3T<^1K j 'Kromo' en Weertman inspireren tijdens unieke zwemclinic Positie Van Drongelen in kleedkamer sterker na winst op Duitsers Swift is onverstoorbaar en onverslaanbaar 17 TOP nadert koplopers Het laatste woord „De hele selectie van Jong Oranje was uitgenodigd om in het stadion te komen kijken. Of we dan ook uitgedost met oranje tulpen enzo op ons hoofd zaten? Haha nee, we zaten alle maal gewoon in ons trainings pak. Maar natuurlijk was ik er wel ook als supporter. Deze wedstrijd was wel veel specialer dan normaal voor mij. Ik zag maar liefst drie oud-teamgeno ten debuteren, namelijk Steven Bergwijn, Arnaud Groeneveld en Denzei Dumfries. Vooral het Ik zag maar liefst drie oud-teamgenoten debuteren debuut van Dumfries vond ik heel speciaal. Ik heb een aantal jaar met hem samengespeeld en hij is echt een goede vriend van me geworden." „Nee hoor, daar had ik echt geen last van. Eigenlijk kreeg ik vooral kippenvel om hem daar op het veld te zien staan. Bij de één gaat het nu eenmaal sneller dan bij de ander. Hij deed het overigens echt ontzettend goed, maar ik had ook niet anders ver wacht. Aan mij is het nu om ge woon hard te werken en te ho- pen dat ik ook ooit bij het Ne derlands elftal terechtkom." „Mijn generatie is natuurlijk minder opgegroeid met de sen timenten bij Nederland-Duits land. Toch heb ik er absoluut iets van meegekregen. Met Oranje onder 19 heb ik al eens tegen Duitsland gespeeld. Rond die wedstrijd merkte je al aan alles dat zo'n ontmoeting iets specialer is dan andere. Er werd toch wat meer strijd geleverd dan normaal. We waren dan ook erg blij dat we met 2-1 won nen. Volgende maand speel ik trouwens tegen Duitsland on der 21. Voor mij zit er natuurlijk een extra twist in zulke duels, omdat ik in Hamburg voetbal... Dus ja, alles bij elkaar is Neder land-Duitsland toch wel erg speciaal." „Ik heb het uiteraard vaak ge noeg moeten aanhoren dat Ne derland afgelopen zomer niet naar het WK ging. Ik ben dan natuurlijk ook dubbel zo blij met de 3-0-overwinning. Mijn positie in de kleedkamer is nu natuurlijk een stukje sterker dan voorheen, haha." Honderd zwemmers van De Zeeuwse Kust krijgen les van twee olympisch kampioenen. Tips, trucs en techniekaanwijzin gen krijgen van twee olympische toppers. Wie wil dat nu niet? De zwemmers van De Zeeuwse Kust uit Vlissingen kregen zaterdag de fijne kneepjes van het vak bijge bracht door Ranomi Kromowid- jojo en Ferry Weertman. „Het is niet de bedoeling dat je na deze middag huilend en kapot naar huis gaat", zei 'Kromo' in haar inleidende praatje. En dat was ook zeker niet het geval. In het Vrijburgbad heerste rondom het wedstrijdbad een ontspannen sfeer. Vooral in de eerste helft impo neerde Swift in Nieuwerkerk aan den IJssel. Het tactisch plan klopte, de elf doelpunten brachten de jeug- De ruim honderd DZK-leden gaven beide kampioenen de volle aandacht en de trainers deden in spiratie op voor hun oefeningen. Hoofdtrainer Emmanuel Solé: „Als ik aan sommige zwemmers vraag of ze achteruit de vlinder slag willen zwemmen, verklaren ze me voor gek. Bij Ferry doen ze het wel!" Kromowidjojo (28) won in 2008 in Peking olympisch estafet tegoud op de 4x100 meter vrije slag. In Londen was ze vier jaar later de beste op de 50 en 100 me ter vrije slag. Daarnaast is ze meervoudig wereldkampioene en Europese kampioene. Haar vriend Ferry Weertman (26) pakte in 2016 in Rio de Janeiro de olympische titel en in 2017 werd hij wereldkampioen op de 10 ki lometer in het open water. Ook heeft hij meerdere Europese titels op zijn naam staan. Beide zwemtoppers geven niet vaak clinics. „Als ik er drie per jaar geef, is dat veel. En het is dige thuisploeg nog voor rust (5-11) aan het wankelen. Minstens even trots als op het re sultaat is coach Dennis Plantinga op het feit dat zijn spelers zich niet lieten intimideren door randzaken. „Nieuwerkerk stond al niet in mijn top vijf van sportiefste clubs en dat werd nu nog eens duidelijk waarom", zei Plantinga over het als onverkwikkelijk ervaren gedrag van het thuispubliek en de staf. In de gang naar de kleedkamer tijdens de rust werden Swift-spelers ge provoceerd. Dat zijn ploeg zich niet uniek dat ik deze clinic samen met Ranomi doe", vertelde Weertman. Met de zwemclinic probeerden beiden iets mee te geven aan de enthousiaste Zeeuwse zwem mers. „Ik hoop vooral dat ze een leuke dag hebben. Verder geef ik mee dat ligging en stroomlijn in het water belangrijk is", aldus 'Kromo.' Weertman: „Voor mij staat voorop dat je plezier hebt in het zwemmen. Daarnaast vind ik ontspanning in je slag belangrijk en dat je glijdt door het water." De vrijeslagspecialisten zetten de Vlissingse zwemmers niet al leen aan het werk, maar doken ook het water in om het goede voorbeeld te geven. „Het was leerzaam", zei de veertienjarige Sem Bonte. De één jaar oudere Babet de Voogd vulde aan: „Ra nomi legde haar specialiteiten, de start en onderwaterfase, goed en rustig uit. En Ferry gaf bruik bare tips over de borstcrawltech- niek." liet verleiden om in te gaan op de provocaties zag Plantinga als beves tiging van de groei die zijn equipe doormaakt. Na zes speelrondes laten de Mid delburgse korfballers vooral de cij fers spreken. Swift is de meest sco rende ploeg en heeft de minste te gentreffers. De titel 'Herbstmeis- ter' lonkt. Plantinga begrijpt het positi visme van de buitenwacht, maar na twee tweede plaatsen in de afgelo pen seizoenen stelt hij vooralsnog de doelstelling niet bij: „Tot aan de kerst bekijken we het van wedstrijd tot wedstrijd." Dat neemt niet weg dat hij geniet van de positieve vibe bij Swift. De bredere selectie zorgt voor meer onderlinge 'concurrentie' en dat zweept het niveau op. „Medespe lers trekken zich bijvoorbeeld op aan de ervaring en het tactische in zicht van Naomi Zuidweg." De op het nest teruggekeerde Zuidweg en Dylan Gillissen maken de ploeg standvastiger dan vorig seizoen. „Maar ook Joren Gillissen gaat zich steeds meer als leider profileren." maandag 15 oktober 2018 Drievoudig olympisch - kampioen I Ranomi Kro- 1f 1 1 _r L L - mowidjojo legt i j J/ uit wat de ly jonge DZK- leden tijdens feft J^l declinicmoe- I ten doen. FOTO RUBEN OREEL /jtm Vrijdag was Rick van Dronge len (19) als basisspeler van Jong Oranje met 3-0 te sterk voor Jong Letland. Zaterdag avond zag de bij Hamburger SV spelende Axelaar het grote Oranje met dezelfde cij fers winnen van Duitsland. Bas Dingenouts Amsterdam Waar heb je de wedstrijd ge zien en met wie? Rick van Drongelen Was je stiekem een beetje ja loers op je vriend? A Rick van Drongelen. Is Nederland-Duitsland een speciaal duel voor jou? Ga je nu je ploeggenoten pla gen na de 3-0-overwinning van Oranje? Joram Lawalata Vlissingen Swift doet dit veldkorfbalsei- zoen flink van zich spreken. De overgangsklasser uit Middel burg won zaterdag met 15-20 van titelconcurrent Nieuwer- kerk, waardoor promotie naar de hoofdklasse lonkt. JaapJan Ritsema Nieuwerkerk aan den IJssel De korfballers van TOP Arne- muiden zijn weer dichter bij de koppositie gekomen. Ze wonnen in de hoofdklasse met 14-23 bij Tweemaal Zes, terwijl de koplopers Rohda en DSC tegen elkaar gelijkspeel den. TOP staat nu nog maar één punt achter op beide clubs. Zaterdag speelt TOP thuis tegen DSC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45