Naam Kezman duikt op in fraudezaak Lange zoektocht nu ten einde? 5 KNVB zet spugende Jordan Teze (PSV) uit selectie van Oranje -20 - der jaren mensen ontmoet die voorspelden dat het niet ging luk ken en mij voor gek verklaarden. Maar ik heb er altijd in geloofd." Zelfs toen de Duitse bondscoach Joachim Löw na een uur met Leroy Sané op de proppen kwam, de aal- vlugge aanvaller van Manchester City, bleef Dumfries opstomen aan de rechterkant. Schier onvermoei baar. Met Memphis, Marten de Roon en Georginio Wijnaldum was hij een van de vier spelers in het elftal met een verleden bij Sparta. En op de bank zat ook nog Kevin Strootman. Als hij morgen tegen België weer een kans krijgt, kruist Dumfries al licht de degens met Eden Hazard. Hij ligt er niet wakker van. „Het is nog wat onwerkelijk dat ik in Oranje zit. Maar ik ben heel trots." RECHTSBACK De KNVB heeft jeugdinterna- tional Jordan Teze uit de selec tie van Oranje onder 20 jaar ge zet. De negentienjarige verde digervan PSV spuugde vrijdag na de interland in Meppen te gen de leeftijdsgenoten van Duitsland (1-1) richting tegen stander Salih Özcan. „Dit is on geveer het laagste wat je als sportman kunt doen bij een te genstander. Een ongelooflijk slecht voorbeeld", zegt Eric Gudde, directeur betaald voet bal van de KNVB. „Dat tolere ren we niet, dus is hij uit de se lectie verwijderd." Gudde nam die beslissing sa men met directeur topvoetbal Nico-Jan Hoogma. Teze ont breekt morgen bij de volgende interland van de Nederlandse beloften, in Katwijk tegen Po len. „Hoe lang hij geschorst blijft, bepalen we nog nader", aldus Gudde. De KNVB-top gaat met die maatregel aan zienlijk verder dan Bert Kon terman, de coach van Oranje onder 20 die het bij een waar schuwing had gelaten. „Vanzelfsprekend hebben wij hem hier op aangesproken en hij heeft ook spijt betuigd voor het incident", zei Konterman. „Vanuit het team hebben wij besloten om het hierbij te laten en geen verdere maatregelen tegen Jordan te treffen." Teze betuigde ook spijt via In- stagram. „De KNVB heeft me terecht geschorst. Ik bied mijn excuses aan en aanvaard de consequenties. Dit zal niet meer gebeuren. Ik hoop snel weer voor Oranje te spelen." De Duitse pers vergeleek het incident al met de ruzie tussen Frank Rijkaard en Rudi Voller tijdens het WK van 1990. Henry coach van Monaco Eerste zege voor Gibraltar Misser Tadic kost punten De Serviër is eigenaar van het ma kelaarskantoor waarvoor onder anderen Dejan Veljkovic werkt, een van de spilfi guren in het fraudeon derzoek waarin het draait om matchfixing, witwassen en corruptie. Volgens Het Nieuwsblad heeft de Servische geheime dienst eigendommen van spelers makelaar Veljkovic en diens za kenpartner Uros Jankovic in be slag genomen. Kezman zou nog niet zijn aangehouden. Volgens Servische media heeft hij een reis afgezegd en is hij momenteel on bereikbaar. Kezman zou met zijn bedrijf liefst 30 miljoen euro heb ben witgewassen en zelf een groot bedrag illegaal hebben overge houden aan een transfer van Ser- gej Milinkovic-Savic van Vojvodina naar Racing Genk in 2014. Cercle Brugge wil na alle onthullingen over omkoping vorige week dat de Belgische justitie ook onderzoek gaat doen naar de laatste competitie wedstrijd van de club uit het sei zoen 2024-2015. Cercle verloor toen voor eigen publiek met 3-2 van KV Mechelen na een bizarre slotfase. maandag 15 oktober 2018 GO VOETBAL De bravoure en het zelfver trouwen zijn zichtbaar als Senzel Dumfries de bal op zijn borst aanneemt. Bonds coach Ronald Koeman ziet dat het goed is. foto pim ras AMSTERDAM De zoektocht naar de rechtsback van Oranje duurde lang. Daryl Janmaat, Hans Hateboer, Joël Veltman, Ti- mothy Fosu-Mensah, Kenny Tete, Joshua Brenet en Rick Karsdorp kregen er een kans. En tussen door sprak de KNVB ook nog met Noussair Mazraoui van Ajax, die echter voor de nationale ploeg van Marokko koos. Blessures en vormverlies van concurrenten brachten Ronald Koeman nu bij Denzei Dumfries. Met de PSV'er heeft Oranje misschien wel ie mand gevonden voor de langere termijn. „Dumfries deed het erg goed", zei aanvoerder Virgil van Dijk. „Hij is sterk, heeft loopver mogen en durft aan te vallen." VOETBAL Thierry Henry is de nieuwe trainer van AS Monaco. De club heeft het nieuws, dat al enige tijd rond ging, zaterdag be vestigd. Daarmee komt een einde aan het werk dat de Franse oud-interna tional deed als tweede assistent van bondscoach Ro- berto Martinez bij de Rode Duivels. Henry was sinds de zomer van 2016 parttime in dienst van de Belgi sche voetbalbond. Bij Monaco wordt hij de opvolger van Le- onardo Jardim, de Portugees werd donderdag ontsla gen. VOETBAL De nationale voet balploeg van Gibral tar heeft voor het eerst een officiële interland gewonnen. De ploeg pakte in di visie D van de Nati- ons League drie punten bij Armenië: 0-1. De spelers van Gibraltar waren wel licht extra getergd omdat voor de af trap in Jerevan het verkeerde volkslied werd gespeeld.De spelers hoorden de hymne van Liechten stein. VOETBAL Servië en Roemenië hebben voor de tweede keer in ruim een maand tijd ge lijkgespeeld in de Nations League. Na de 2-2 in september in Belgrado bleef het gisteren in Boek arest 0-0. Servië speelde de tweede helft met een man meer. De Roe meense verdediger Gabriel Tamas kreeg kort voor rust een rode kaart van de Nederlandse scheidsrechter Kevin Blom. Ajacied Dusan Tadic, aan voerder van Servië, schoot de bal uit de strafschop na een korte en trage aan loop hard over. BRUGGE In het omvangrijke voetbalschandaal in België is nu ook de naam van voormalig PSV-spits Mateja Kezman (foto) opgedoken. Dat meldt Het Nieuwblad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33