en domineert in Gieten 7 Frans succes van dit seizoen Baumann overleden Luiten deze week in actie Tim Lips: derde in Boekelo Het is geweldig en symbolisch om Nibali hier te verslaan en op te volgen teraf blij dat ik startte." De Europees kampioen had niet het idee dat hij op één been de wed strijd gewonnen had. „Nee, ik was uiteindelijk in mijn normale vorm. Feit is dat het parcours in Gieten mij enorm ligt, ik rijd hier graag en het publiek is superenthousiast. De hellingen volgen elkaar snel op en dat zorgt voor een hoge interval. Zo zie ik dat graag." Voordeel En hij vond zelfs een voordeel van de val. „Ik heb zaterdag in Lokeren natuurlijk veel minder lang gere den dan de concurrentie. Het ge volg was dat ik hier fris aan de start stond." Toch was hij er niet helemaal ge rust op geweest. Van der Poel had bovendien wel angst gevoeld op za terdag toen zijn enkel geblesseerd raakte. „Ja toen het medisch perso neel bij de wedstrijd vreesde dat ik mijn enkel gebroken had, was ik bang dat ik voor langere tijd uit de roulatie zou zijn. Dat was gelukkig niet het geval." Hij keek alweer vooruit gisteren. „Misschien dat ik een kleine terug slag krijg na vandaag, maar ik ver wacht dinsdag gewoon weer te starten in de Sluitingsprijs van Putte-Kapellen op de weg." Bij de vrouwen was er ook een Nederlandse zege. Hier soleerde Annemarie Worst uit Nunspeet naar de zege ten koste van Mari- anne Vos (tweede) en Alice-Maria Arzuffi (derde). ZEGES Zaterdag deed hij geen enkele moeite om zijn topvorm te verhul len. Ver voor de finish werd de laatste klassieker van het jaar al opengebroken. Op 48 kilometer van de streep, op de steile Muro di Sormano, haalde de 28-jarige Pinot samen met Vincenzo Nibali de eerder weggesprongen Primoz Roglic terug. Op alle beklimmin gen die volgden matte hij zijn con currenten af. Nibali, winnaar van 2015 en 2017, kon hem nog het langst volgen, maar was op de Civiglio ook gesloopt. Een solo van veertien kilometer volgde. „Het is geweldig en symbolisch om Nibali hier te verslaan en op te volgen", aldus Pinot. Of zijn klas sieke zege en grandioos najaar hem toch weer naar de Tour lokt, is de vraag. Pinot kiest zijn eigen route. Maar wat zeker is, is dat de fans in Frankrijk zich niet langer zorgen hoeven te maken. Er staat een gouden generatie wielrenners waar het land mee vooruitkan. Alpe d'Huez in 2015, niet graag. Thibault Drie weken lang geconcentreerd Pinot heeft zijn, afdalen met doodsverachting, iedereen terwijl het thuispubliek meekijkt achter zich en een goed klassement verlangt - gelaten bij het past niet bij hem. Nee, liever de Ronde gaat hij zijn eigen gang. En dit na- van Lom jaar laat hij prompt de beste vorm bardije. van zijn leven zien. foto afp maandag 15 oktober 2018 eens een Fransman Mathieu van der Poel ploete rend in Gieten, fotobelga ALGEMEEN Het Zwitserse lOC-lid Patrick Baumann is op 51-jarige leeftijd overle den aan de gevolgen van een hartaanval. Baumann, die ook secretaris-generaal was van de internationale basketbalbond FIBA, was in Buenos Aires waar hij de Jeugd Olympische Spelen bijwoonde. Baumann was eerder als speler, coach en arbiter actief in het basket bal. Sinds 2007 was hij lid van het Internationaal Olympisch Comité. „Dit is een grote schok die ons allen zeer raakt", zei IOC- voorzitter Thomas Bach. „We kunnen het nauwelijks geloven. Vooral ook omdat we hem, zelfs vandaag, nog hard hebben zien werken, uit liefde voor de sport." GOLF Joost Luiten maakt deze week in het Spaanse Sotogrande zijn rentree op de Europese Tour. De 32- jarige golfer is voldoende hersteld van de operatie aan zijn linkerpols, laat hij weten. De Andalucia Val- derrama Masters beginnen donderdag. Luiten had al sinds maart van dit jaar last van zijn linkerpols en kwam eind mei voor het laatst in actie. Luiten: „Na een seri euze test staan alle seinen op groen, de chirurg ziet geen enkele reden om ko mende week in Spanje niet te spelen." PAARDENSPORT Tim Lips (foto) heeft op de laatste dag van de Military Boe- kelo-Enschede zijn lei dende positie in het klasse ment niet kunnen vasthou den. De Brabantse even- tingruiter incasseerde met Bayro in de afsluitende springwedstrijd acht straf- punten. Zijn Duitse rivale Julia Krajewski bleef fout loos en pakte de eindzege. De Britse Laura Collett bleef eveneens zonder strafpunten en steeg naar de tweede plek. Lips voerde zowel na de dres suur als na de cross coun try de ranglijst aan. Waalse Pijl (Alaphilippe). Drie etappezeges (Alaphilippe 2x, Démare) en bolletjestrui in de Tour (Alaphilippe). Clasica San Sebastian (Alaphilippe). Vijf etappezeges in de Vuelta (Pinot 2x, Bouhanni, Gallopin, Geniez). Zilver op WK wegwedstrijd (Bardet). Ronde van Lombardije (Pinot). - Thibault Pinot (28)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35