Herstel en primeur voor De Meeuwen Scorende Simonse geniet na promotie 0-2 John Karelse zag Stefan van der Klooster schittert in Sloedamderby 10 DERDE DIVISIE GOES Derdedivisionist Goes hoeft niet te schitteren om te winnen. Zonder sprankelend spel wordt EVV met 0-2 verslagen. Bovendien doen de Zeeuwen goede zaken op de ranglijst. Na de nederlaag vorige week op bezoek bij West- J landia (9-0) was De yf Meeuwen zaterdag in eigen huis gebrand op eerherstel. De eerste helft kende voldoende kan sen voor beide ploegen, maar ge scoord werd er niet. En dus moest het in de tweede helft gebeuren. Toen De Nooijer in de 68ste mi nuut de score opende en de thuis ploeg voor het eerst dit seizoen op een voorsprong bracht, leek de ploeg ook op weg naar de eerste overwinning in de eerste klasse. Heel lang konden ze echter niet genieten van die marge, want slechts drie minuten later zorgde El Harouchi alweer voor de gelijk maker. Desondanks was Eikenhout trots op zijn spelers. „Ze hebben het na vorige week echt goed opgepakt. Met een beetje geluk pakte je vandaag drie punten, maar helaas kregen we toch weer een ongelukkige goal tegen." Een overwinning kwam er dus niet, maar het gelijkspel zorgde wel voor een historisch moment voor de formatie uit Zoutelande. De Meeuwen be haalde het eerste punt ooit in de eerste klasse. Na vier speelronden staat de ploeg van Eikenhout op een gedeelde laatste plaats. ARNEMUIDEN Nieuwdorp- speler Stefan van der Klooster was zaterdag met twee treffers erg belangrijk voor zijn ploeg in het treffen met buurman Arnemuiden in de tweede klasse E. De Sloedamderby was in Arnemuiden met 1-3 een prooi voor Nieuwdorp. „Wat die derby met je doet? Dat geeft bij iedereen een ex tra iets. Van Arnemuiden wil je als Nieuwdorp zijnde altijd winnen en dat is vandaag ge lukt. De eerste overwinning van het seizoen is altijd lekker en zeker als dat bij Arnemui den is", reageerde Van der Klooster zaterdagavond. Hij opende uit een straf schop al heel vroeg de score. „Het was hands van een verde diger na een corner, vond het een terechte penalty. Ik scoorde en dat gaf ons de ener gie om door te pakken", aldus de doelpuntenmaker. Na de 1-1 van Arnemuiden hielp Van der Klooster zijn ploeg in de tweede helft we derom aan een voorsprong. „Na een goede aanval over links kwam ik als een speer voor mijn man en schoot de bal goed binnen. Dat hielp ons wel door de vermoeidheid heen, want het stond al zo lang 1-1 en Arnemuiden kreeg daar voor ook wat kansen. Iedereen is in de derby gewoon zo ge dreven en dat was ook deze wedstrijd weer het geval." Nieuwdorps eerste zege is een feit, maar één zwaluw maakt nog geen zomer beseft ook Van der Klooster: „We moeten dit seizoen proberen constanter te worden." In de derde klasse A moeten ze dit seizoen rekening houden met de fusieclub uit Heinkenszand. „Weet je: we zetten de stijgende lijn uit de vierde klasse voort. Het steekt goed in elkaar en tegen Dauwendaele stond het ook weer gewoon heel goed bij ons. Maar ik had niet gedacht dat het daar zo gemakkelijk zou gaan. We hadden nog veel meer goals kunnen ma ken, maar dat bleef ze bespaard." Simonse geniet met Luctor Heinkenszand in de derde klasse, na de promotie uit de vierde klasse. „Deze klasse ligt ons wel. In de derde klasse wordt veel meer gevoetbald. In de vierde klasse ging het er fysieker aan toe. Wij hebben eigenlijk een beetje van beiden. Luctor was altijd meer van het combinatievoetbal en Hein kenszand was meer van het 'ram pestampen'. Die combinatie werkt nu bij ons." Na afloop van het duel tussen EVV en Goes stelde Rogier Veen- stra zichzelf hardop een vraag: „Als het niet sprankelend is, is het dan slecht?" Hij gaf zelf het antwoord. „Nee." De trainer noemde Remon de Vlieger als voorbeeld. „Hij speelde heel simpel en degelijk. Ik zag geen gekke dingen vandaag." Na een kwartier voetballen openden de bezoekers de score. Een lange uittrap van doelman Brian Meulmeester werd - mede door een lichaamsschijnbeweging van Erwin Franse - door de links back van EVV verkeerd ingeschat. Rechtsbuiten Franse snelde rich ting de achterlijn en trok de bal laag voor richting de rand van het zestienmetergebied. Steve Schalk wijk kwam inlopen en schoot de bal in één keer hard en droog raak: o-i. In het restant van de eerste helft schreeuwden de Limburgers twee maal om een strafschop, zonder re sultaat. Ook kreeg EVV een goede kopkans. Goes had echter de con trole en kreeg met Ray Kroon de beste mogelijkheid om tot scoren te komen. Op aangeven van Franse raakte hij met een achterwaartse inzet de lat. Verdediger Jarreau Manuhuwa had bij rust al het idee dat de zege zo goed als zeker binnen was. In de zestigste minuut werd zijn gevoel onderstreept. Schalkwijk ontving de bal aan de rand van het straf schopgebied. Zonder te kijken be diende hij De Vlieger, die in de diepte om de bal vroeg. De mid denvelder produceerde een lage voorzet, die door Tim de Winter werd verzilverd: 0-2. Manuhuwa vond het spel 'niet Sn oogstrelend', al waren zijn trainer en hij wel te spreken over de twee treffers. „We waren redelijk effec tief', stelde hij. „Waarom zou je ri sico nemen als je het ook rustig aan kunt doen? Zeker gezien de blessu res die we al hebben." De verdediger doelde op Daniël Wissel en Klaas van Hecke, die bei den langdurig geblesseerd zijn. Het Mffli Als het niet sprankelend is, is het dan slecht? Nee! tweetal kreeg na afloop in de kleed kamer een presentje uitgereikt. De spelers overhandigden een Ajax- shirt aan Wissel. Van Hecke ont ving een PSV-shirtje. Ondanks de 'degelijke' overwinning was Manu huwa kritisch over zijn eigen optreden. „Mijn passes kwa men wel aan, maar stuiter den op of ik speelde iemand in op z'n verkeerde been. Het was misschien wel mijn slechtste wedstrijd dit sei zoen", lachte hij. Veenstra was een stuk positiever over Een moment kort na rust was illu stratief voor de malaise bij Vlissin gen. Dennis Tukker kopte bijna in eigen doel, nadat doelman Karim Ben Sellam een voorzet vanaf de Halsterse linkervleugel had gemist. De machteloze armgebaren van Tukker spraken boekdelen. Vlissin- Hoofdklasse B gen wist het gisteren op sportpark de Beek niet meer: een 4-0-neder- laag was het logische resultaat. Trainer John Karelse draaide er na afloop niet omheen. „We waren kansloos. We hebben veel te weinig gebracht." maandag 15 oktober 2018 PM De Meeuwen heeft zaterdag het eerste punt in de eerste klasse in de wacht gesleept. Op eigen veld kwam de ploeg van Daan Eikenhout via Menno de Nooijer (foto) op voor sprong, wist het die niet vast te houden, maar trok het de ge lijke stand wel over de streep. Het duel tegen SHO eindigde uiteindelijk in 1-1. Daniël Wissel Zoutelande „Ik heb nu vier keer gescoord, maar ik had zeker al op zes goals moeten staan", aldus Martijn Simonse. De speler van Luctor Heinkenszand maakte er zaterdag bij FC Dauwen- daele drie en mede daardoor won zijn ploeg met 0-8. „En dat was niet eens geflatteerd." Klaas Verspoor Middelburg Niet spetterend, Len Wolters Echt Sinds O <HS EVV-Goes f 0-1 15. Schalkwijk 0-2 60. De Winter Opstellingen Vercruysse Meulmeester Roumen Dekker Geenen Tawfik Remco Gielen Manuhuwa Kochanowski James Tinnermans Hollemans 61. Dings De Vlieger Rijkers De Winter 67. Van Dijck 61. De Kroo Roy Gielen Franse 71. Ramadani Kroon Vankan 70. Besuyen Shaquille Schalkwijk Beelen 81. Nguyen Scheidsrechter: J. Akkerman Toeschouwers: 250 - Rogier Veenstra Vlissingen-trainer John Ka relse. FOTO LEX DE MEESTER Zondag-hoofdklasser Vlissingen kreeg gisteren een flink pak slaag bij Halsteren. In Brabant werd het 4-0. Ben van den Aarssen Halsteren Halsteren Vlissingen 38. Moerland 1-0 43. Kabwe Manengela 2-0 68. Kabwe Manengela 3-0 73. Zimmerman 4-0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38