tl Putdeksels hinderen agenten bij spoedgeval Bergbeklimmers omgekomen bij aardverschuiving in Himalaya 5 Meer burgemeesters bedreigd Dit geeft de burger moed. Of de burgemeester, in dit geval Onbekend is uit welke hoek de dreiging tegen de burgemeester komt. Er werd gewezen naar de Hells Angels. Wienen sloot het Haarlemse clubhuis en zei dat de motorbende niet meer welkom is in de stad. Maar de Hells Angels namen via hun advocaat Chrissy Stroobach afstand van die sugges tie. Ze zeggen heropening van hun clubhuis slechts te willen afdwin gen via de rechter. Het Openbaar Ministerie en po litie doen geen mededelingen over het dreigingsbeeld tegen Wienen. Zelfs de burgemeester zelf zegt niet te weten waarom hij zijn huis moest verlaten. De meesten den ken dat de dreiging uit criminele hoek komt. De CDA-burgemees- ter heeft openlijk de strijd aange bonden met de misdaad in zijn stad. Oud-burgemeester van Haarlem Bernt Schneiders, die zelf zijn auto in vlammen op zag gaan, denkt dat de toegenomen dreiging tegen burgemeesters te maken heeft met de nieuwe manier waarop de over heid de criminaliteit bestrijdt. Va ker dan vroeger worden criminele organisaties bestuursrechtelijk aangepakt. „Burgemeesters lopen tegenwoordig voorop bij het slui ten van hennepkwekerijen, terwijl het in feite niet hun taak is." Volgens Schneiders is de burge meester sluipenderwijs steeds meer op het terrein gekomen van justitie en zijn daarmee de ver houdingen uit het lood geslagen. „Ik denk dat de burgemeester in de strijd tegen de misdaad een stap terug moet doen. Justitie moet gewoon weer het werk doen." Applaus Op de Grote Markt in Haarlem klinkt minutenlang applaus als plotseling de deur openzwaait en burgemeester Jos Wienen onver wachts zelf naar buiten treedt. „Ik ben liever een opduikende burge meester dan een onderduikende burgemeester", roept Wienen. Daarna bedankt hij alle Haarlem mers die voor hem zijn gekomen. „Dit geeft de burger moed. Of de burgemeester, in dit geval." INCIDENTEN BERGEN OP ZOOM Vandalen hebben zaterdagnacht levensge vaarlijke taferelen veroorzaakt in Bergen op Zoom. Ze zetten putdek sels omhoog, waardoor agenten die op weg waren naar een persoon die gereanimeerd moest worden, niet verder konden rijden. De agenten waren aan het werk in het centrum van Bergen op Zoom. Direct na de melding van de medische noodsituatie stapten zij in hun dienstvoertuig om met spoed naar het opgegeven adres te rijden en daar hulp te verlenen. „Helaas was er iemand zo stoer geweest om de putdeksels omhoog te zetten, wat wij met spoed in het donker niet hebben gezien", aldus de politieagentenop hun facebook- pagina. „Met als gevolg dat ons dienstvoertuig behoorlijke schade opliep en wij onze weg niet meer konden vervolgen." Collega's van de agenten die in de buurt waren, schoten te hulp. Zij konden wel di rect naar het adres van de patiënt gaan om te beginnen met de reani matie. „De volgende keer hebben wij mogelijk minder geluk." De politie doet een oproep aan de 'grappenmakers' die verantwoor delijk zijn voor de omhoog gezette putdeksels. „Wees ook zo stoer om jezelf te melden op het politiebu reau." KATHMANDU Negen bergbe klimmers zijn afgelopen week einde in de Himalaya om het leven gekomen als gevolg van een aard verschuiving die hun kampement heeft bedolven. De bergbeklimmers wachtten op circa 3500 hoogte op beter weer om verder omhoog te trekken. Tij dens een sneeuwstorm ontstond de noodlottige aardverschuiving. Het kampement van de klim mers stond ten zuiden van de bijna 7200 meter hoge berg Gurja in Nepal. De organisator van de tocht heeft tegen de krant The Hi- malayan gezegd dat het om vijf Zuid-Koreanen en vier Nepalezen TT- gaat. Zuid-Koreaanse media mel den dat de lichamen inmiddels zijn gevonden. Onder de slachtof fers is de ervaren Zuid-Koreaanse klimmer en leider van het klim- team Kin Chang-ho. Door het slechte weer op de berg waren reddingshelikopters zater dagochtend niet in staat te landen, zegt de politie. De kans dat het weer beter wordt, is klein. Een team van agenten was giste ren te voet onderweg naar het kamp, dat zeker een dag lopen ver wijderd ligt van het dichtstbij zijnde dorp. De politie zal de plek des onheils op zijn vroegst van morgen bereiken. maandag 15 oktober 2018 GO Haarlemmers betuigen op de Grote Markt hun steun aan bur gemeester Jos Wienen. FOTO ANP HAARLEM STAAT ACHTER -Jos Wienen, burgemeester Kijk op de site bij /video Burgemeester Jos Wienen krijgt applaus bij demonstratie in Haarlem. Wienen is lang niet de enige burge meester die maat regelen moest treffen vanwege bedreigingen. Zo kreeg burgemeester Wil Houben van het Zuid-Limburgse Voerendaal begin dit jaar de schrik van zijn leven, toen plots een man met een bi vakmuts de weg op liep en een wapen op hem richtte. Vol gens de politie stond de bedreiging niet op zichzelf, maar maakte het deel uit van een langere reeks 'gezagsonder mijnende incidenten'. Ook burgemeester Frank van der Meij- den van het Bra bantse Laarbeek werd beveiligd, nadat hij werd be dreigd door een 18- jarige Syriër. Van der Meijden had daar voor al te maken met bedreigingen en inti midatie. Zo ontving hij een handge schreven briefje in zijn brievenbus, waarop stond dat de briefschrijver hem 'dringend wilde spre ken'. Uit onderzoek bleek eerder dat een kwart van de burge meesters wordt be dreigd door crimine len. Opvallend is dat er bij het merendeel van de bekende ge vallen werd bedreigd vanwege de komst of plannen voor de komst van een asiel zoekerscentrum. Toch is er volgens het rapport geen sprake van groot schalige geslaagde criminele beïnvloe ding. r^Wy' Het gebied waar de aardver schuiving zich voordeed, fotoafp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5