NYNKE DE JONG Minister: Nederland voert cyberoorlog met de Russen BOEK NU! c 088 io 30 800 effeweg.nl ALLEEN bij Effeweg.nl! 6 ;v Supervoordelige busreizen! m Column L eidsche Rijn, de Utrechtse Vinexwijk, bestaat twintig jaar. En daar was veel aan dacht voor. De koningin kwam langs op het feestje, en kranten en tijdschriften besteedden veel aan dacht aan het megaproject uit de koker van stedenbouwkundige Riek Bakker. Is de Utrechtse satel lietstad een succes? Volkskrant haar licht schijnen over de wijk. Allerhande Leidsche Rijners kwamen aan het woord, die altijd hadden gedacht nóóit in de wijk te gaan wonen. Leidsche Rijn, dat was die uni forme kliek op kilome ters afstand van het brui sende centrum. De gezel lige kroegen moet je er in je eigen garage stichten. Daar wilden ze alle maal niet wonen, maar nu wonen ze er allemaal wel. En blijkt het er best fijn. Al kun je er overdag een kanon afschieten, want dan is iedereen elders aan het werk. Zo dachten mijn vrien den en ik ook allemaal, jaren gele den. En nu trekken er steeds meer richting de Vinex. Staan we te kwijlen bij de foto's van vrienden van vrienden die er een vrij staande woning aan het water hebben. Nu wil iedereen naar Leidsche Rijn. Maar komt dat door het nieuwe winkelcentrum? Het Maximapark? Welnee. Dat is alle maal mooi, maar niet de reden. Men wil er wonen, omdat er in het oude Utrecht amper betaalbare woningen zijn. Men wil niet per se naar Leidsche Rijn, men wil gewoon een betaalbaar huis. En dat wordt in Leidsche Rijn ook steeds lastiger. Ook wij liepen er met onze aankoopmake laar rond. Bekeken verschillende huizen. Om steeds teleurgesteld te worden, omdat er altijd wel ie mand to procent boven de vraag prijs bood. Vrienden die er wél op tijd een huis kochten, kunnen het nu bijna voor het dubbele verkopen. Maar waar moeten ze vervolgens naar toe? Zoals een vriendin zei: „Ik zou mijn eigen huis nu niet meer kun nen kopen." Ik gun Leidsche Rijn haar popu lariteit, maar ik gun het ook een gemêleerde samenleving. Een stad is gebaat bij verschillende mensen, met verschillende interesses, rit mes, opleidingsniveaus en achter gronden. Hopelijk wordt Leidsche Rijn niet helemaal zo'n uniform bakfietsenreservaat vol jonge ge zinnen van hoogopgeleide twee verdieners. Want een moderne stad als Utrecht heeft ook andere types nodig. ledereen wil er wonen, omdat er in het oude Utrecht amper betaalbare huizen zijn Tot nu toe had geen enkel lid van de Nederlandse regering het woord cyberoorlog ooit in de mond genomen. In de persconfe rentie waarin de hackaanval die vier Russische spionnen in april uitvoerden bij het OPCW in Den Haag, sprak Bijleveld begin okto ber zelf nog van 'ondermijnende cyberoperaties' van de kant van de Russen. Om de digitale oorlog met de Russen goed te kunnen voeren, investeert het ministerie van De fensie extra in haar cybercom mando. Bijleveld heeft de Navo aangeboden om die Nederlandse 'cybersoldaten' ook in internatio naal verband in te zetten. Daar wordt 'actief naar gekeken. „Ook om te kijken hoe we zelf offensief dingen kunnen doen als het no dig is", gaf ze aan. De Militaire In lichtingen en Veiligheidsdienst MIVD waarschuwt al jaren voor Russische cyberspionage. „Het is echt gevaarlijk wat er gebeurt", zei Bijleveld gisteren. „Het beïn vloeden van verkiezingen, het beïnvloeden van allerlei dingen. Van die naïviteit moeten we in Nederland echt af." Dat laatste was volgens haar een belangrijke reden om de actie van de Russen bij de OPCW naar buiten te brengen. De vier die werden betrapt, probeerden op dat moment in te breken op het t Nederland moet minder naïef zijn, vindt Ank Bijleveld wifi-netwerk van de organisatie die zich inzet tegen de versprei ding van chemische wapens. Het OPCW was op dat moment bezig met onderzoek naar een gifgas aanval van het door Rusland ge steunde regime in Syrië en naar de vergiftiging van de Russische oud-spion Skripal in Engeland. In de laptop van een van de spi onnen werd ook informatie ge vonden waaruit bleek dat de Rus sen zeer geïnteresseerd waren naar het internationale onder zoek naar de MHi7-ramp. Inclusief treinritten Glacier Express, Tasch - Zermatt en Mont Blanc Express GEEN AANBETALING! Hotel Good Night Inn 3* 459,- 469,- maandag 15 oktober 2018 GO @Nynke eidsche Ri n Afgelopen weekend liet ook de Nederland is in een cyberoor log verwikkeld met Rusland. Die opvallende uitspraak deed minister Ank Bijleveld (CDA) van Defensie gisterochtend in het televisieprogramma WNL op zondag. Chris van Mersbergen Den Haag Reisbeoordeling Zeer goed! 428 beoordelingen Accommodatiebeoordeling 8,3! Deze spectaculaire reis brengt u naar de hoogste toppen van Europa, op een heel bijzonder manier. Er zijn namelijk maar liefst drie treinreizen inbegrepen! Een unieke manier om het Zwitserse Alpenlandschap te ontdekken is per panoramatrein van de Mont Blanc Express. U rijdt door een ruig alpenland schap en krijgt een grandioos uitzicht op de gletsjer van de Mont Blanc, de hoogste berg van Europa. De Glacier Express behoort tot één van de mooiste treinreizen ter wereld INBEGREPEN met spectaculaire uitzichten op besneeuwde bergen en dalen. We brengen een bezoek aan de stad Montreux, de reusachtige Aletschgletsjer en Zermatt met de imposante berg Matterhorn. Deze eeuwige besneeuwde berg beklimmen we per trein. Geniet van deze busreis naar Zwitserland met de meest fantastische uitzichten die u nooit meer zult vergeten! 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijtbuffet 7 maal diner Stadsrondrit Brig met de Simplon Express Treinrit Glacier Express (Brig - Disentis v.v.) in de panoramawagon met lunchpakket Treintje van Tasch naar Zermatt v.v. Treinrit Mont Blanc Express (Martigny - Le Chatelard) Begeleiding door chauffeur/reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar In het centrum van Brig bevindt zich het rustig gelegen hotel Good Night Inn. Het hotel beschikt over een restaurant, bar, kiosk, kapsalon en een lift. De moderne kamers zijn voorzien van douche of bad, toilet en föhn, televisie, telefoon en kluisje. VERTREKDATA EN PRIJZEN 7 dec469,- 14 dec 4 jan 11, 18 jan499,- 25 jan€519,- 1, 8 feb529'" 16, 23 feb549'" 2 8 15, 22, 29 mrt529,- 3 apr499,- 8, 1 3 apr529,- 18, 27 apr549,- Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6