Kloetinge mist opnieuw diepgang en scorend vermogen II 13 Met twee treffers beslist Krabbendijke-spits het duel met Yerseke maar slaagde Krabbendijke er ook in om kansen te creëren. Danny Weber zag in de 51ste minuut zijn penalty nog gekeerd worden, maar het was wachten op de gelijkma ker. Die kwam er ook. Elco Jansen snelde nog maar eens langs zijn man, bediende De Putter en die mocht geheel vrijstaand binnen schieten. Toen diezelfde De Putter drie minuten later ook voor de 1-2 zorgde, leek de thuisploeg de wed strijd definitief naar zich toe te trekken. Maar andere kansen wer den niet benut en dus bleef Yerseke in leven. Vlak voor tijd kreeg Jari Met minimale inspanning kwamen we voor. Na rust werden we overlopen Christiaanse dé mogelijkheid op de 2-2, maar hij schoot op een meter voor de doellijn hoog over. Na afloop kon Bruins niet anders dan tevreden zijn met zijn ploeg. „We hadden een duidelijk plan en hebben Yerseke niet in hun kracht laten komen. We hebben ge probeerd om ver van onze goal te verdedigen en dat pakte aardig uit. Na vier wedstrijden hebben we in ieder geval de bevestiging gekregen dat we in deze tweede klasse thuis horen." Behalve de instelling van zijn spelers, stemde ook de wijze waarop zijn spits de 1-1 maakte tot tevredenheid. „Dat was een mo ment waar ik het vaak met Rico over heb gehad. De manier van po sitie kiezen voor de goal is belang rijk, dat deed hij nu geweldig." „Eindelijk! Dit had ik echt even nodig." De opluchting was duidelijk merkbaar bij matchwinner De Putter. De spits van Krabben dijke stond de eerste drie wedstrijden droog, maar was zaterdagmiddag goud waard voor zijn ploeg. „Ik ben niet gaan twijfelen. Ik krijg ver trouwen van de trainer. Dat ik van daag dan twee keer scoor en dat we winnen van Yerseke, is fantas tisch." Voor een derby is het meestal niet moeilijk jezelf op te laden, maar de aanvaller vond toch nog een extra stimulans in aanloop naar de wedstrijd. „In de krant werden een aantal uitspraken ge daan. Yerseke deed een beetje stoer en zou hier wel even komen win nen. Nu vertrekken ze met de staart tussen hun benen en dat is toch wel lekker." Zomeravondvoetbal De temperatuur op het sportpark van Krabbendijke was aangenaam en dus waren er veel supporters af gekomen op het duel. Maar zoals zo vaak: als de verwachtingen hoog zijn, valt het meestal tegen. Dat en Ik ben niet gaan twijfelen. Ik krijg vertrouwen van de trainer was ook deze middag het geval. De supporters zagen vooral in de eer ste helft maar weinig hoogte punten, terwijl Yerseke zich op instelling liet aftroeven. Die ploeg kwam echter wel op voorsprong. Na een kwartier werd er volgens arbiter Van Vee- len hands gemaakt door Krabben dijke in het strafschopgebied en dus ging de bal op de stip. Arjen Dingemanse faalde niet en bracht zijn ploeg op een o-t-voorsprong. Dat was tevens de ruststand. Desondanks was Alexan der van Keulen in de rust allesbehalve tevreden. „Er was veel te weinig beleving bij ons", zei de trainer van Yer seke. „We waren apathisch in de duels en het leek wel alsof som mige spelers een potje zomer avondvoetbal aan het spelen wa ren. Met minimale inspanning kwamen we voor. Na rust werden we overlopen." Met die slappe instelling kwa men de bezoekers in de eerste helft nog weg, maar in het eerste kwartier van de tweede helft won de thuis ploeg niet alleen alle duels, Tweede klasse E Het ene gelijkspel is het andere niet. Eerste klasse B Vorige week hield Kloetinge ter nauwernood een punt over aan het treffen met Deltasport en toen was trainer Marcel Lourens (foto) daar tevreden mee. Na de wedstrijd te gen Rijsoord was dat anders. De oe- fenmeester sprak van een dubbel gevoel. „Voetballend was het mis schien wel onze beste wed strijd van het seizoen. We creëerden minimaal zes goede kansen, maar scoorden niet. Dan wordt het lastig om te winnen." De ploeg van Lou rens kende met Rijs oord een goede tegen stander, maar was de hele wedstrijd de bovenliggende partij. De groen-witten hadden 70 pro cent balbezit, drongen de thuisploeg ver terug en gaven zelf maar één mogelijkheid weg. Remco van Tiggele, Roy Mulder en Thij s van den Dries waren bepalend op het middenveld en het veldspel stemde tot te vredenheid. Lourens: „Er was continu iemand aanspeel baar, waardoor we konden door voetballen. Tot de '16' was het goed, daarna een stuk minder. We mis sen diepte en scorend vermogen." Toch ziet Lourens ook voldoende positieve punten. „Met het spel van vandaag kunnen we in ieder geval verder. Nu moeten we een reeks met overwinningen neerzetten, want met het vertrouwen binnen de selectie zit het wel goed." Zater dag komt nummer vijf Honselers- dijk op bezoek. maandag 15 oktober 2018 PM "ANNO Rico de Putter komt weer los in de derby - Alexander van Keulen Daniël Wissel Krabbendijke Ze hebben er ruim vier jaar op moeten wachten, maar zaterdag mocht Krabbendijke zich einde lijk weer eens de beste noemen in een onderlinge confrontatie met Yerseke. De voorgaande vier edities leverden drie gelijke spelen en een overwinning voor de bezoekers op. Dankzij twee treffers van Rico de Putter won de ploeg van trainer Pim Bruins verdiend met 2-1. - Rico de Putter Krabbendijke Yerseke 15. Dingemanse 0-1 58. De Putter 1-1 Rico de Putter viert zijn eerste doelpunt. Drie minuten later zou hij opnieuw scoren voor Krab bendijke. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN 61. De Putter Voor de vierde week op rij is Kloetinge er niet in geslaagd om de volle buit te pakken. Ditmaal moest de ploeg op bezoek bij Rijsoord genoegen nemen met een punt. Beide teams scoorden niet en vooral Kloetinge deed zich daarmee tekort. Daniël Wissel Ridderkerk Rijsoord Kloetinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41