Naar hartenlust bier proeven i Vierde Week van de Streek j 18 Verbod in Rilland opgeschort Aanleiding voor het verbod op doorgaand vrachtverkeer waren klachten van inwoners. Met name bewoners van de Bathseweg onder vinden hinder van het zware ver keer. Hun zorg is volgens wethou der Jaap Sinke (SGP, verkeer) te recht. Uit tellingen bleek volgens hem dat wekelijks honderden vrachtwagens en tractoren door de bebouwde kom rijden. Geen overleg Maar het verbod -officieel een proef- is bij nader inzien 'iets te ge makkelijk in gang gezet', aldus een woordvoerder van de gemeente. Kort na de invoering bleek al geen overleg te zijn gevoerd met de Klankbordgroep Rilland en boe- renorganisatie ZLTO. Waterschap Scheldestromen diende later een bezwaar in. Reden voor Reimerwaal om het verbod op te schorten en alsnog het door het waterschap gevraagde onderzoek in te stellen naar de gevolgen van de maatregel. Met name de Putkilweg zou door het verbod een stuk drukker wor den. Opmerkelijk is dat de ge meente al jaren geleden conclu deerde dat deze polderweg aan haar taks zat. Aan Kartclub Zeeland, die bij Bath een circuit wilde aanleggen, werd daarom de eis gesteld om de weg voor 1,5 miljoen te laten ver- W Het verbod - officieel een proef- is bij nader inzien 'iets te gemakkelijk in gang gezet' breden. Het betekende de nekslag voor het plan. De verontwaardiging bij de kartclub was ook groot toen in juli bleek dat de gemeente een verbod met nog veel grotere gevol gen voor de Putkilweg kon invoe ren zonder de weg te verbreden. Reimerswaal verwacht dat het onderzoek dit jaar klaar is. Afhan kelijk van de uitkomsten, wordt het verbod alsnog ingevoerd of worden andere maatregelen getroffen om zwaar verkeer uit de woonstraten van Rilland te weren. Zij zijn dan ook ruim in de meer derheid. Toch weten volgens de aanwezige brouwers steeds meer vrouwen het speciaalbier te waar deren. De Thoolse Charlene den Hollander en haar moeder Patricia bijvoorbeeld. Zij zijn met het hele gezin plus aanhang - in het totaal vier dames en drie heren - naar het bierfestival gekomen. „Het was niet mijn idee hoor, ik drink zelden bier", bekent Char lene direct. Toch heeft ze in haar hand een gevuld festivalglas. „Ge woon bier vind ik niet lekker, maar deze kan ik wel waarderen. Lazarus heet 'ie." Lazarus heeft concurrentie van namen als Kris- tonian en Brand Session IPA. De laatste is het geesteskind van amateurbrouwer Jeroen Free uit Bergen op Zoom. Met het goud blonde, laagalcoholische bier won hij vorig jaar voor de tweede keer de Brand Bierbrouwwedstrijd. Een mooie bekroning op ruim 25 jaar thuisbrouwen. Toch vindt Free het ook erg leuk om op bierfestivals te staan. „Zo zie je direct hoe je bier ontvangen wordt." Meulvlietbeheerder Charel Wolvekamp is tevreden met de opkomst voor het evenement dat hij samen met Marlies Draaijer van slijterij 't Wienuus heeft op gezet. „Bij een eerste editie is het altijd afwachten. De animo voor de pre sentaties over bierbrouwen en speciaalbieren viel wat tegen, maar op het ongedwongen proe ven van de tientallen biersoorten zijn gelukkig wel veel mensen af gekomen." IN DE REGIO Kindermiddag Voederpotje voor vogels Wandeling Eendenkooi MIJN DORP, MIJN STAD maandag 15 oktober 2018 BE- THOLEN Kanoën, een potje boerengolf spelen of deelnemen aan de streek productenveiling. Op het eiland Tholen is deze herfstvakantie weer van alles te beleven tijdens de jaarlijkse Week van de Streek. De Week van de Streek is een initiatief van de Stichting Tholen Beter Be kend en Streekmu seum De Meestoot. Zij riepen het evene ment in 2015 in het leven om Tho len beter op de kaart te zetten. Met succes, want de activiteitenweek is er in middels voor de vierde keer. Op het programma staan allerlei gratis en be taalde activiteiten voor jong en oud(er). Veel din gen zijn buiten te doen: een dagje vissen op de Ooster- schelde, struinen door de Scherpenissepolder of ka novaren tussen de eiland jes bij de Oesterdam. Maar ook binnen valt genoeg te beleven. Zo stellen de Thoolse bedrijven RKT en uitgeverij Boekhout/AGF Nederland hun deuren open en kunnen mensen de laatste streekproduc tenveiling van dit seizoen bijwonen. Boeren golf. FOTOLEX DE MEESTER Vrachtauto tóch door het dorp Honderden vrachtauto's en trek kers mogen voorlopig tóch door de bebouwde kom van Rilland blijven rijden. Na verschillende bezwaren is het in juli ingestelde vrachtwagenverbod voorlopig opgeschort. Joeri Wisse Rilland Of je nu naar een pretpark gaat of naar een theatervoorstelling: negen van de tien keer is het bij de dameswc's een drukte van belang, terwijl de heren zo kun nen doorlopen. Bij gemeen schapscentrum Meulvliet in Tholen zijn de rollen zaterdag omgekeerd. Tijdens de eerste editie van het Thools Bierfesti val zijn het vooral mannen die kampen met een volle blaas. Ellen Smaardijk-Jobse Tholen PKSTIVM. Bezoekers tonen speciale bierproefglazen, fotojohan van der heijden GOES Historisch Museum de Bevelanden in Goes houdt woens dag een spannende en creatieve mid dag voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. Van 13.00 tot 14.30 uur en van 15.00 tot 16.30 uur kunnen kinderen een eigen wapenschild ont werpen. Verhalen verteller Caspar Mulders vertelt een verhaal over Robin Hood waarin wa penschilden een grote rol spelen. Deelname kost vijf euro. Aanmelden kan via secretariaat@hmdb ,nl. KAPELLE Het Fruitteeltmu seum in Kapelle houdt woensdag middag een activi teit voor kinderen. De kinderen en hun begeleiders gaan met verschillende materialen een vo- gelvoederpotje maken voor in de tuin of het balkon. De activiteit is van 13.30 tot 16.00 uur. Kosten bedragen 6,50 euro, inclusief materialen en een glaasje appelsap. Begeleiders betalen 4 euro. Aanmelden kan via info@fruit- teeltmuseum.nl. OOSTKAPELLE Staatsbosbeheer houdt morgen een wandeling door Eendenkooi Slikke- bosch bij Oostka- pelle. De wandeling begint om 14.00 uur aan de poorten van de kooi aan de Vroonweg in Oost- kapelle. Kosten zijn vijf euro per per soon. Kinderen be talen de helft. Aan melden is verplicht en kan via www.staatsbosbe- heer.nl/activiteiten. VERBOUWING IS KLAAR &Wk N-<,\ GOES De christelijk gereformeerde Maranathakerk aan de Bergweg in Goes is klaar voor de toekomst. Na maanden van verbouwen is aanstaande zaterdag het eindresultaat te be wonderen tijdens een open huis. Professionals en vrijwilli gers hebben het kerkgebouw vooral aan de binnenkant op geknapt. Een nieuwe galerij zorgt voor extra zitplaatsen en de centrale ontmoetingsruimte en vergaderruimte zijn ver groot. De keuken, toiletten en technische installaties werden vernieuwd, het kenmerkende glas-in-loodraam is gerestau reerd en overal in het gebouw zijn nieuwe kleuren aange bracht. Zondag 21 oktober is voor het eerst een dienst in het vernieuwde kerkgebouw, fotojohan van der heijden GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Erasmuspark, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; vanaf 13.00 uur: Activiteiten voor senioren, waaronder handwerken, bridge, tafelten nis en schilderen; 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 13.45- 14.45 uur: Gratis sporten in de beweegtuin; HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gratis spor ten onder professionele bege leiding; KRABBENDIJKE Restaurant Ter Weel, 14.00 uur: Wandelgroep 'Elke stap telt'; KRUININGEN Reimerswaalhal, overdag: Springkussenfestijn, er is ook Kiddie Kinder-anima- tie aanwezig; Hof Cruninghe, Langeviele 41, 13.30-15.30 uur: Creatieve middag waarbij gehandwerkt kan wor den, o.a. breien en haken; RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 14.00-16.30 uur: Kaarten voor senioren; WAARDE Dorpshuis Meerwaarde, 09.30-10.30 uur: Allevo Lessen 'Yoga-gym voor 55+'; YERSEKE Moerzicht, 13.30-15.00 uur: Open middag Grand Café met wekelijks een leuke activiteit; Moerplein, 19.15 en 20.15 uur: Bewegingsuur voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51