zeeuws Hof was een groot succes. In één dag tijd verkocht de bioboer al zijn 'pukkel pompoenen' met een ver koopdag aan huis, in Big- gekerke. Om 9.00 uur stond Paskal Jakobsen al aan de deur, die de pom poenen - hij nam zo'n 100 kilo af - tot soep ging ver werken in zijn nieuwe restaurant. De zes ton pompoenen, afgekeurd voor de supermarkt van wege vlekjes op de schil, ging schoon op. Dinge manse overweegt elk jaar een pompoenfeestdag te organiseren waar de pompoenen weggaan voor een klein prijsje. Liefhebbers van mooie en dure auto's kunnen zondag hun hart ophalen in Kamperland. Hotel De Kamperduinen dient dan als pleisterplaats voor zo'n 150 supercars. De auto's maken deel uit van de Runball Rally die zondag door België en Nederland trekt. Tussen 13.00 en 15.00 uur zijn de onder meer Ferrari's en Lamborghini's te be wonderen rondom het hotel op Noord-Beve land. De route van de Runball Rally leidt van Lembeke via Terneuzen en Kamperland naar Sluis, Knokke-Heist weer terug naar Lembeke. Dure flats Rolf Bosboom Cadzand-Bad -Valentijn Lemahieu, makelaar Een 58-jarige automobiliste uit Arnemuiden is gisterochtend aangehouden, omdat zij een stopteken negeerde, geen rijbe wijs had en ook nog enkele poli tieauto's ramde. Maurice Steketee Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34