viNcpn ■büs! m O O) CD O 9 Achterstand wordt tegen De Dijk nog omgebogen in 4-3-zege Assist Koploper /crhaegen Netv t ENWI INEUZ .0115 Net als eerder tegen Eemdijk (3-2 in de laatste minuut) en Quick Boys (de 3-3 in blessuretijd) zat het venijn ook deze keer weer in de staart. De slotfase, met dus drie goals binnen een tijdsbestek van vijf minuten, vormde het sluitstuk van een matig duel, dat vooral zal blij ven hangen door een aantal bijzondere goals. Dat begon na dertien minuten, toen Kubilay Köylü van ruim 40 meter uithaalde en zijn inzet over de grabbe lende Jordi de Jonghe zag gaan. De doelman van Hoek werd verrast door een vreemde stuit op het kunstgras en boog het hoofd (0-1). Daarna drong Hoek aan, kwam het na 25 minuten via Rik Impens langszij (1-1) en zocht het - onverwacht - ook nog met een voorsprong de kleedkamer op. Terwijl de blessuretijd van de eerste helft liep, zag Zinho Chergui doelman Nick Borgman ver voor zijn doel staan. De linksback van Hoek haalde vanaf ei gen helft uit en zag de bal over de prachtig duikende keeper net onder de kruising binnen vallen (2-1). Een fabu leus doelpunt. „Het was de blessuretijd van de eerste helft, er waren weinig an dere opties meer", lachte Chergui na af loop. „Ik raakte 'm vol." Euforie De Belg liep vervolgens richting de tri bune en maakte het gebaar alsof hij een gele kaart kreeg. Die ontving Chergui in het begin van het seizoen vrijwel wekelijks. „Ik heb vandaag denk ik laten zien dat ik meer kan dan alleen kaarten krijgen." Zijn trainer was vol lof over het doelpunt, maar zag ook de keer- lk heb vandaag denk ik laten zien dat ik meer kan dan alleen kaarten krijgen zijde. „De euforie namen we mee de kleedkamer in, iedereen had het er nog over", zei Dennis de Nooijer. „Dus moet je eerst zorgen dat iedereen al ge focust is op die tweede helft. Zorg dat we meteen na rust geen goal tegen krij gen, heb ik ook gezegd. Na acht minu ten lag-ie er alweer in." Köylü schoot droog de 2-2 langs De Jonghe en daarna was Hoek het kwijt. „We gingen na rust in een 4-5-1 spelen, maar het leek meer op 4-1-5", zei De Nooijer. „Reguillo Vandepitte was op een gegeven moment nog de enige middenvelder. We ogen dan gemak zuchtig, een beetje arrogant ook. Het komt wel, lijkt iedereen te denken. Zo werkt het niet. En zo slecht was De Dijk echt niet, ze hebben alleen weinig stootkracht voorin." De Amsterdammers kregen alle ruimte om te voetballen, bij Hoek was er niemand die opstond om de boel te reorganiseren. De 2-3 van de Amster dammers kwam vijf minuten voor tijd dan ook niet uit de lucht vallen, nadat Hoek een aantal kansen om zeep had geholpen. Lionel Fitsch liet zich verras sen door een bal achter de defensie, Fa- bian Wilson was te ver weg om hulp te kunnen bieden en Mike Christopher- sen rondde bekwaam af (2-3). De eerste nederlaag op eigen veld leek daarmee een feit voor Hoek. Maar zoals eerder dit seizoen liet de ploeg zien over veer- en wilskracht te beschikken. De Nooi jer speelde op dat moment al met vijf aanvallers: Rik Impens, Jonathan Con- stansia, Yves Nyemb, Sidy Ceesay en Kyle Doesburg. Eerste paal De laatste had in de voorgaande 86 mi nuten weinig goed gedaan en speelde een bijzonder ongelukkige wedstrijd. Dat beeld veranderde in de slotfase. Op aangeven van Nyemb tikte Doesburg aan de eerste paal de 3-3 binnen, daarna zorgde hij met een wonderschone tref fer ook nog voor de 4-3. Ceesay, de an dere invaller, slingerde de bal voor, Doesburg sprintte naar de eerste paal en knikte schitterend raak. „Ik denk dat dit mijn slechtste wedstrijd van het sei zoen was. En ook van het team", er kende Doesburg. „Ik zat ook helemaal niet in de wedstrijd en zei tegen mezelf: 'Kom op Kyle, zet het van je af, focus, je krijgt nog een kans'. Die kwam inder daad nog." En daardoor was het weer eind goed, al goed voor Hoek, dat nu al vijf duels op rij niet meer heeft verloren. Toch gaat De Nooijer vanavond in gesprek met zijn spelers, want het voetbal en de instelling moeten beter. „We dekten niet door van achteruit en ik vond de manier waarop we omschakelden ook verschrikkelijk", zei de trainer. „Aan de andere kant: dat we voor de derde keer in de slotfase langszij komen of de win nende maken, dat is geen toeval. We zijn fit. Maar we moeten duels eerder beslissen, want dit kun je niet iedere keer voor elkaar krijgen. Het houdt een keer op." maandag 15 oktober 2018 PM Mede dankzij Istvan Bakx (foto) is Go Ahead Eagles op doelsaldo de nieuwe koploper in de Keuken Kampioen Divi sie. De Deventer ploeg won giste ren met 3-0 van Roda JC, Bakx gaf in de 82ste minuut de assist bij de 2-0. Julius Bliek bleef op de bank. Tom Boere verloor met Twente met 0-1 van MVV. Hij viel in de 71ste minuut in. 31 In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal deed IJzendijke goed mee tegen koploper Saes- tum 2, maar delfde de forma tie van Eric Van- hijfte toch het onderspit: 3-6. Onnodig, zo oordeelde de trainer. Dafne van Water schoot (1-2), Ro- sanne Lammers (2-3) en Thea de Blaeij (3-4) verzorgden de Zeeuwse tref fers. Het houdt een keer op met de Houdini-acts van Hoek tera-Bous*» SsUIMNT1£|.0V +- Kyle Doesburg heeft het geflikt en rent juichend weg, nadat hij in de slotminuut de 4-3 heeft binnengekopt. Aan voerder Reguillo Vandepitte (rechts) is dankbaar voor de overwinning, foto peter nicolai Je ziet ze vaak in de Nederlandse stadions. Toeschouwers die vijf of zelfs tien minuten voor het laatste fluitsignaal al naar huis gaan, om de drukte te vermijden en op tijd thuis te zijn. Wie dat dit seizoen bij Hoek doet, heeft al heel wat goals moe ten missen. Zaterdag was het weer tijd voor zo'n Houdini-act, deze keer met Kyle Doesburg in de rol van goochelaar. Na 85 minuten stond het 2-3, vijf minuten later was De Dijk met 4-3 verslagen. Barry van der Hooft Hoek -Zinho Chergui (34) 0-113. Koylu 25. Impens 1-1 45+2. Chergui 2-1 2-2 53. Koylu 2-3 85. Christophersen 87. Doesburg 3-3 90. Doesburg 4-3 Opstellingen De Jonghe Borgman Wilson 46. Hilverink Fitsch Berefo Van Leiden Amarzagouio Chergui Olvira De Jager Darrazi 80. Ceesay 77. Leijgraaff Vandepitte Oomens Tiebosch Verwey 63. Nyemb Ahannach Impens Djairin Constansia 66. Duncan-Williams Doesburg Köylü 90+2. Mombarg Christophersen Scheidsrechter: Shukrula (Alkmaar) Toeschouwers: 650 tirsous m Ruben de Jager probeert de bal voor te geven, met De Dijk-verdediger Mounir Darrazi in zijn rug. foto peter nicolai o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37