Parkoerskennis helpt De Lange Zoutelande de langste adem Zeeuwse rugbyers in andere werelden Zesde plaats Boot na kop- en flopstart De Bruijn èn Dallinga tonen twee gezichten 15 de openingsfase nog al wat proble men. Nadat hij in zijn ritme was gekomen, was er geen houden meer aan en onder luid gejuich van zijn aanwezige fans wist hij de één na de andere tegenstander te ver schalken. Eén van de felste concurrenten was Jeffrey van Kempen uit Oost- Souburg, maar ook hij moest uit eindelijk in de eerste manche als laatste plaats maken. Hetzelfde lot overkwam de Belg Dimitri van der Sanden, in de eerste manche uitge vallen, in de tweede heat. Menno Aussems uit Maastricht zorgde er voor dat het geen geheel Zeeuws podium werd. De Limburger wist in de eindstand nipt Kevin Spruijt uit Axel en Guido Boone uit Oost- Souburg voor te blijven. TimoDhanis In de klassen t25 en 250 cc ging de winst naar onze zuiderburen. In de 250 cc bleek de eerst zeventienja rige Tallon Verhelst uit Lokeren de sterkste. Hij werd daar toe bij elke doorkomst hartstochtelijk aange moedigd door zijn ouders en groot ouders. Timo Dhanis uit Terneu- zen, twee weken eerder één van de smaakmakers in de strandcross van Vlissingen, deed het opnieuw prima en werd met een vierde plaats in de eindstand de beste Zeeuw. De 125 cc werd gewonnen door Marnick Lagrou uit het Belgische Massenhoven. Dailey van de Kette rij uit Vlissingen mocht als derde mee naar het podium. Oemoemenoe wacht na vier wed strijden in de ereklasse nog steeds op de eerste overwinning. Op het kunstgras in Den Bosch was The Dukes zaterdag met 31-12 sterk. Coach Reweti Montgomery had opnieuw te kampen met een groot aantal blessures, waardoor Matthijs van der Werf en de Aus traliër Jordon Magner hun debuut maakten in de ereklasse. In de beginfase ging het nog gelijk op. Toch was het na een kwartier al 12-0 voor de thuisclub. Oemoe menoe kwam via Leroy Kersten terug tot 12-5, maar vlak voor rust vergrootte The Dukes de voor sprong weer: 19-5. Na rust sloeg het noodlot op nieuw toe, toen TeAho Morrice met een blessure naar de kant moest. De Bosschenaren liepen binnen tien minuten uit naar 31-5. Het slotakkoord was nog wel voor Oemoemenoe. Quinten van Dijk rondde een vlotte combinatie af met een prima try en Deniël van der Waal benutte de conversie. Nee, dan Tovaal. Vorig seizoen kampioen geworden in de derde klasse en dit seizoen een treetje hoger nog altijd ongeslagen. Vijf gespeeld, vijf gewonnen. Gisteren werd in en tegen Breda met 7-27 gewonnen. Speler/trainer Brian Hendry makate twee try's, Jordan Paterson en Thomas Griep maak ten de andere try's. Alleen Te Werve doet het op ba sis van bonuspunten net een tik keltje beter dan Tovaal, dat als pro movendus toch maar mooi tweede staat in de tweede klasse. Voor driebander Jean Paul de Bruijn uit Hulst was het een biljartweekeinde met twee ge zichten. Zaterdag won hij in de eredivisie nog op schitterende wijze voor Dallinga.com, een dag later ging hij echter roemloos ten onder. In zijn eerste partij in het dubbelweekeinde in de eredivisie, zaterdag te- gen de Duitser Stefan Galla, was de Hulstenaar nog ongrijp baar. Hij won afgetekend met 27-40 in slechts 17 beurten. Gis teren speelde hij 17 punten bij een in 22 beurten. Jean van Erp was toen al bij de finish. „Tja, Jean had mij vanaf het begin klem. Hij speelde heel goed en liet niks achter voor mij om mee te beginnen", zei De Bruijn. „Ik heb aan het einde van de partij een paar mogelijk heden onbenut gelaten, maar verder gemaakt wat er te maken viel en dat was erg weinig. Jean hield het goed gesloten en scoorde met grote regel- 1 maat. Het was niet an ders. Zaterdag zo goed spelen en nu niks ma ken... Dat gebeurt. De ene dag is de andere niet." Het dubbelweekeinde le verde Dallinga twee gelijke spe len op. Zaterdag werd het 4-4 tegen Bousema Lochem, giste ren volgde eenzelfde gelijkspel, maar dan tegen koploper SIS Schoonmaak. Voor deze ploeg was het het eerste puntverlies. De crosser uit Kamperland pakte kopstart. Enkele ronden kreeg hij het voor elkaar om deze positie vast te houden, maar toen kwam Mike Kras voorbij. In het verdere verloop kwamen er nog twee rij ders langszij bij Boot, onder wie de Deense dagwinnaar Sander Agard-Michielsen. De Zeeuwse KTM rijder finisht als vierde. In de tweede manche ging het voor Boot al in de openingsfase fout. Door een mindere start raakte hij al in de eerste bocht in de problemen. Toen er ook nog een concurrent onderuit ging, kon Boot geen kant meer op en kwatm ook ten val. Als voorlaatste in een veld van 29 rijders begon hij aan een inhaalrace. Het werd een te lastige opgave en verder dan een negende plaats aan het wiel van Jordan Lee van Maaren uit Vlissin gen kwam hij niet. Met deze resultaten werd hij als beste Zeeuw zesde in het dagklas sement. NEELTJE JANS Thijs de Lange uit Katten- dijke was de enige Zeeuw die finishte. Als 24ste passeerde hij de meet op Neeltje Jans. Jarno Mobach uit Phi- lippine en Lars Oreel uit Goes knepen, net als nog 61 anderen, voortijdig in de rem men. nog de Sluitingsprijs Putte-Kapellen. Daarna zit het seizoen van de Metec-renner erop. Over 2018 was hij niet al te zeer te spreken. „Net op de momenten dat ik wilde pieken, had ik pech. Met lekke banden, valpartijen en ziekte. Fysiek ging het goed me, maar mijn re sultaten vielen tegen." nood zag slagen. Er was een finish- foto nodig om hem als winnaar aan te wijzen. „Mijn benen ontploften, maar ik wist: dit is de kans van mijn leven. Gelukkig kon ik op de pedalen blijven staan", jubelde de renner uit Lemele. Voor Schulting was het zijn elfde zege van het jaar. Hij schreef onder meer begin oktober al Zwevezele Koerse op zijn naam. Maar zo'n grote wedstrijd als Tacx Pro Classic won hij nog nooit. En hij gaat dat, zo besefte hij, na zaterdag ook nooit meer doen. De 23-jarige De Lange was best tevre den na 204 kilometer koers. „Ik ben maar een licht mannetje. Eigenlijk is dit dus niet echt een wed strijd voor mij, van wege al die wind", zei hij. „Maar ik heb een mooie dag gehad. Door handighe den en par koerskennis heb ik me toch aardig kunnen red den. Ik wist op welke momen ten ik alert moest zijn." De Lange rijdt morgen uiteindelijk om de dagzege. En drie maal raden wie er het brutaalst koerste en de meeste speldenprik- jes uitdeelde. Na de laatste bocht begon de Belg Jéröme Baugnies als eerste te sprin ten. Uit zijn dode hoek kwam Peter Schulting, die zijn ultieme jump ter- nau wer- maandag 15 oktober 2018 PM De Zeeuwse rugbyers tonen dit seizoen vooralsnog verschil lende gezichten. Oemoeme- moe heeft weinig te vertellen in de ereklasse, terwijl Tovaal de boventoon voert in de tweede klasse. Hans Markusse Vlissingen Joop van den Oudenhoven Sluiskil Motorcrosser Mark Boot kende gisteren een prima begin in een wedstrijd meetellend voor het Open Nederlands Kampi oenschap in de 250 cc, die op het circuit van Axel werd gere den. Herman Heuvink Axel Wielrenner Eloy Raas is zaterdag avond tijdens het NK Wattmeister, dat gehou den werd na de Tacx Pro Classic, ver gekomen. De Goesenaar werd vierde. Piotr Havik greep in Deltapark Neeltje Jans de titel. Het NK werd voor het eerst gehouden. Op indoortrainers namen elf coureurs het tegen elkaar op. Ze moes ten steeds meer watt weg trappen. Zeeuws kampioen op dit onderdeel, Eloy Raas, kon langer blijven trappen dan menig prof. Hij stopte pas na 24 minu ten. Alleen Taco van der Hoorn, Jos van Emden en Piotr Havik gingen lan ger door.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43