Wonen in Cadzand-Bad: het kan voor Bedrijven gaan strijken met dividendmiljarden A JA Winstbelasting wordt lager dan in omringende landen Historische zege volleybalsters op WK Lunchen tussen de middag Bij hotel De Blanke Top in Cadzand-Bad worden appartementen met ongekende, duizelingwekkende prijzen gebouwd. De penthouses kosten ruim 5,2 miljoen euro. Dat komt neer op bijna 21.000 euro per vierkante meter. Belangstelling is er genoeg: 14 van de 34 appartementen zijn al verkocht. zeeland2 ARTISTIMPRESSION/VERSLUYS GRC In het regeerakkoord was al afgesproken dat het vpb-tarief zou dalen van 25 naar 21 procent. Dat wordt nu 20,5 procent, al blijft het 25 procentstarief een jaar langer gehandhaafd. Het lagere tarief voor win sten tot 200.000 euro, waar het midden- en kleinbedrijf relatief het meest van pro fiteert, gaat al wel vanaf volgend jaar stapsgewijs van 20 naar 15 in plaats van de al geplande 16 procent. De extra lastenverlichting is mogelijk doordat het kabinet definitief heeft beslo ten af te zien van de afschaffing van de di videndbelasting. De 1,9 miljard euro die daarmee was gemoeid komt in zijn geheel ten goede aan het bedrijfsleven en is vol gens minister-president Mark Rutte be doeld om het investerings- en vestigings klimaat te versterken. Hij verwacht hiervoor meer handen op elkaar te krijgen dan voor de omstreden dividendmaatregel. Daarvan werd de ef fectiviteit van meet af aan betwist. „We hebben gezocht naar een goed pakket voor het bedrijfsleven dat meer draagvlak heeft", aldus Rutte. Volgens staatssecreta- We hebben gezocht naar een goed pakket voor het bedrijfsleven met meer draagvlak ris Menno Snel van Financiën zorgt het nieuwe plan bovendien voor meer groei. „Het is een alternatief waar we goed mee voor de dag kunnen komen, al zullen er ook mensen zijn die ook dit een slecht pakket vinden", aldus Snel. Kennismigranten Het kabinet komt daarnaast ook bedrijven tegemoet die veel kennismigranten in dienst hebben, zoals ASML, NXP en Phi lips. Hoogopgeleide en goedbetaalde bui tenlanders die hier komen werken, heb ben nu nog acht jaar lang recht op de zo geheten expatregeling, waardoor zij 30 procent van hun salaris belastingvrij uit gekeerd kunnen krijgen. Het kabinet wil deze regeling nog steeds verkorten van acht naar vijf jaar, maar biedt de groep mensen voor wie dit recht daardoor al in 2019 of 2020 stopt, een handreiking: zij profiteren er nog twee jaar extra van. P4 Celeste Plak en Anne Buijs trots na triomf tegen VS P2? Nieuwsmedia Genieten is vaak ver te zoeken 5,2 miljoen Zowel grote als kleine bedrijven profi teren van het behoud van de dividend belasting. De winstbelasting (vpb) gaat verder omlaag, waarmee Neder land een van de laagste tarieven in Noordwest-Europa houdt. Laurens Kok Den Haag —Premier Mark Rutte dinsdag 16 oktober 2018 Opnieuw erg warm. De zon schijnt 23°C uitbundig. pzc.nl Ook voor het laatste tn) regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 »P3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1