Alle leerlingen Beatrixschool vinden een nieuwe plek 19 GREVELINGEN INFORMATIECENTRUM Aquaria vol waterbeestjes, zonaanbidders op het terras, duikers die in en uit lopen met een grote grijns op hun gezicht. Ruim een jaar na het financiële debacle met het voormalige Inspiratiecentrum staat de grote toren van het huidige informatiecentrum trots aan de Grevelingen. Acht kleine bakjes zijn het. In de één glijdt een zeester over de wand, in de ander dribbelt een here- mietkreeftje. Het is niet veel, maar wel genoeg om bezoekers van het informatiecentrum razend nieuwsgierig te maken naar wat er allemaal onder het wateropper vlak leeft. De real life scenes zijn afkomstig uit de Noordzee bij de Brouwers- dam. „En worden ook weer keurig teruggezet", stelt Digna Mielard gerust. „Duikers hebben ze mee genomen om aan onze bezoekers te tonen. Ze zijn in de Noordzee aan het onderzoeken wat er alle maal leeft op de schelpdierenbank bij de Brouwersdam. Jammer dat het maar één dag is, want dit zou den onze bezoekers altijd wel wil len zien." Mielard werkt in het informatie centrum aan de Grevelingen, dat sinds ruim een jaar wordt bestierd door Staatsbosbeheer. Het gebouw bruist. Het lunchcafé zit vol, er draaien continu films, kinderen rennen op de trappen hoog de to ren in en de 'merchandise-afde- ling' is een winkel geworden die zijn weerga in de omgeving niet kent. „Vanuit Ouddorp en Schouwen- Duiveland komen ze hier cadeaut jes kopen", glundert Margot Gre- vel. Ook Grevel ("geloof het of niet, ik heb in mijn hele loopbaan gewerkt rond de Grevelingen") werkt in het informatiecentrum. „Het is zo veranderd vergeleken met vroeger. Er kan veel meer, dat merken we ook aan onze klanten. Die komen eerst binnen van 'wat is dit voor rare toren met gaten erin?', ze vertrekken met een grote glimlach en komen later weer eens terug. Dat is nog het mooist." Oesterschelpen Alles in het informatiecentrum is bedoeld om mensen de natuur in te trekken. Dus de kinderboeken gaan over dieren, de keuken ge bruikt streekproducten en de wanden van de vergaderzaal zijn beplakt met oesterschelpen. „Die zaal wordt steeds vaker verhuurd", vertelt Mielard. „Aan gemeentes, Rijkwaterstaat, Brunotti. En bin nenkort komt ons zoutwateraqua rium terug. Dat moest worden schoongemaakt nadat de oesters door de warmte waren gaan mel ken." Aan het eind van de middag ke ren de duikers terug. Ze kruipen achter hun laptop om hun ontdek kingen te determineren. En zo zijn de gastvrouwen weer geïnspireerd om hun werkplek nóg een stukje interessanter te maken voor alle bezoekers. De laatste leerlingen van de Be atrixschool in Zierikzee hebben deze week afscheid genomen van hun school. Na de herfstvakantie gaan zij verder op andere scholen. De Beatrixschool, een school voor zeer moeilijk lerende kinderen met een verstandelijke beperking, had bij de start van het schooljaar nog maar zes leerlingen. Dat waren er te weinig om nog open te blijven. Begin september werd het besluit genomen om de school te sluiten. Voor alle kinderen is een oplossing gevonden. Ze worden onderge bracht bij De Sprienke in Goes, de Klimop in Middelburg en De Ark in Middelharnis. Ze gaan daar met bus jes naartoe. Het is spannend voor ze, vertelt Frank van Esch van Stichting De Korre, waar de Beatrixschool on der viel. „Dat is een nieuwe school altijd. Maar iedereen ziet nu wel de voordelen in van nieuwe scholen met meer leerlingen." Volgens Van Esch is de afgelopen weken goed samengewerkt tussen leerkrachten, ouders en kinderen om de Beatrixschool af te sluiten. „Het afscheid was er een waar ie dereen goede herinneringen aan bewaart." maandag 15 oktober 2018 In het informatiecentrum aan de Grevelingen kun je heel dicht bij de onderwaterwereld uit de Noordzee komen, fotosmariekemandemakers Wat leeft er allemaal onder water? Als de duikers weer boven water zijn, gaan de geschoten beelden meteen de laptop in. Wendy Wagenmakers Brouwersdam Wendy Wagenmakers Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50