Ingebed metTrump 3 Politiebond NPB wil dat de test meer op maat wordt gesneden Terwijl de politie schreeuwt om extra personeel falen maandelijks tientallen aspirant agenten voor een verplichte fitheidstest in hun opleiding. Volgens hen zijn de eisen te zwaar. De politie laat dat nu onderzoeken. Twee seconden scheiden Tessa van haar gedroomde loopbaan als poli tieagent. Bij de verplichte fysieke toets van de politieopleiding kwam ze bij het hardlopen twee seconden te laat over de finish. „Ik heb de test nu verschillende keren gedaan en ben telkens een fractie te laat. Het stomme is dat ik op straat geen enkele moeite heb met rennen. Ik heb al verschillende verdachten gearresteerd na een fikse sprint. Je rent dan op adrena line." Haar collega Sandra zit in het zelfde schuitje. Met haar 50 kilo slaagt ze niet voor de roeitest. „Ik De test is niet bedoeld om mensen te laten zakken. We vragen niet het onmogelijke schuif voortdurend in het stoeltje, omdat ik niet zo groot ben. Er zou rekening gehouden moeten wor den met je gewicht." Beide aspirant-agenten trainen zich suf om te slagen voor de toela tingstest Professioneel Fit, sinds 2016 een verplicht onderdeel van de politieopleiding. Het is het laatste onderdeel dat ze moeten halen. Ze gaan een paar keer per week naar de sportschool. Sandra gaat daarnaast naar de fysiotherapeut. „Het is altijd mijn droom geweest om bij de politie te gaan. Het werk ligt me ook echt. Maar ik vrees dat door deze test mijn hele opleiding voor niets is geweest." Ontslagen Volgens Leen Spoor van de politie- vakbond NPB melden maandelijks tientallen agenten in opleiding die zakken voor de fitheidstest, zich bij de bond. Bij elkaar gaat het dus om honderden potentiële agenten per jaar. Sommigen halen met training de test alsnog, maar een gedeelte is inmiddels ontslagen door de Politieacademie. „Goed functionerende agenten moeten ander werk zoeken, omdat ze één push-up tekortkomen, of een paar seconden op de 1600 me ter. Wij hebben moeite met deze harde lijn", zegt Spoor. Volgens de vakbond moet de fit heidstest meer op maat worden ge geven. „Er heerst een gigantisch personeelstekort bij de nationale politie. Voor ons als NPB is het on verteerbaar dat goed functione rende en bijna afgestudeerde poli- tiestudenten ontslag krijgen omdat ze niet snel genoeg roeien of twee keer te weinig kunnen opdrukken." De Professioneel Fit-test is zwaarder dan de jaarlijkse fysieke test die agenten moeten halen. De agenten in opleiding moeten achter elkaar opdrukken, zich optrekken aan een stang, sit-ups en squats en andere oefeningen doen, roeien en hardlopen. De test kwam in 2016 bij het lesprogramma om agenten fit aan de start te laten verschijnen. „Wie fysiek fit is, is dat mentaal ook, blijkt uit onderzoek", zegt woordvoerder Pieter Beljon van de Politieacademie. „De test is niet bedoeld om zo veel mogelijk men sen te laten zakken. We vragen niet het onmogelijke. Maar de eis geldt wel voor iedereen. Haal je de norm niet, dan volgt een negatief bindend studieadvies." Goede agenten moeten ander werk zoeken omdat ze één push-up tekortkomen Beljon zegt de klachten over de fit heidstest te kennen. „We hebben die geluiden gehoord en er ook met de vakbonden over gesproken. Ten aanzien van de roeitest laten we binnenkort onderzoek uitvoeren door de Vrije Universiteit. We wil len kijken of we de normen niet al leen op leeftijd moeten aanpassen, maar ook op gewicht. Uiteindelijk willen we zo min mogelijk studen ten laten vallen, maar we moeten wel met normen werken." De namen van Tessa en Sandra zijn op hun verzoek gefingeerd. TURKIJE DOMINEE maandag 15 oktober 2018 Het was het eerste wat de vrijgelaten Amerikaanse pre dikant Andrew Brunson deed na aankomst in de Verenigde Staten: bidden met president Donald Trump in het Witte Huis. Brunson, die vrijdag in Turkije op vrije voeten kwam, vroeg God om Trump boven menselijke wijsheid te schen ken bij het leiden van het land. De predikant zat in Turkije twee jaar vast op verdenking van banden met terreurorgani saties en betrokkenheid bij de couppoging in 2016. Trump zei zaterdag dat er geen losgeld was betaald voor de vrijlating van de dominee. FOTO AFP Nieuwe agenten zakken voor verplichte fitheidstest Agenten trainen op een politiecomplex. fotohh Koen Voskuil Utrecht - Pieter Beljon, Politieacademie - Leen Spoor, vakbond NPB Kijk op de site bij /video Zo ziet de sporttest van de politie eruit i^HTTHW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3