Droogte Smerdiek blijft aanhouden de bui al hangen SKNWK overtreft verwachting Zegers 'Nieuw' Apollo'69 heeft de eerste driepunter binnen w^MLtWiI .1 11 Van Winkelhof maakt er twee Een betwiste strafschop op slag van rust deed Smerdiek de das om. Shane Cogels was iets te laat in het duel en spits Loïc Luzolo ging gewillig tegen de grond. Smerdiek-trainer Bram Kot noemde het slim van de Bra bantse aanvaller. „Ineens leek het wel of hij maar twee kilo woog." Na de pauze beukte promoven dus Smerdiek op het vijandelijke doel, zonder resultaat. Voor Kot was het afgedwongen veldover- wicht het positieve aanknopings punt. „We zetten een ex-tweede klasser met de rug tegen de muur. Een teken dat we dit niveau aan kunnen." Natuurlijk maakte Kot zich zor gen na het verlies. Zijn ploeg wacht nog altijd op het eerste doelpunt. Topschutter Sander Vroegop staat droog. De altijd op goals azende Dennis Moerland brak op de training een enkel en wordt node gemist. Levi Lind- hout, normaliter de man die de munitie aandraagt voor de kanon niers, keerde zaterdag na een bles sure terug in de basis. „Maar hij is nog niet op volle kracht." W Bij Smerdiek hebben ze het vizier nog niet op scherp staan dit seizoen Ook routinier Erik van Haaften is al weken niet inzetbaar. De smalle selectie breekt de ploeg op. „Je moet gaan schuiven met spe lers, die daardoor soms niet op hun positie staan", legt Kot de si tuatie binnen zijn dunne selectie uit. vierde klasse A heeft Apollo'69 zaterdag de eerste zege van het seizoen gepakt. De ploeg van trainer Jordy Heikens was met 5-0 te sterk voor hekkensluiter Cadzand. Er staat een heel ander Apollo'69 dan vorig jaar. Toen had de club de beschikking over goal- getters Jean-Paul Hart- hoorn (foto) en Dennis de Nooijer, maar die zijn er niet meer. „Dat is een afge sloten verhaal, daar hebben wij niks meer mee te maken. Er staat nu een hele nieuwe ploeg", aldus Heikens. Ook hij is nieuw bij de club, want de laatste jaren was hij jeugdtrainer bij Kloetinge. „Ik heb altijd de ambitie gehad om trainer bij de senioren te wor den en Apollo kwam op het juiste moment. Het is een jonge ploeg, met veel potentie. Er zijn veel nieuwe gezichten in vergelijking met vorig jaar. Doordat er spelers weg zijn gegaan, is de spel opvatting van ons heel anders. We spelen nu een andere type voet bal. Het vergt tijd om dit helemaal perfect te krijgen. Tot nu toe gaat het met pieken en dalen", vertelt Heikens. „Deze overwinning hadden we nodig. Het geeft de ploeg vertrouwen en winst krikt het moraal omhoog. We zijn op de goede weg, maar zijn er nog lang niet." In het eerste halfuur wist Vlissin- gen zich bij de lijstaanvoerder nog redelijk staande te houden, ook al omdat Karelse ditmaal had gekozen voor een extra controleur op het middenveld. Achterin bemoeiden Milton Roemeratoe en Shannon Braafhart zich om beurten met Tom de Bonte, het aanspeelpunt in de Halsterse aanval. Maar voorin kon de ploeg van Ka relse geen potten breken. Josimar Pattinama, al vroeg in de partij ge trakteerd op een forse beuk van oud-ploeggenoot Perry Bierkens, kreeg als enige een mogelijkheid. Doelman Ariën Pietersma tikte zijn inzet, vanuit de punt van het zes tienmetergebied, over de lat. Halsteren liep voor rust uit naar 2-0. Karelse zag de bui op dat mo ment al hangen. „Je moet dan zelf achter de goals aan, tegen een ploeg die weinig weggeeft." Ook na de pauze kon Vlissingen geen vuist maken, op een volley van Patti nama na. Abdoe Abdenbi kwam te gen zijn voormalige ploeggenoten niet in het stuk voor. Het werd uit eindelijk 4-0. Karelse: „Vandaag verloren we terecht, voor het eerst dit seizoen." TILBURG Tweedeklasser Zeelandia Middelburg heeft zondagmiddag zijn tweede zege van het seizoen ge boekt. Sarto werd na de pauze over de knie gelegd: 1-3. Ruben van Winkelhof werd matchwinnaar met twee doelpunten. Hij maakte de 0-1 en de 1-3. Niels Luteijn was verant woordelijk voor de 1-2, na dat Sarto gelijk had ge maakt. De derde zege van het seizoen, iets wat Zegers van tevoren niet verwacht had. „Toen het seizoen begon, had ik zeker niet verwacht dat wij nu al negen punten zou den hebben. Vergeleken met vorig seizoen is er zoveel kwaliteit weg gegaan", legde hij uit. „Mike Bak ker en Machiel Schot zijn naar MZC'11 gegaan en Julian van Nieuwenhuize voetbalt nu bij Bruse Boys. Een mooie kans voor die gasten. SKNWK heeft niet de beste selectie van de competitie, maar onze werklust levert enorm veel punten op. Iedereen wil voor elkaar knokken." SKNWK maakte al wat krank zinnige wedstrijden mee zo vroeg in het seizoen. Zo werd er dik in blessuretijd met 4-3 van Vosmeer. „Toen stond het in de 90ste mi nuut 1-3 en vijf minuten later had den wij alsnog met 4-3 gewonnen. Dit had ik nog nooit meege maakt", aldus Zegers. de defensie. „Hoeveel megakan- sen hebben zij gehad? Nul." Manuhuwa is nieuw in Goese dienst. Hij kwam over van Vlis singen. In de voorbereiding moest hij naar eigen zeggen wennen aan de manier van voet ballen. Af en toe maakte hij een slippertje. „Maar nu niet meer, hè", reageerde hij tevreden. Op het moment dat de compe titie startte, zette Manuhuwa een knop om. De ingooispecialist kreeg advies van Wissel. „Ik kan nonchalant worden. Daniël wist dat nog van onze tijd bij Zeelan dia Middelburg. Ik ben gecon centreerder bezig dan voor gaande jaren. Als je nieuw bent in een groep, wil je jezelf bewij zen. Ook aan Rogier. Ik wil dat hij blij is dat hij me gehaald heeft." Op dit moment lijkt de oefen- meester weinig reden tot klagen te hebben. Door de 0-2-overwin- ning en het gelijkspel tussen con currenten OFC en ADO'20 (2-2) steeg zijn elftal naar plek twee in de derde divisie. Koploper Jong FC Volendam verloor met 5-1 van OSS'20. Hierdoor is de afstand tussen de lijstaanvoerder en Goes geslonken tot slechts een punt. maandag 15 oktober 2018 PM Promovendus Smerdiek wacht nog steeds op het eerste com- petitiedoelpunt in de derde klasse B. Ook zaterdag, thuis tegen Klundert, kwam het er niet van: 0-1. Ben van den Aarssen Sint-Maartensdijk 'S-GRAVENPOLDER In de Na de pijnlijke nederlaag van SKNWK vorige week tegen de negen man van Vrederust had de formatie van Ralph Zegers wat goed te maken. Zaterdag werd de derby tegen WIK'57 in de vierde klasse B met 2-1 ge wonnen. Robin Hamelink Nieuwerkerk 1 f m wel effectief Steve Schalkwijk zette Goes gisteren al na een kwartier op voorsprong op bezoek bij EVV. fotoorange PICTURES RUUD KEIJMIS manasxn* wx mh

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39